Меню

Таблиця штрафів на 2022 рік за порушення ПДР України

Безпека на дорозі є дуже важливою, адже щодня гине безліч водіїв. Органи статистики повідомляють, що приблизно три тисячі осіб щодня помирає внаслідок аварій, а десятки тисяч залишаються скаліченими. Але такої смертності можна уникнути, якщо всі будуть дотримуватися правил дорожнього руху. Однак ситуація склалася так, що вже через декілька місяців водіння автотранспорту скоюють дрібні порушення. Аби змусити водіїв сумлінно ставитися до виконання правил пересування по дорогах, зменшити кількість аварій та травмувань, були спеціально створені нові штрафи за порушення ПДР у 2022 році.

В державі існує ще одна дуже важлива проблема, яка призводить до виникнення порушень та аварій – корупція. Через низькі заробітні плати поліцаї вони почали брати хабарі, а не законослухняним українцям набагато легше сплатити 300 гривень ніж залишатися без посвідчення водія. Саме тому система потребує серйозних реформ, які будуть супроводжуватися введенням нових штрафів, встановлення гідних заробітних плат, тощо. Варто знати, що останнього разу суми штрафи переглядалися аж у 2014 році. Нині суми, які треба сплатити за порушення ПДР є невеликими, а тому більшість водіїв може дозволити собі не дотримуватися правил, а просто платити за їх порушення. Водії починають поводити себе на дорогах так, як їм заманеться.Безпека на дорозі є дуже важливою

Приклади нових штрафів

Те, скільки водію доведеться сплатити за порушення правил дорожнього руху, залежатиме від серйозності правопорушення, створюваної загрози іншим учасникам руку та від наслідків. Для визначення точної суми була створена спеціальна таблиця штрафів, де можна знайти усі порушення правил, їх ступені, а також передбачене за них покарання. Ось приклади декількох нових штрафів:

  1. Правилами встановлено, що усі системи та механізми автомобіля повинні бути справними. Якщо поліцай при огляді транспортного засобу виявить несправність гальмів або, наприклад, фар, то за це доведеться сплатити щонайменше 250 гривень. Конкретна сума встановлюється в залежності від габаритів автомобіля, типу несправностей, тощо. А тому якщо несправний транспорт займається перевезенням пасажирів, наприклад, по міському маршруту, то навіть за незначну несправність доведеться сплатити штраф у розмірі щонайменше 600 гривень. Власник транспортного засобу повинен в обов’язковому порядку виправити несправності. Якщо він цього не зробить, то при повторному потраплянні в руки представників правоохоронних органів водій позбавляється посвідчення на шість місяців та сплачує збільшений в декілька разів штраф.  
  2. Якщо під час руху автотранспорту пасажири не пристебнуті пасками безпеки, то за це передбачено штраф у розмірі 100 гривень за одного пасажира.
  3. Також забороняється вішати на транспортний засіб фальшиві чи не свої номерні знаки. За це передбачається штраф у розмірі 250 гривень. При повторних порушеннях штраф зростає, а також накладаються додаткові санкції.згідно з правилами з дорожнього руху
  4. У будь-якому автомобілі згідно з правилами з дорожнього руху може пересуватися лише визначена кількість осіб. Якщо в транспортному засобі, розрахованому на чотири особи буде їхати, наприклад, шість чи більше осіб, то за це доведеться сплатити не менше 300 гривень штрафу.
  5. Якщо автотранспорт зупинятиметься у невизначеному місці та здійснюватиме посадку або висадку людей, то за це передбачено штраф у розмірі 400 гривень. За цим поліцаї будуть особливо слідкувати, адже очікується, що нові штрафи в 2022 році за порушення ПДР України будуть більш суворими та великими.

В деяких випадках водіям можуть призначатися виправні роботи. Стандартна кількість годин до відпрацювання складає 40 годин. В такому випадку особа справа людини доповнюється записом про скоєння адміністративного правопорушення. Особі забороняється використовувати особистий транспортний засіб поки вона не відпрацює усі години.

Читайте також:  Хто поїде на Євробачення 2018 від України?

Влада повідомляє, що суми штрафів будуть поступово зростати, а також будуть введені додаткові обмеження за деякі види правопорушень. Також регулюватиметься дозволена для пересування та міським дорогам швидкість. Це призведе до значного зменшення кількості нещасних випадків та аварій на дорогах, а величезні суми штрафних виплат повинні утримати водіїв навіть від невеликих порушень.

Відповідальність за керування автотранспортом напідпитку

Деякі навіть не соромляться розповідати поліцаям історії про те, що трохи вина або пара пляшок пива не впливають на керування транспортним засобом. Однак це зовсім не так, адже навіть при маленьких дозах алкоголю людина починає реагувати на події повільніше. А тому штрафи цього типу навмисно робляться більш суворими. За водіння у нетверезому вигляді передбачаються величезні штрафні санкції та позбавлення водійського посвідчення на досить довгий термін.

Нові штрафи в 2022 році за порушення ПДР України, зокрема за керування транспортом у стані алкогольного сп’яніння ще більше обтяжуватимуть водіїв автотранспорту. Якщо водій напідпитку потрапить натрапить на інспектора, то йому доведеться сплатити більше восьми тисяч гривень, а також у нього заберуть права щонайменше на рік. При повторному правопорушенні права можуть біти конфісковані назавжди.

Чи справлі потрібні ці нововведення?

Багато хто з автомобілістів вважає, що нова таблиця штрафів на 2022 рік за порушення ПДР України є перебільшенням. Суми штрафних виплат просто нереальні та мало хто зможе розрахуватися за своє порушення. Але такі зміни є доцільними для забезпечення безпеки на українських дорогах.

Читайте також:  Закон України про органи місцевого самоврядування 2018

Як показує практика, в інших державах за порушення правил карають не так суворо, а тому нерідко це призводить до свавілля на дорогах. Україна вирішила піти шляхом серйозних змін. Була спеціально проведена реформа правоохоронних органів, а вони отримали гідні заробітні плати та довгоочікуване оновлення автопарку. Деякі зміни ще впроваджується та залишається чекати, що вони дійсно зроблять дороги України більш безпечними.  Чи справлі потрібні  нововведення

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.