Меню

територіальні амбіції РФ простягаються від Варшави до Софії

teritorialni ambicii rf prostjagajutsja vid varshavi do sofii - територіальні амбіції РФ простягаються від Варшави до Софії

Президент України Володимир Зеленський у середу закликав ЄС дозволити його країні розпочати шлях до вступу до блоку, попередивши, що територіальні амбіції Росії простягаються від Варшави до Софії.

Очікується, що Єврокомісія оголосить рішення на запит України щодо надання статусу кандидата цього тижня напередодні саміту ЄС, який відбудеться наступного тижня. Статус кандидата стане попереднім кроком у довгому процесі вступу до ЄС.

Виступаючи перед обома палатами чеського парламенту з відеозв’язку, Зеленський закликав до посилення санкцій ЄС проти Росії у зв’язку з її вторгненням в Україну.

«Росію цікавлять не лише наші (міста) Маріуполь, Сєвєродонецьк, Харків та Київ. Ні, її амбіції спрямовані на велику територію від Варшави до Софії, – сказав президент. – Як і минулого, російське вторгнення в Україну – це перший крок, який потрібен російському керівництву, щоб відкрити шлях до інших країн, до завоювання інших народів».

Євросоюз ввів шість раундів санкцій проти Росії, і Україна досягає сьомого раунду, щоб посилити тиск на Росію з метою припинення війни.

«Надати Україні статус кандидата зараз – означає довести, що європейська єдність є реальною і що європейські цінності дійсно працюють, а не просто зазначені в тих чи інших документах», – закликав Зеленський.

Він сказав, що чеський народ – після окупації нацистською Німеччиною під час Другої світової війни та десятиліть радянського панування після війни – знає, чим закінчуються компроміси та чим закінчуються поступки тиранії.

Читайте також:  Генсек НАТО заявив про необхідність подальшого зміцнення альянсу

«Людина, яка хоче захопити все, ніколи не зупиниться перед тим, щоб узяти лише частину того, що вона хоче», – сказав Володимир Зеленський.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.