Меню

У США почнуть щепити від COVID-19 дітей віком до 5 років

u ssha pochnut shhepiti vid covid 19 ditej vikom do 5 - У США почнуть щепити від COVID-19 дітей віком до 5 років

Американські діти віком до 5 років зможуть отримати свої перші вакцини від COVID-19 вже 21 червня, заявив у четвер координатор Білого дому по боротьбі з COVID-19, якщо дві вакцини, що розглядаються, будуть схвалені всіма федеральними відомствами, відповідальними за прийняття таких рішень.

«Ми знаємо, що багато батьків бажають вакцинувати своїх найменших дітей, – сказав координатор Білого дому по боротьбі з коронавірусом доктор Ашіш Джа. – І важливо зробити це правильно. І в цьому полягав увесь процес».

Починаючи з п’ятниці, сказав Джа, федеральний уряд надасть 10 мільйонів доз для штатів, аптек, громадських центрів здоров’я та федеральних суб’єктів. Як тільки федеральне Управління з нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA) схвалить вакцину, ці дози можуть бути відправлені на місця, і як тільки Центри з контролю та профілактики захворювань дадуть дозвіл, можна буде починати робити щеплення дітям. Координатор Білого дому припустив, що якщо процес піде гладко, вакцинувати перших дітей можна буде вже 21 червня.

В даний час тільки діти віком 5 років і старші мають право на дводозову вакцинацію та бустеризацію. Якщо вакцина буде схвалена, дози будуть меншими, ніж дози для дорослих, сказав Джа. Уряд закликав постачальників зробити вакцинацію доступною у неробочий та шкільний час, щоб батьки могли легко отримати доступ до них.

«Ми готові, – заявила прес-секретар Білого дому Карін Жан-П’єр. – Ми працюємо зі штатами, місцевими департаментами охорони здоров’я, педіатрами, сімейними лікарями, іншими постачальниками медичних послуг та аптеками, щоб підготуватися, як ми це робили з дітьми віком від 5 до 11 років. Тому ми хочемо переконатися, що ми зробимо це швидко, але також безпечно і дотримуючись рекомендацій CDC».

Читайте також:  Працівники міських служб Нью-Йорка, які не пройшли повну імунізацію від COVID, будуть звільнені

Наприкінці квітня компанія Moderna запропонувала дозвіл на використання вакцини для дітей. Компанія Pfizer попросила про це минулого місяця. Останнє опитування, проведене Kaiser Family Foundation, показало, що 18% батьків дітей віком до 5 років мають намір швидко зробити своїм дітям щеплення. Але 38% кажуть, що почекають та поспостерігають, як діти сприймають вакцину. А ще 38% кажуть, що вони або «певно не» вакцинуватимуть своїх дітей, або робитимуть це лише у разі потреби.

Університет Джонса Хопкінса – провідного центру контролю за пандемією – зазначає, що вакцинацію неповнолітніх батьки ведуть повільно: менше 30% американських дітей отримали вакцину.

Центр з контролю та профілактики захворювань США наголошує, що дитячі вакцини безпечні та ефективні. Хоча важка реакція на щеплення серед дітей зустрічається рідше, ніж серед дорослих, CDC зазначає, що з початку пандемії COVID-19 забрав життя 479 американських дітей віком до 5 років.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.