Меню

В Україні ратифікували Стамбульську конвенцію

Верховна Рада

Україна

В Україні ратифікували Стамбульську конвенцію

За оцінками низки аналітиків, ратифікація Верховною радою Стамбульської конвенції є важливим сигналом напередодні саміту ЄС, на якому вирішуватиметься питання про статус Києва як кандидата на вступ до спільноти.

Верховна Рада

Верховна рада (фото з архіву)

Верховна рада України підтримала ратифікацію Конвенції Ради Європи (РЄ) про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством, відому також як Стамбульська конвенція. Про це повідомив у Telegram-каналі у понеділок, 20 червня, депутат Ярослав Железняк.

За висловилися 259 депутатів, проти – лише вісім. Утрималися 28.

За оцінками низки аналітиків, ратифікація – важливий сигнал напередодні саміту ЄС 23-24 червня, під час якого обговорюватиметься питання надання Україні статусу кандидата на вступ до спільноти.

Україна підписала конвенцію у 2011 році

Київ підписав конвенцію ще у 2011 році. Документ був підтриманий у Стамбулі всіма 47 державами – учасницями РЄ 11 травня 2011 року. Це перша європейська угода, спрямована на боротьбу з насильством над жінками та в сім’ї. У конвенції сформульовані мінімальні стандарти запобігання жорстокому поводженню, забезпечення захисту та кримінального переслідування.

На 30 червня 2019 року Конвенцію ратифікували та підписали 34 країни, ще 11 підписали, але не ратифікували.

У березні 2021 року президент Реджеп Тайіп Ердоган видав указ про вихід Туреччини з угоди.

Дивіться також:

Читайте також:  НАТО готує нову модель оборони свого східного флангу

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.