Меню

Влада Німеччини вперше оприлюднила реєстр військової підтримки України

Радіолокаційна станція COBRA

Німеччина

Влада Німеччини вперше оприлюднила реєстр військової підтримки України

До переліку військової допомоги Україні входять постачання зі складів бундесверу та німецьких зброярів. ФРН має намір поставити Києву у тому числі РЛС COBRA, РЗСО MARS, гаубиці PzH ​​2000, ЗСУ “Гепард” та БТР M113.

Радіолокаційна станція COBRA

Радіолокаційна станція COBRA (фото з архіву)

Уряд Німеччини у вівторок, 21 червня, вперше оприлюднив перелік військової підтримки України. До реєстру, розміщеного на сайті уряду Німеччини, входять як матеріальні засоби, так і зброя, що постачається Києву. Список буде оновлюватись на регулярній основі. Таким чином, офіційний Берлін вирішив наблизити порядок публікації військової підтримки до практики найближчих союзників ФРН, зокрема – США.

До переліку входять поставки зі складів збройних сил Німеччини, а також продукція німецької збройової промисловості, що фінансуються в рамках ініціативи уряду ФРН щодо надання допомоги для безпеки іноземних партнерів (Ertüchtigungsinitiative). Раніше обсяг коштів, виділених на цю ініціативу на 2022 рік, було збільшено до 2 мільярдів євро. Додаткові засоби призначені насамперед для України.

Що саме Німеччина має намір поставити Україні

самохідна артилерійська установка PzH 2000 на маневрах

САУ PzH 2000 на маневрах (фото з архіву)

У списку озброєнь, передача яких в даний час здійснюється або готується, вказані, зокрема, станція радіолокації COBRA, 3 реактивні системи залпового вогню MARS з боєзапасом, 7 самохідних артилерійських установок PzH 2000, 30 зенітних самохідних установок “Гепар0” , а також 54 бронетранспортери M113 із озброєнням.

Крім того, Німеччина веде переговори з країнами-партнерами з Центральної та Східної Європи, які ще мають озброєння та техніку з країн – колишніх учасниць Організації Варшавського договору. Вони доставляють цю техніку в Україну, а натомість отримують системи озброєння з німецьких складів, йдеться у повідомленні прес-служби німецького уряду.

Дивіться також:

Дивитися відео 03:50

Чому Україні терміново потрібні німецькі озброєння? (23.05.2022)

Аудіо- та відеофайли на тему

 • Дата
  21.06.2022
 • Автор
  Павло Мильников
 • Теми
  Бундесвер
 • Ключові слова
  військова допомога Німеччині Україні, станція радіолокації COBRA, PzH 2000, ЗСУ Гепард, бронетранспортери M113, реактивні системи залпового вогню, бундесвер, німецька зброя для України
 • Зворотній зв’язок: Написати в редакцію
 • Надрукувати
  Надрукувати цю сторінку
 • Постійне посилання

Читайте також:  Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 19 червня 2022 року

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.