Меню

Які симптоми нестачі вітамінів в організмі чоловіка і жінки

Тіло людини не може нормально існувати без вітамінів і поживних мікроелементів, які синтезуються з споживаних продуктів. Єдиний виняток становить вітамін «D», які може проводитися тілом самостійно при наявності ультрафіолету. Всі інші мікроелементи можна «знайти» в м’ясі, рибі, овочах і фруктах. Важливо знати симптоми нестачі вітамінів в організмі, щоб запобігти розвиненню хвороб

Що таке вітаміни?

Всього людському організму необхідно 13 вітамінів для нормального функціонування, але цікаво, що ВООЗ клопоче, щоб привласнити статус офіційного вітаміну «В4» мікроелементу холін.

Назва вітаміни походить від латинського «життя» і в повній мірі передає їх роль в житті людини. Це біологічні активні сполуки, які активно беруть участь в підтримці і формуванні біохімічних і фізіологічних процесів:

 • Елементи, які мають здатність розчинятися в жирі, вони потрібні для процесів в організмі неферментного типу. До таких вітамінів ставляться групи «А», «Е», «К», «D».
 • Мікроелементи, здатні розчинятися у воді або водорозчинні, які виступають в якості коферментів і беруть участь в реакціях ферментівного типу. До таких вітамінів ставляться такі «С», «В», «Р» і багато інших.

Функції вітамінів для людини

Кожен елемент, відповідає за свій орган або систему, повинен виконувати певну завдань з підтримки працездатності:

 1. Покращують імунну систему, підвищують шанси боротьби з вірусами і бактеріями.
 2. Входять до складу ферментів і беруть участь в обмінних процесах в організмі.
 3. Чи є основою для міцних, здорових волосся, нігтів і шкіри.
 4. Виключають, анемію, апатію, недолік сил.
 5. Чи є основою в обміні білків, жирів, вуглеводів.
 6. Підвищують витривалість організму, знижують депресивні настрої.
 7. Чи є складовим «ланкою» в процесі ділення клітин і синтезу ДНК.
 8. Підтримують працездатність всіх внутрішніх органів і систем.
 9. Запобігають розвиненню хвороб, дисфункції тканин.

Симптоми дефіциту вітамінів

ВООЗ розробило спеціальну інформаційну систему вітамінів і мінералів, яка демонструє симптоми нестачі вітамінів в організмі у чоловіків та жінок по всьому світу.

Читайте також:  Советы по выбору автомобильных ковриков

Придивляючись уважно до «сигналів» свого організму можна без праці виявити дефіцит того чи іншого вітаміну, змінивши раціон харчування нестачу легко заповнити.

Шкірні покриви

Ознаки дефіциту на шкірі відразу буде видно, вона стає сухою, з’являється лущення та свербіж. При гострій нестачі вітамінів можливе утворення огрубнули «лусочок».

Але сигналами до негайних дій можуть бути тріщини на губах, виразки навколо рота, висип після носіння прикрас.

Нігті

Дефіцит вітамінів відразу відбивається на стані нігтьової пластини, вона тьмяніє, проявляються вибоїни, пігментні плями або смуги і це не можуть виправити спеціальні лаки і масла.

Волосся

Важливою ознакою браку вітамінів в організмі є прояв ламкості, випадання волосся. Також до цих симптомів відносяться різке поява себореї, утворення виразок на голові, прищиків і свербіж.

Ротова порожнина

Явним симптомами дефіциту мікроелементів і неповноцінного харчування є кровоточать ясна, виразки на щоках, а також підвищення чутливості емалі і хитаються зуби. Одним з важливих ознак проблем в організмі є набрякання і зміна кольору язика.

ЦНС

Симптоми нестачі вітамінів групи б в організмі жінки або чоловіка та інших поживних речовин зазвичай проявляється з боку нервової системи, у вигляді стресу, втоми, депресії або безсоння, люди стають більш агресивними, дратівливими.

Нерідко втрата апетиту і навіть нюху можуть бути причиною погіршення загального стану і нестачі вітамінів.

Читайте також:  Восемь самых необычных фактов из мира сантехники

Симптоми нестачі вітамінів групи б у чоловіків часто проявляється як зниження лібідо, статевого потягу.

ШКТ

Симптомами дефіциту поживних речовин з боку шлунково-кишкового тракту можуть бути запори, проноси або різкий набір ваги, за рахунок порушення ферментації і процесу всмоктування в кишечнику.

Очі

Найнебезпечніший симптом нестачі поживних речовин – це зниження гостроти зору, набряк повік, почервоніння очей, а також запалення і виділення з очей.

У складних ситуаціях явними ознаками буде світлобоязнь, реакція очей на відблиски, або двоїння очей, а також кон’юнктивіт і катаракта. Але це вже проблеми, з якими повинен справлятися лікар, а заповнення вітамінів є додатковою терапією.

Складними симптомами, які повинні насторожити людину можуть бути сильні набряки обличчя і рук, які не проходять після пробудження і не пов’язані з вживанням алкоголю, соленостей. В результаті гострої нестачі вітамінів можуть набрякати склади, в подальшому це призведе до больових відчуттів в м’язах, появі судом і порушення координації.

Крім описаних симптомів може спостерігатися м’язова слабкість, при гострих формах дефіциту – печіння підшкірних покривів, озноб і різка зміна запаху тіла.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *