Меню

Закон України про місцеве самоврядування в 2020 році

Чимало зусиль представників державної влади спрямовані на вдосконалення та модернізацію чинного законодавства. Річ у тім, що існує чимало застарілих законопроектів, положень та постанов, що не відповідають актуальним вимогам держави, різним загрозам, тощо. Нововведення торкнулися багатьох сфер, зокрема був створений ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні 2020». Сутність останніх змін полягає у наданні органам місцевого самоврядування набагато більших можливостей та повноважень. Тепер адміністрації дійсно виконуватимуть свої функції та існуватимуть в певній мірі як окремі структурні ланки, а не елементи загальної централізованої системи. Це дозволить їм самостійно працювати над вирішенням найбільш актуальних проблем для певного регіону, розпоряджатися коштами й не тільки.

Про місцеве самоврядування

Питання місцевих бюджетів

Представниками державної влади було розроблено чимало положень. Найважливіші з них стосуються питань місцевих бюджетів. Суть полягає в тому, що тепер представники місцевих органів самоврядування матимуть дійсно набагато більше можливостей в сфері розподілу бюджетних коштів. Тепер адміністрації будуть свого роду незалежними структурами, які не будуть спрямовувати усі свої кошти до загального бюджету країни та ждати майбутнього розподілу.

Адміністрації зможуть діяти з урахуванням найбільш важливих векторів розвитку, незалежно від загальних тенденцій держави. Також органи місцевого самоврядування будуть позбавлені впливу з боку представників сфери політики, високопосадовців, можновладців, тощо. Виходить так, що вони зможуть самостійно розпоряджатися коштами з місцевого бюджету та витрачати їх дійсно належним чином. Це гарна можливість суттєво вплинути на розвиток певних галузей, покращення якості життя громадян, тощо.

Але далеко не всі адміністрації здатні прийняти такого роду зміни та відмовитися від державного фінансування, зосередившись на використанні власних коштів. У деяких є проблеми з формуванням власного бюджету. Тож представники влади запевнили, що протягом певного часу вони надаватимуть деяким адміністраціям спеціальні дотації та грошові допомоги.

Закон України «Про місцеві державні адміністрації» визначає, що така допомога дозволить багатьом регіонам швидко адаптуватися до чергових нововведень та дасть змогу цілковито перейти на нову систему.

Податки та стягнення

Закон України «Про місцеве самоврядування в 2020 році» надає місцевій владі набагато більше повноважень, ніж здається на перший погляд. Черговий приклад – це можливість самостійного регулювання величини податків та зборів, а також встановлення особливих стягнень. Тому може статися так, що в окремих регіонах, наприклад, будуть встановлені різні суми єдиного податку, податку на нерухомість чи земельну власність, використання водного фонду, тощо. Все залежить локальних рішень представників влади.

Закон України про звернення громадян

Звісно, деякі експерти занепокоєні з приводу можливого свавілля у податковій сфері. Водночас представники державної влади запевняють, що контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування нікуди не подінеться. Саме тому якихось суттєвих та неочікуваних змін не відбудеться. Очікується, що поступово регулюватимуться ставки другорядних видів податків відповідно до забезпеченості того чи іншого регіону з урахуванням особливостей політики тієї чи іншої адміністрації.

Як вплив матиме цей законопроект?

Закон України «Про органи місцевого самоврядування» протягом довгого часу змінювався та доповнювався. Це розбилося з метою зменшення можливого негативного впливу на якість та особливості життя звичайних українців. Єдина зміна, яка може суттєво стосуватися їх життя – це податки. Але не треба очікувати, що вони одразу підвищаться в два рази. Влада зазначила, що місцеві органи самоврядування не матимуть можливість встановити суму податку, більшу за граничну суму.

Вважається, що прийняття цього законопроекту – це дуже важливий крок на шляху до забезпечення децентралізації державної влади. Функціональні можливості кожної адміністрації буде суттєво збільшено, тож будуть створюватися нові підрозділи та структурні формування, співробітники яких будуть обиратися шляхом загального конкурсу.

 закон України про органи місцевого самоврядування

Ставка робиться й на те, що впровадження перерозподілу коштів та нового порядку формування бюджетів дозволить прирівняти умови життя в кожній з областей України. Це дозволить надавати громадянам однакові заробітні плати, встановлювати однакові ціни на товари та послуги. Тож українці не намагатимуться обрати найкращий регіон для життя, оскільки усі вони будуть приблизно однакові. Звісно, цей закон привносить багато позитивних зрушень, але все загалом залежить від правильності їх реалізації.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.