Меню

Жозеп Боррель: Росія хоче фізично знищити Україну

Жозеп Боррель, верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки

Європа

Жозеп Боррель: Росія хоче фізично знищити Україну

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель наголосив на рішучості Брюсселя надавати підтримку Україні. На його думку, мета Путіна – фізично знищити Україну.

Жозеп Боррель, верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки

Жозеп Борель

Те, як Росія веде війну проти України, показує, що Москва хоче фізично зруйнувати Україну. Про це у понеділок, 20 червня, заявив верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель за підсумками засідання міністрів закордонних справ спільноти в Люксембурзі. За словами Борреля, глави МЗС наголосили на повній рішучості і надалі підтримувати Україну і у військовому плані, і шляхом тиску на РФ.

“Не забувайте, що війна триває. Це неприємна реальність: війна триває і триватиме, забираючи багато життів щодня і при систематичних обстрілах російською армією будь-яких цивільних та військових об’єктів в Україні. Все виглядає так, що Путін хоче фізично зруйнувати Україну – хоче зруйнувати інфраструктуру, міста, щоби знищити саму ідею української нації”, – зазначив Боррель. Публічно повідомляти про деталі обговорення допомоги Україні зброєю він відмовився.

Це засідання Ради ЄС Боррель назвав історичним, зокрема через очікування, що на саміті ЄС буде ухвалено рішення про європейську перспективу для України, Молдови та Грузії.

“Це потужний сигнал, який мають почути не лише в Україні, Молдові та Грузії, але також і за межами наших кордонів як демонстрація єдності та підтримки цих трьох країн, насамперед тієї, проти якої спрямована агресія Росії”, – зазначив глава європейської. дипломатії.

Борель: Росія відповідальна за продовольчу кризу

Більшість прес-конференції Боррель присвятив пояснення, що саме Росія відповідальна за продовольчу кризу у світі, а не санкції ЄС. Він вказав не лише на блокаду українських портів у Чорному морі та руйнування інфраструктури. Він нагадав і про високі російські мита на експорт пшениці, а також на подорожчання страхових полісів для кораблів, спричинене заявами РФ про небезпеку навігації в Чорному морі. Таку поведінку він назвав використанням продовольства як зброї та “навмисною спробою створити голод”.

Читайте також:  У СІЗО та спецприймачах Москви перебуває понад 350 українців

“Це типова схема російської пропаганди: вони створюють проблему та звинувачують у ній інших”, – зазначив голова європейської дипломатії. Він планує розіслати листи главам МЗС країн Африки, щоб пояснити, що санкції не поширюються на експорт продовольства.

Дивіться також:

Дивитися відео 56:53

Чи помирив Шольца та Зеленського візит до Києва та коли Україна стане членом ЄС? DW Новини (17.06.22)

Аудіо- та відеофайли на тему

 • Дата
  20.06.2022
 • Автор
  Юрій Шейко (Люксембург)
 • Теми
  Росія та Європейський Союз
 • Ключові слова
  Україна та Євросоюз, вступ до ЄС, міністри закордонних справ ЄС, війна Росії проти України, статус кандидата в ЄС для України, блокада у Чорному морі, експорт українського зерна, санкції ЄС проти РФ
 • Зворотній зв’язок: Написати в редакцію
 • Надрукувати
  Надрукувати цю сторінку
 • Постійне посилання

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.