Меню

Ціна на нафту на 2021 рік

Вартість «чорного золота» в світлі останніх подій, що відбуваються в світі, стрімко змінюється. Якою буде ціна на нафту на 2021 рік можна тільки припустити приблизно.

Ціна на нафту в 2021 році

Скільки коштує нафта сьогодні – вартість нафти  в 2021 році

На сьогоднішній час вартість одного бареля палива найвідомішої марки «BREN»” становить трохи менше 49,65 доларів. Ще в кінці минулого 2019 року і навіть на початку нинішнього 2020-го ціна «чорного золота» була на дуже високому рівні і становила понад 50 доларів, що вважається якоюсь золотою серединою.

На початку березня планувалося досягнення угоди ОПЕК+. Але угода зірвалася: країнам-експортерам не вдалося домовитися про нормування обсягів видобутку, а Саудівська Аравія оголосила, що планує збільшувати вироблення і поставляти дешеве паливо на світові ринки.

У підсумку стався обвал цін, якого не було давно. Всього за добу нафта подешевшала більш ніж на третину, і її вартість з другої половини березня варіювалася від 30 до 26 доларів з поступовим зниженням.

До початку квітня вона знизилася ще сильніше. Перше подорожчання відбулося у жовтні 2020 року. Прогнози, скільки буде коштувати Brent, залежать від деяких факторів.

Які фактори впливатимуть на вартість нафти

Перш за все, вартість визначається попитом і пропозицією. Чим вище попит, тим вище може бути ціна: продавець впевнений, що його товар в будь-якому випадку придбають, тому дозволяє собі продавати сировину дорожче. А чим більше пропозиція, тим вартість нижче: коли на ринку багато постачальників, вони в умовах великої конкуренції прагнуть залучати покупців, в тому числі за допомогою здешевлення продукції.

Новини про ціну на нафту у 2021 році

Щоб зробити прогноз цін на нафту на 2021 рік, слід позначити фактори, які будуть впливати на ціни. До них відносяться:

  1. Зміни в обсягах видобутку країн-учасниць ОПЕК і держав, що не входять в дану організацію. На початку 2020 року Саудівська Аравія збільшила вироблення палива, що і призвело до здешевлення. Але як будуть йти справи далі і тим більше в 2021 році, неясно. У світі лютує коронавірус, який сильно вплинув на всі сфери виробництва, в тому числі на нафтове. Якщо до 2021 світу вдасться побороти інфекцію, можливе збереження досить високих обсягів вироблення. В іншому випадку через зниження темпів видобутку нафта може подорожчати.
  2. Економіка країн, що експортують сировину. Через те ж коронавірусу в США, в Росії та інших державах-експортерах спостерігається економічна криза. Невідомо, чи вдасться подолати його швидко, адже бюджет будь-якої країни, що зіткнулася з пандемією, вже постраждав значно, і наслідки можуть бути ще серйозніше, так як вірус не переможений, і пік не пройдений.
  3. Курс долара. Якщо американська валюта, в якій ведуться торги на нафтових біржах, дорожчає і зміцнює свої позиції, то в багатьох країнах «чорне золото» неминуче дорожчає. Якщо розглядати Росію, то її національна валюта помітно подешевшала на початку 2020 року. Але і долар слабшає через події, що відбуваються в світі і США, тому поки неможливо прогнозувати котирування на такий довгостроковий період. Але є й інша сторона медалі: так як Америка входить в список найбільших нафтовидобувних держав, при ослабленні її валюти американська нафта падає в ціні.
  4. Резервні стратегічні запаси нафти. В умовах світової економічної кризи Напевно багато країн тимчасово відмовляться від закупівель палива і будуть використовувати власні резерви. Поступово запаси будуть зменшуватися і якраз до 2021 році можуть повністю виснажитися. Через це держави будуть вимушено купувати нафту, що збільшить попит і, ймовірно, призведе до подорожчання «чорного золота».
  5. Військові дії в регіонах видобутку нафти. Поки обстановка відносно стабільна, але немає стовідсоткової впевненості в тому, що до 2021 року не виникнуть нові конфлікти, наприклад, на тлі кризи, що торкнулася більшість країн.
  6. Рівень інфляції, особливо в США, є найбільшим експортером нафти. Поки економічна обстановка в Штатах нестабільна і несприятлива, тому вартість нафти в 2021 році стане відомою після інаугурації нового президента, при умові якщо це стане реальністю.  І коронавірус, яким на початку 2020-го року вже заразилося чимало американців, може ще сильніше погіршити ситуацію.
  7. Нормативи, що впроваджуються ОПЕК. На початку 2020 року угода ОПЕК+ не відбулася, що призвело до стрімкого здешевлення нафти через відсутність заходів і домовленостей, що стримують обсяги видобутку. Поки відновлення переговорів точно не очікується, адже багато країн через пандемію ввели обмежувальні режими і уникають будь-яких масових заходів. Хоча в 2021 році учасники ОПЕК все ж можуть домовитися і стабілізувати нафтовидобуток.
  8. Індекси промислового виробництва. Поки виробничі темпи в більшості держав істотно знижені через коронавірус і припинення роботи великих підприємств. На відновлення діяльності та відновлення промисловості потрібно чимало часу.
  9. Політика країн-нафтовидобувачів. Наприклад, деякі держави можуть вводити ембарго на поставки або знижувати обсяг експорту для окремих споживачів. Це змінює пропозицію, впливає на попит і, відповідно, зачіпає ціни.
  10. Зміна чисельності населення. Вірус вже забрав життя багатьох людей, і число жертв збільшується. А чим менше населення, тим менше споживання ресурсів: попит нижчий, товар дешевший. Але з великою ймовірністю очікувана вакцинація і жорсткі карантинні заходи зупинять потік смертей, так що планета точно не спорожніє, і нафтоспоживання не зміниться сильно.
Читайте також:  Выбираем распашные ворота Hormann в интернет магазинах вместе

Вказана десятка факторів є значущою. Але є й інші: собівартість нафтовидобутку, запаси сировини в надрах, розробка нових родовищ, вдосконалення нафтовидобувних технологій, політичні санкції, біржові спекулятивні операції, техногенні та природні катастрофи, зміни в транспортній сфері.

Резюме

Прогнозовані вартісні показники так сильно розрізняються, тому що вкрай складно передбачити розвиток ситуації, що склалася в світі. На ціни впливають різні фактори, і їх вплив може посилюватися або слабшати протягом нинішнього 2020 року, а також протягом 2021. Залишається чекати і відстежувати новини з нафтового ринку.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *