Меню

Шпаргалка ФОП-єдинника на 2021 рік

У 2021 році очікуються кардинальні зміни в плані сплати єдиного податку фізичними особами-підприємцями. Підвищення мінімалки і прожиткового рівня спричинить за собою збільшення виплат єдинників. Шпаргалка фоп-єдинника на 2021 рік допоможе правильно розрахувати податки і сплатити їх своєчасно.

ФОП в Україні в 2021 році

Нововведенням, які треба очікувати ФОП

Незважаючи на складнощі економічної ситуації уряд знайшов кошти збільшити мінімальні зарплати і прожитковий мінімум. Цифри стануть іншими.

Згідно прийнятого на 2021 рік бюджету МЗП складе 6,5 тис. грн., а ПМ-2379грн. Виплати єдинників стануть такими:

 • ЄСВ – з нового року становитиме 22% від МЗП або 1,32 тис. грн;
 • єдиний податок – у 2021 році становитиме 10% від ПМ або 227 грн.
 • платники 2 гр. – платитимуть ЄСВ у розмірі 1320 грн. і єдиний податок у розмірі 10% від мінімалки або 1200 грн.;
 • платники 3 групи як і ФОП 2 групи заплатять ЄСВ у розмірі 1430 грн. і податок, що становить 5% від доходу і 3% ПДВ.

Зняття з обліку в новому періоді спроститься. Тепер припинення підприємницької діяльності не буде таким тяжким і тривалим як минулого року.

Шпаргалка ФОП – що потрібно знати про РРО

Наша шпаргалка ФОП допоможе не порушити податкове законодавство своєчасно сплатити єдиний податок правильною сумою.

У новому 2021 році користуватися касовими апаратами повинні всі єдинники 2,3,4 груп.

 1. 1 гр. ФОП-підприємці, які показують виручку до 300,0 тис.грн. на рік і не мають найманих працівників. Діяльність пов’язана з ринковою торгівлею або наданням побутових послуг. У таких ситуаціях ставка єдиного податку становитиме 10% від мінімалки (з 01.01.2021 МЗП – 4173 грн.)
 2. 2 грн. ФОП-підприємці, які за рік складає до 1,5 млн.грн. на рік, наймані працівники у ФОП в 2021 можуть бути в кількості 10 осіб. 2 Група 2021 перестануть діяти. Тепер ставка єдинників 2 групи складе 20% від МЗП.
 3. 3 гр. – підприємці та юридичні особи, які заробляють до 5 млн.грн., кількість найманих працівників може бути необмеженою. Ставка таких єдинників складе в новому році 3% від прибутку платника ПДВ і 5% від прибутку для неплатника ПДВ.
 4. 4гр. – до них відносяться підприємці та юридичні особи, що займаються сільським господарством. Кількість найманих працівників у них може бути необмеженою, частка сільського господарства за попередній звітний період становить – не менше 75%. У новому році підприємці на 4 групі оподаткування платитимуть ставку податку з 1 га землі.
Податки ФОП в Україні

Також в 2021 році деяка група підприємців, що знаходиться в групі ризику будуть користуватися касовими апаратами незалежно від суми річного прибутку. До таких група відносяться особи займаються:

 • продажем ювелірних виробів з дорогоцінних металів і каменів;
 • готельним бізнесом;
 • туристичним бізнесом;
 • продажем лікарських препаратів та медичного обладнання;
 • продажем складно технічних побутових приладів, на які діють гарантії;
 • особи, які ведуть діяльність у сфері громадського харчування.

Знайти підказки, керуватися ними правильно можна через Інтернет-ресурси, за допомогою набору в пошуковику «шпаргалка фоп-єдинника, платник єдиного податку» або спілкування на тематичних сайтах.

Особливості здачі звітів єдинників у 2021 році

У листопаді цього року Мінфін вніс нововведення, згідно з якими звітність буде подаватися за новими правилами. Декларації єдинників і платників 4 групи стануть новими. Ознайомитися з ними можна буде з інформаційних урядових сайтів.

У деклараціях буде додано новий додаток з відображенням відомостей про нарахований у звітному періоді прибуток та суму ЄСВ. Подача звітів за новою формою почнеться з моменту прийняття документа на законодавчому рівні.

Здача звітності в електронній формі

У 2021 році можна буде здавати звіти в електронній формі. Нововведення пов’язані зі спалахом коронавірусної інфекції. Процес здачі простий, не вимагає особливих знань.

При електронному документообігу всі звіти, декларації та інші документи здаються не на паперовому носії, а в електронному вигляді. Це відбувається як у звичних форматах (PDF, XML), так і в спеціально розроблених для цих цілей. Для здачі звіту ФОП потрібно завести особистий кабінет. Через нього можна буде отримати відповідь на питання які звіти здає ФОП 2 групи, а також вирішити інші проблеми.

Звітність ФОП в 2021 році в Україні

Терміни і порядок здачі поки залишаються колишніми, але не варто виключати змін. Основні нововведення можуть відбутися якраз в грудні 2020 року.

Читайте також:  Ставка єдиного податку в Україні в 2019 році

Такий підхід тягне за собою суттєві плюси для підприємця:

 • тепер не потрібно нікуди їхати або йти, стояти в чергах на прийом до інспектора, записуватися і так далі, здавати документи можна в будь-який зручний час, не встаючи з-за столу;
 • зводиться до мінімуму можливість помилок і людський фактор, для заповнення документації застосовуються автоматичні сервіси, що виключають подібні моменти;
 • звітність можна відправляти з будь-якого місця, де є інтернет – з’єднання і доступ в особистий кабінет платника податків, паролі до якого буде відомим виключно підприємців, його наявність полегшить життя, ви не будете прив’язані до конкретного офісу або до податкового відділення;
 • звіти і декларації можна здавати централізовано, наприклад, якщо у вас мережа з декількох філій, не обов’язково звітувати по кожному з них окремо;
 • вся бухгалтерська та податкова звітність буде розміщена у відкритому доступі, будь-який бажаючий зможе перевірити інформацію за ІПН, фірмовою назвою, юридичною адресою або місцем ведення діяльності.

Аналіз роботи підприємців в 2020 році показав, що деякі з них вже користувалися онлайн здачею звітів, і вона їм припала до душі.

Резюме

З приходом нового року очікується збільшення єдиного податку, що пов’язано зі зміною МЗП і ПМ. Також підприємці зіткнуться з обов’язковим використанням касового апарату. Не пропустити терміни сплати податків, сплатити правильну суму допоможе шпаргалка ФОП.

У зв’язку зі спалахом коронавірусної інфекції підприємці зможуть здавати звіти в електронній формі. Наступні нововведення стануть важкими для підприємців, але вони швидку до них звикнуть.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *