Меню

Дата дня Києіва в 2022 році

День міста щорічно відзначається практично у всіх містах, великих і малих. День міста – одне з найбільш масових свят і проходить пишно та бурхливо. Цього дня жителів міста вітають представники влади, громадські діячі, проводиться багато концертів, розважальних заходів, салют. Часто День міста співпадає із датою заснування міста. Але не завжди можна точно визначити час заснування. Це стосується і Києва. Тому прийнято святкувати День міста в останню неділю травня. Якого ж числа День Києва в 2022 році? Цього року святкові дні припадають на 26 і 27 травня.День міста щорічно відзначається практично у всіх містах

Історія виникнення

Як відомо, Київ – місто з давньою історією. Точна дата його заснування невідома. Більшість істориків схиляється до думки, що столицю України засновано у 482 році (за основу взято «Повість временних літ») трьома братами – Києм, Щеком, Хоривом і їх сестрою Либідь.

Не дивлячись на багатовікову історію, День міста Київ став «відзначати» не так давно – з 1982 року. Ця дата була умовна. А постійно святкувати це свято почали із 1987 року в останню травневу неділю. Сьогодні Київ – багатомільйонне місто, з сучасними спорудами і давніми храмами, з багатою культурою, традиціями. Київ – місто з давньою історією

Традиції святкування

Святкова дата Дня Києва у 2022 році припадає на 26 травня – суботу, але розважальні заходи і урочистості переходять на наступне – 27 число. По всьому Києві – на всіх площах, на найвідоміших місцях проходять святкові заходи, виступи, концерти, виставки.

З року в рік святкування Дня Києва поповнюється новими традиціями. В цей час в місто приїжджає багато гостей з різних куточків України та із-за кордону: політиків, громадських діячів, артистів, танцювальних колективів.

Читайте також:  Дата проведення дня захисника Вітчизни в Україні у 2020 році

Традиційно на День Києва звучить привітання представників влади, відбуваються святкові паради. Все розпочинається на центральній площі – Софіївській. Тут збираються жителі та гості міста, виконується гімн України. Любителів музики порадують виступи музичних колективів, симфонічних та духових оркестрів, джазових груп, виконавців електронної та рокової музики. Ввечері всіх вітатимуть вітчизняні артисти та колективи.

Святкування не обмежуються лише центральною площею. На Михайлівському спуску буде створена сцена пам’яті. Відомий Андріївський узвіз порадує прихильників мистецтва та культури. Майстри народного декоративно-прикладного мистецтва представлять на розсуд глядачів свої «творіння»: картини, вишиванки, вироби зі скла, дерева, бурштину, заліза. Можна буде не лише оцінити майстерність, красу виробів, а й порадувати себе, придбавши щось на пам’ять про це свято. На Пейзажній алеї відбуватимуться цікаві літературні сценки.

Крім того, на центральній площі Києва відбуватиметься великий фестиваль мистецтв, на який будуть запрошені не лише українські митці, але й гості з інших країн. Вже стало хорошою традицією проводити виставки вітчизняних брендів – одягу, різноманітних виробів. Хрещатик чекатиме любителів морозива на щорічному фестивалі «Фестиваль морозива».

На Поштовій площі також будуть проводитися цікаві заходи – святкові ярмарки, концерти. Фотомитці з усієї України та з інших країн представлять свої роботи. Для любителів активного відпочинку передбачені цікаві і пізнавальні квести по Києву, таким чином можна буде не лише перевірити свої знання і перевірити ерудицію,  але й отримати цікаві подарунки.

Читайте також:  Какого числа день студента в Украине в 2021 году?

Співоче поле вітатиме своїх гостей смачнючими рекордами. Вже стало доброю традицією проводити тут фестиваль «Пісня над Дніпром».

Не обійдеться і без спортивних змагань. В першу чергу, це велогонки, парусна регата на Дніпрі, змагання на силу, витривалість, турніри з футболу, баскетболу, змагання любителів повітряних зміів.  Київ чекатиме своїх гостей і на традиційний «Пробіг під каштанами». Крім щорічних святкових парадів, будуть проходити і жартівливі – чоловічий, жіночий і дитячий.На різних майданчиках Києва...

Вражатиме киян та гостей фестиваль вогню, де найкращі майстри вогняної стихії демонструватимуть свої вміння та навички, показуватимуть вражаючі трюки. На різних майданчиках Києва виступатимуть циркові артисти, «живі скульптури».

Для зручності та комфорту киян та гостей по всьому Києву будуть організовані своєрідні зони відпочинку, де готуватимуть смачні страви української кухні, проводитимуться міні-конкурси, гратимуть на музичних інструментах, демонструватимуть книги.

Для найменших учасників Дня Києва передбачена величезна кількість атракціонів, ігор, цікавих конкурсів та змагань.

Звичайно ж, програма до Дня Києва не обходиться без шаленого, яскравого салюту, лазерних ефектів на завершення святкування.

Це свято нікого не лишає байдужим. Воно вражає своєю щирістю, яскравістю, незабутністю, колоритністю. Не лише кияни, але й гості міста з нетерпінням очікують коли буде День Києва у 2022 році, щоб прилучитися до цього свята.Це свято нікого не лишає байдужим

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.