Меню

Дата дня Соборності України в 2022 році

Це свято є одним із найбільш важливих і пам’ятних серед усіх державних. Воно не так давно святкується в країні на офіційному рівні. Саме тому часто виникає питання, якого числа День Соборності України в 2022 році? Дата цього свята стала і припадає на 22 січня.

Історія виникнення

День Соборності пов’язаний із Актом Злуки, що був проголошений між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою у 1919 році, що стало символом об’єднаної цілісної держави.

За рік перед даною подією,  у 1918 році в січні було створено Українську Народну Республіку, яка «об’єднала» землі центральної, північної, східної частин України. В той же час на західноукраїнських територіях, що раніше перебували під владою Австро-угорської держави виникла Західноукраїнська Народна Республіка.

У грудні 1918 року між лідерами обох цих держав у місті Фастів відбулася зустріч, на якій було підписано попередній договір щодо майбутнього об’єднання. Згодом, 22 січня 1919 року, офіційно підписали Акт Злуки. Про це оголосили на центральній Софіївській площі в Києві. Багато людей вітали цю подію. Радість від Злуки знайшла своє відображення у творах багатьох письменників та поетів, люди вірили в краще майбутнє та нові перспективи.День Соборності України в 2020 році

На жаль, радість не тривала довго. У тому ж 1919 році, більшовики зайняли Київ, чехословацькі війська окупували Закарпаття, а Східна Галичина опинилася під владою поляків. Акт Злуки виявився швидше декларативним, юридичним, проте сама ідея соборності, незалежності залишилася в серцях людей.

Аж у 1990 році, в період розпаду Радянського Союзу, знову повернулися до цієї дати. 22 січня сотні тисяч українців вишикувалися, створивши живий ланцюг від Львова до Києва. Так люди висловили своє бажання жити у незалежній країні, підкреслили єднання душ, прагнень, незалежно від того, в якій частині України живуть.

Вперше офіційну дату Дня Соборності було проголошено у 1999 році Президентом України, а 30 грудня 2011 року цю дату було скасовано (як державне свято). Проте згодом – у листопаді 2014 року глава держави відновив дане свято під назвою «День Соборності та свободи України» – так і відзначається ця дата сьогодні.

Традиції святкування

Дата Дня Соборності України в 2022 році традиційно припадає на 22 січня. В цей день в знак пам’яті історії свого народу, важливих моментів в становленні самостійної держави проводяться різноманітні заходи. У великих і маленьких містах люди утворюють символічні «живі ланцюги» як символ нагадування об’єднання земель України в одне ціле.

Читайте також:  Магазин цветов «Дицентра»: красивые цветочные композиции с доставкой на дом

На мітингах, приурочених до цієї події, виступають політики та громадські діячі, історики, вчені, науковці, висловлюючи свої думки, оцінюючи минулі здобутки, важливі історичні події з точки зору сучасників, побажання, перспективи і шляхи майбутнього розвитку держави. Зазвичай такі зібрання відбуваються на центральних площах міст, меморіалах. Також урочистості до Дня Соборності не минають без покладання квітів до монументів полеглим борцям за свободу України. Багато не тільки відомих громадських чи політичних діячів, а й простих людей ідуть покласти квіти на знак шани до тих, хто втратив життя, захищаючи свободу та незалежність рідної країни. У храмах різних конфесій відбуваються молебні.Традиції святкування

Святкування у столиці України

Традиції святкування Дня Соборності України сягають ще періоду, коли відбулася Злука земель України. Сьогодні відзначення цього свята поповнюється новими цікавими заходами та урочистостями.

У Києві на Софіївській площі відбудеться ряд заходів патріотичного спрямування, приурочених до свята. Зберуться перші особи держави, депутати, представники центральних органів влади, виконавчих органів, запрошені гості з інших міст України, учасники військових дій, учені та науковці.

22 січня перші особи держави покладуть квіти до пам’ятників Михайлові Грушевському та Тарасу Григоровичу Шевченку. Тут же відбуватиметься мітинг. В рамках святкування Дня Соборності передбачені вшанування інших пам’ятних знаків місць поховань діячів Західноукраїнської та Української Народних Республік, борців за незалежність та самостійність України у 20 столітті. Не оминуть увагою і тих, хто віддав своє життя задля свободи вже у 21 столітті, в руслі нинішніх подій.

Вже стало хорошою традицією створювати «живий ланцюг» на столичному мосту Патона. Цей «ланцюг» з’єднує два береги Дніпра і є своєрідним символом об’єднання України, як це було у 1919 році.

Крім того, як і у 2017 році, планується розгортання величезного державного прапора на мосту Патона. Його розмір сягатиме мінімум 30 метрів.

У містечку Фастів Київської області, де й відбулися знакові для України події у 1919 році, на залізничній станції тепер знаходиться музей і пам’ятний знак, присвячені Злуці. 22 січня 2022 року у цьому музеї та біля знаку відбуватиметься мітинг.

У навчальних закладах (це стосується як і шкіл, так і навчальних закладів вищого рівня акредитації – коледжів, інститутів, університетів) це свято також не лишається непоміченим. Викладачі заздалегідь готуються. В сценаріях до Дня Соборності України у 2022 році передбачено проведення концертів, цікавих зустрічей з науковцями, істориками, круглих столів, дискусійних клубів (де б самі учні могли ділитися думками щодо цієї події, її ролі та значення у майбутньому розвитку рідної країни, проводити дослідження. У школах для учнів вчителі організовують виховні години, де й розповідають про День Соборності, його історію виникнення та особливості святкування.22 січня перші особи держави покладуть квіти

Це свято – важливе і пам’ятне для українців. Акт Злуки –  єднання України – став символом незламної єдності, сили, віри у краще. Вшанування Дня Соборності – не лише данина важливим подіям минулого, але й шана сучасникам, тим, хто відстоює незалежність і самостійність рідної держави. Тому не дивно, що все більше й більше людей цікавляться, коли День Соборності України в 2022 і прагнуть теж долучитися до вшанування цієї події.

Читайте також:  Коли святкують День матері 2022 в Україні?

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.