Меню

Коли буде Хеловін в Україні в 2021 році?

Сучасним святом, котре дуже полюбилось українській молоді та дітлахам, однак категорично заперечується старшими, більш консервативними поколінням, є Хеловін. Як відомо з голівудських фільмів, в цей день прийнято переодягатись у страшні костюми та лякати сусідів, вимагаючи у них солодощі. Тематика свята підходить для організації молодіжних вечірок та корпоративів, а тому не дивно, що багатьох українців так цікавить питання когда Хеловін в Україні в 2021 році.Коли буде Хеловін в Україні в 2019 році

Коли відзначають?

Незалежно від того на який саме день тижня припадає Хеловін, його завжди святкують в один і той самий день. Тому, відповідаючи на питання коли буде Хеловін в Україні в 2021 році, 2020-му чи 2021-му, варто сказати: у ніч з 31-го жовтня на 1-ше листопада.

Звісно, для християн та слов’ян таке свято є чужорідним, а тому визнавати його на державному рівні керівництво країни наміру немає. Не зважаючи на святкування окремими групами громадян Хеловіну, на наступний день (а це буде четвер) йти до іколи, виходити на роботу все ж доведеться.Історія свята

Історія свята

На відміну від помилкових стереотипів, відзначати Хеловін розпочали вперше не американці, а древній народ кельтів, що колись проживав на території сучасної Великої Британії, Франції та Північної Ірландії. Кельти (як дають зрозуміти історики) календарний рік поділяли всього лише на 2 сезони: літо та зиму. В ніч на 1-ше листопада вони святкували зміну пори року, по-іншому свій Новий рік. Володар темряви на ім’я Самайн забирав в полон бога Сонця та тривав його у себе аж до літа. Древній народ вірив, що в новорічну ніч уся нежить виходить із підземелля на Землю та може нашкодити людям. Щоб захистити себе кельти перевдягались у страшний одяг, натягували на себе шкіри диких тварин, розмальовували обличчя. Таким чином злі привиди, на переконання кельтського народу, повинні були також злякатись та втекти.

Читайте також:  День батька в Україні 2022 в році

Новорічну ніч кельти ніколи не проводили наодинці. Вони залишали в своїх домівках солодощі (щоб задобрити злих потвор), вимикали світло та збирались разом в обумовленому місці, щоб розпалювати багаття.

З приходом нової ери території проживання кельтів були захоплені римськими солдатами. Звісно вони принесли із собою щось нове в культуру давно ірландського поселення.

Кількома століттями пізніше язичницький Новий рік почав святкуватись одночасно із католицьким Днем усіх святих. Зрозуміло, що таке незвичне поєднання не могло не обурювати представників церкви, і ті розпочали активну боротьбу із традицією задобрювати нечисту силу. Між тим, Хеловін (термін походить від повної назви Дня святих – All Hallows Even) відзначається і до сьогодні. Найбільш радісно очікують на цю дату в Канаді та США. Пояснти це можна великою кількістю ірландців, котрі, відправившись підкоряти Новий світ, привезли разом із собою і традиції своїх пращурів.

Серед інших країн, де до сьогодні відзначають це свято, варто назвати: Австралію, Японію, Сінгапур, Нову Зеландію, фактично усі європейські країни та деякі країни СНД.

Традиції святкування

Традиції святкування Хеловіна в Україні частково повторюють традиції святкування в США. Одним із символом свята вважається гарбуз, або так званий світильник Джека. З овочу виймають м’якоть, вирізають очі та посмішку, а середину вставляють запалену свічку. Коли на дворі стане темно, такий авторський витвір виглядає дуже ефектно. Його виставляють на вулиці, або в приміщенні.

Читайте також:  Дата проведення Дня Валентина в Україні у 2020 році

Деякі дівчата в цю дату ворожать на судженого.

Молодь збирається разом на тематичні вечірки, вдягається в оригінальні та страшні костюми, пригощається тематичними солодощами та гуляє аж до самого ранку.

В Україні в ніч на 1-ше листопада також прийнято відвідувати на кладовищі своїх покійних родичів. За кілька днів до цього українці приходять на цвинтар та прибирають могили, територію.

В деяких зарубіжних країнах це свято є одним із найбільш святкових для дітлахів. Вони радісно бігають від будинку до будинку із фразою: «цукерки чи смерть?». Звісно, це такий жарт. Господарі радо пригощають дітлахів солодким та дивуються їхніми костюмами.

Інколи вулицями невеличких американських містечок проходять святкові паради, де кожен учасник – герой потойбічного світу.Традиції святкування

Цікаві факти

Окрім питання якого числа Хеловін в Україні, читачів також зацікавлять цікаві факти про свято Хеловіну.

  1. Зарубіжні психологи окремо класифікують фобію Хеловіна. Страх перед цим святом називають самайнофобія. Також із кельтським новим роком ще тісно пов’язують і ряд інших фобій, зокрема: віккафобію (страх перед відьмами), койметрофобію (боязнь кладовищ), фазмофобія (страх перед привидами).
  2. В день Хеловіну повністю змінює свій вигляд французьке містечко Лімож. Навіть персонал готелів та ресторанів перевдягається у тематичні костюми і в них обслуговує відвідувачів.
  3. Хеловін визнано другим після Різдва найбільш прибутковим святом у США.
  4. Одним із символів свята у всьому світі є чорна кішка, котра, наче б то, уособлює зло. У Великій Британії ж, навпаки, таким символом є біла кішка.
  5. Традиційними кольорами Хеловіну вважаються помаранчевий (асоціюється з врожаєм) та чорний (вказує на смерть).Цікаві факти

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.