Меню

Дата проведення дня захисту дітей в Україні у 2020 році

Діти – це не тільки радість та надія для своїх батьків, але й життєдайність нації та держави, майбутнє для всього світу. Звісно, кожен із нас надіється, що життя наших дітей буде кращим, аніж було наше,  і що самі вони будуть розумнішими, добрішими за нас. Міжнародний день захисту дітей щорічно відзначається у всьому світі, щоб знову і знову звернути увагу до потреб, проблем цієї найбільш незахищеної частини планети.

День захисту дітей в Україні

Кожному дорослому варто дізнатися коли буде день захисту дітей в Україні.

Коли відзначаємо?

Відповідаючи на питання якого числа день захисту дітей в Україні, варто сказати, що ця дата є неперехідною, а тому завжди припадає на один і той самий день. Українці вирішили відзначати це свято разом із усім світом – в перший день літа, тобто 1 червня. В 2020-му році день припадає на понеділок. Хоча офіційно це робочий день, між тим на багатьох приватних підприємствах влаштують неповний робочий день.

Історія святкування

Перша міжнародна конференція, присвячена виключно питанням захист дітлахів, була проведена в Женеві в 1925 року. Це відбулось саме 1-го червня, що і поклало традицію відзначати свято дітей в цей день.

Окремо від цієї події в тому ж таки 1925-му році генеральний консул Китаю в США зібрав групу китайських дітей-сиріт та влаштував для них святкування в Сан-Франциско.

Офіційний статус окремого свята День захисту дітей отримав в 1949 році. Рішення про це було прийнято на сесії Міжнародної федерації жінок в Парижі. Передумовою для сесії стала величезна кількість дітей-сиріт, дітей-безхатченків та дітей-воїнів, яких по всій Європі після завершення Другої світової війни було чимало.

Щорічні конференції та численні благодійні заходи на свято дня захисту дітей дали свої плоди – вдалось створити численну кількість благодійних фондів, ініціативних груп, громадських організацій для вирішення тих чи інших проблем дітей.

Відзначення свята дитини посприяло прийняттю Конвенцію з прав дитини країнами-членами ООН в 1989 році. До неї приєдналась і Україна невдовзі після проголошення своєї державності.

День захисту дітей в нашій країні на офіційному рівні від знається, починаючи з 1998 року. Відповідний указ про це підписав тодішній президент держави – Леонід Кучма.

Як відзначають в Україні?

Дата проведення дня захисту дітей в Україні у 2020 році – чудовий день для вирішення важливих дитячих проблем. Традиційно кожного року відбуваються конференції по різних містах та селищах країни.

Обов’язково до таких запрошуються представники місцевих лікарень, пологових будинків, районних відділів поліції, представників соціальних служб та благодійних фондів.

Серед найважливіших питань, що зазвичай піднімаються в цей день, є й такі:

  • діти-сироти – варто відвідати сирітські будинки із подарунками, або організувати збір коштів для вирішення певних проблем в таких закладах, наприклад оновлення дитячого майданчику, кінозалу, спортивного залу тощо;
  • діти-злочинці – до роботи із «проблемними дітьми» потрібно залучати більшу кількість соціальних педагогів та психологів. Попереджувати асоціальну поведінку можна, якщо дізнатись істинну причину «пакостей» дітей, а також, забезпечивши їм достатньо любові;
  • діти-пацієнти – на жаль, все більше дітлахів страждає на онкологічні хвороби. Долучитися до збору коштів на лікування в цей день – обов’язок кожного дорослого. Окрім цього, варто подбати і про численні дрінички, котрі, між тим, здатні суттєво покращити життя дітей-інвалідів, наприклад, наявність пандусів, низькі борюри або плавні переходи, поручні на вулицях тощо;
  • діти-батьки – на жаль, досить багато дітлахів стають батьками передчасно, до кінця не розуміючи своєї відповідальності за «нове життя». Статеве виховання, як найефективніша профілактика ранньої народжуваності, та психологічна, матеріальна допомога тим, хто вже став батька – важливі завдання сьогодення;
  • діти-жертви – щорічна статистика насильства над дітьми просто вражає. Дорослі зобов’язані втрутитися в життя своїх сусідів, знайомих, учнів, якщо розуміють, що дитина піддається будь-якому різновиду насильства.
Міжнародний день дітей

Звісно, не обійдеться і без веселощів.

Читайте також:  Поминальні дні в 2021 році в Україні

Стійкі традиції святкування дня захисту дітей 2020 в Україні ще не виробилися. Різні громадські організації та фонди придумують свої традиції.

Здебільшого, це різноманітні пробіги задля збору коштів на лікування онкохворих, солодкі ярмарки, цікаві дитячі квести, аквагрим, вистави, організація міста професій та інше.

Звісно, не обходиться без урочистих літургій за здоров’я усіх дітей світу. В невеликих містах та селищах місцеві священнослужителі приходять до садочків та шкіл для спільних молебнів із батьками та вчителями.

Як  відсвяткувати День захисту дітей?

Найкраще свято для дитини – час проведений із батьками. На жаль, в сучасному світі достатньо приділити час своїй дитині виходить далеко не завжди. Тому 1 червня варто провести в колі сім’ї.

Ось кілька ідей про те, куди можна піти та що зробити разом.

  1. Похід в кіно. Цікавий мультфільм із попкорном та солодощами – одна із найкращих розваг для дітей.
  2. Спільний шопінг. Безумовно, покупка якоїсь новинки – це завжди приємність. Шопінг із дітьми не обходиться без дитячих магазинів. В цей день можна подбати про гарну покупку.
  3. Велопрогулянка. Спокійна прогулянка на велосипедах – чудовий спосіб провести вихідні.
  4. Майстер-клас. Можна придумати цікаве спільне заняття, наприклад, спекти спільно торт, намалювати картину, зробити годівницю. Головне в такій справі – взаємодопомога та терпіння.
  5. Пікнік. Виїзд на природу, де можна приготувати смачні страви на кострі, навчити дитину правилам поведінки на природі, а також пограти в будь-які улюблені ігри – чудовий спосіб провести час разом.

І найголовніше, любіть своїх дітей та не будьте байдужими до інших!

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.