Меню

Традиції святкування дня Землі 2021 в Україні

Звичайні жителі України та світу нерідко через власні проблеми та клопоти забувають про все, що їх оточує. Саме тому люди нехтують важливістю збереження природного середовища та самої планети. Зараз планета потребує серйозної допомоги, адже щодня зникають різні види тварин, забруднюються моря та знищуються ліси. Це лише низка проблем, крім яких є ще величезні викиди шкідливих речовин в атмосферу, тощо. Саме тому у всьому світі є свята, які покликані привернути увагу до важливих проблем сьогодення, пов’язаних з навколишнім середовищем. Але цікаво те, що існує не одна дата проведення дня Землі в Україні у 2021році.Традиції святкування дня Землі

Як взагалі виникли ці святкування?

Перші заходи, мета яких полягала у покращенні стану навколишнього середовища, відбулися у штаті Небраска в Америці. Тоді представниками влади була створена група зі студентів на добровільній основі. Ця група займалася посадкою дерев та прибирання сміття під час проголошеного тижня Землі. Цей тиждень проводився традиційно у квітні, однак він не супроводжувався якимось заходами чи подіями, тощо.

Поступово така громадська активність набирала обертів, а тому з часом почали прийматися спеціальні законопроекти про охорону природи. Звісно, багато хто вважав, що проблема екології є дуже перебільшеною та несуттєвою, однак це зовсім не так.

Трошки згодом представники ООН підписали декларацію, яка дозволила впровадити святкування дня Землі. Саме тоді було визначено, якого числа день Землі в Україні та в усіх інших країнах відбувається святкування. Свято було визначено 22 квітня. Поступово усі країни світу долучалися до цієї важливої події, влаштовуючи різні заходи, акції, тощо.Традиції для Землі

Традиції для Землі

Це свято було створено досить давно, майже 50 років тому, тож за цей час вже встигли сформуватися навіть деякі невеличкі традиції. Одна з них – це суботник. До цього свята залучаються усі охочі, після чого люди йдуть до лісу, до річки чи просто ходять узбіччям та збирають сміття, яке щодня викидається туди іншими людьми. Однак цим усе не обмежується. У школах та інших освітніх закладах й установах проводяться інформування. Їх мета полягає у тому, щоб кожен житель планети знав про актуальні проблеми навколишнього середовища та долучався до їх вирішення.

Читайте також:  Вебинар «Основы здорового питания. Как то, что мы едим, влияет на нас»

Цікаво те, що це свято відбувається в день весняного рівнодення, коли ніч триває стільки, скільки й день. Також міжнародні організації проводять різні акції та конкурси, тощо. Усі заходи, які відбуваються в цей день, спрямовані на покращення природнього стану, поступове вирішення нагальних екологічних проблем та зменшення ступеня забрудненості природи. Екологи кажуть, що якщо не приділяти належної уваги цим та іншим проблем планета дуже скоро просто загине.

Як відбувається святкування в Україні

Коли мова заходить про те, коли буде день Землі в Україні, згадується ще й інша дата. Це 20 березня, коли йде мова про мир на планеті та захист від війн, катастроф, тощо. Ці два дні є дуже унікальними, оскільки вони закликають до миру, поваги та турботи про навколишнє середовище.

Україна також щороку долучається до святкування цих подій. В ці дні проводяться традиційні суботники, коли громадяни на добровільній основі висаджують дерева, кущі, а також квіточки. Вони також займаються збиранням сміття у водоймах, парках, лісах, тощо. Як показує практика, після цього вулиці міст стають більш чистими, а тому в деяких містах такі заходи відбуваються щомісяця. Участь у заходах беруть не тільки дорослі, а ще й дітлахи. Взагалі у Україні екологічна ситуація залишає бажати кращого, адже катастрофа на Чорнобильській АЕС мала свій поганий вплив.

Важливі екологічні проблеми, з якими бореться увесь світ

День Землі інформує людей про важливі екологічні проблеми, яких на сьогоднішній день більше десятка. Почати варто з того, що на всій планеті люди використовують у повсякденному житті неякісну воду, яку вони самі забруднюють. Процедурі очищення приділяється дедалі більше уваги, однак цього недостатньо. Така вода шкодить не лише організму людини, а й усім іншим живим організмам.

Читайте також:  Католицькі свята в Україні в 2020 році

Також дуже серйозною є проблема забруднення повітря. Україна викидає в атмосферу приблизно 6 мільйонів шкідливих речовин, а деякі інші країни мають набагато більші показники. Забруднення повітря призводить до виникнення певних хвороб та знищення озонового шару планети.

Земельні ресурси усієї планети поступово зменшуються та деградують через надмірне та недоцільне, неправильне використання землі. Через зниження родючості поступово падає врожайність, а тому врешті решт усі країни можуть опинитися на межі голоду.

Звісно, це усього лише три проблеми, однак вони наносять величезну шкоду. Саме заходи на свято дня Землі спрямовані на усвідомлення цих проблем та їх вирішення. Якщо не звернути увагу на ці проблеми, то на планету чекає невтішний сценарій.Важливі екологічні проблеми

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.