Меню

Доплата до мінімальної зарплати у 2019 році

Дуже часто спостерігаються випадки, коли українці працюють лише на половину або четверту частину ставки або ж віддають перевагу неповному робочому дню через власні потреби. Це призводить до того, що підприємство виплачує таким працівникам не повну заробітну плату. Виплата відбувається відповідно до відпрацьованих годин. Водночас законодавством визначається, що будь-який працівник не може отримувати зарплату нижчу від встановленої владою мінімальної заробітної плати. В такому випадку працівникам надається спеціальна доплата до мінімальної зарплати у 2019 році.

Доплата до мінімальної зарплати

Що таке доплата та коли вона здійснюється?

Доплата гарантується будь-яким працівникам, незалежно від їхнього доходу відповідно до посади. Навіть якщо особа зазвичай отримує вісім тисяч гривень, але внаслідок певних обставин пропрацювала лише на 2500 гривень, то їй все одно надаватимуться доплати. Нарахування додаткових виплат відбувається щомісяця під час виплати стандартної заробітної плати. У 2019 році мінімальна заробітна плата становить 4173 гривні. Тому якщо особа, наприклад, отримала 3500 гривень, то роботодавець зобов’язаний доплатити їй 673 гривні. Виходить так що те, скільки буде доплата мінімальної зарплати у 2019 році в Україні, визначатиметься в індивідуальному порядку.

Що таке доплата та коли вона здійснюється

Які види нарахувань не враховуються при виплаті додаткових коштів?

Також дуже важливо знати, що входить до мінімальної зарплати, оскільки є певні види нарахувань, які не беруться до уваги. Загалом до мінімалки відносяться майже всі види надбавок премій, бонусів, тощо. Більш того, законодавством визначено їх чіткий перелік. Водночас є такі види нарахувань, що не беруться до уваги при формуванні доплат до мінімалки. Ось деякі з них:

  1. Премії, що приурочені до певного свята чи ювілею.
  2. Нарахування за відрядження по території України та закордоном.
  3. Виплати за працю в темну пору доби чи в наднормовий час.
  4. Виплати за працю в шкідливих для здоров’я умовах чи при підвищеній небезпеці.

З урахуванням цього може статися так, що людині буде виплачено більше, ніж звичайну мінімальну заробітну плату. А тому загальна заробітна плата за місяць може сягнути п’яти або навіть шести тисяч гривень.

Питання індексації

Також досить довго велися суперечки з приводу того, як саме взаємодіють индексація і доплата до мінзарплати. Однак є офіційні коментарі з боку державної влади з приводу цього. Таким чином, індексація не входить до переліку нарахувань, що складають мінімальну заробітну плату. Вона лише являє собою грошову компенсацію від держави за зниження розміру реального прибутку, що зумовлюється високим рівнем інфляції та ростом вартості різних товарів, послуг.

Читайте також:  Розмір пенсії по інвалідності в 2021 році

Суперечки велися через те, що Міністерство соціальної політики у своєму листі визначало, що індексацію слід враховувати до суми мінімалки під час забезпечення належного розміру заробітної плати. Однак українські профспілки почали бунтувати й досягли скасування цього листа, що також дає працівникам змогу отримувати грошові виплати, що будуть більшими за мінімалку.

Неповний робочий час

Важливо знати, доплата до мінімальної при неповному робочому часі нараховується відповідно до виконаних працівником робочих норм. Згідно з останніми змінами, спочатку проводиться визначення мінімального розміру заробітної плати для особи з урахуванням кількості відпрацьованих годин, а вже потім здійснюються доплати. А тому якщо людина пропрацювала на двадцять годин менше, то й сума, до якої здійснюються доплати зменшиться десь на 500 гривень.

Питання індексації

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.