Меню

Підвищення військових пенсій в 2019 році в Україні

Одним із найбільш популярних питань, котрі все частіше піднімають журналісти останнім часом, є підвищення військових пенсій в 2019 році в Україні. Оскільки заробітна плата у представників цієї професії обіцяє збільшитись щонайменше втричі, то й справедливо, щоб у тих, хто віддав свої молоді роки для оборони батьківщини, також була достойна старість.Підвищення військових пенсій в 2019 році в Україні

Які перспективи?

Ще на початку січня 2018-го року прем’єр-міністр Гройсман офіційно заявив, що пенсії для військових в Україні будуть перераховані та суттєво збільшені. Щоправда, підняття щомісячних виплат буде здійснюватись в 3 етапи.

 1. З початку 2018-го року. В середньому сума для військового збільшиться на 1500 грн.
 2. З початку 2019-го року. Зростання повинно відбутись ще на 750 грн.
 3. З січня 2020-го року. Так само, як і в 2019-му, збільшиться на 750 грн.

Таким чином, за 3 роки пенсійне забезпечення для військовиків покращиться в середньому на 3 тис. гривень. До початку такого реформування, армієць на пенсії отримував приблизно 2500-2860 грн. Відповідно після проведення змін, він матиме в 2-2,5 рази більше – в середньому 6-6,5 тис. грн.. в місяць.

Що ж стосується перерахувань для визначення точної суми надбавки, то важливим в цьому плані стануть такі показники, як:

 • Оклад, що був у військовика відповідно до його посади;
 • Оклад, що нараховувався за відповідне військове звання;
 • Надбавка за вислугу років.

Загальна  кількість відомств, пенсії для котрих будуть переглянуті, становить 12, а це майже 500 тис. пенсіонерів.Які перспективи

За довгі роки роботи

Як дає зрозуміти чинне законодавство країни, на додаткові виплати за тривалий період роботи (вислугу років) можуть розраховувати лише ті військові, які прослужили в армійських лавах більше, аніж 20 років. Так, для прапорщиків, офіцерів, солдатів надстрокової служби та мічманів, котрі віддали службі понад 20 років, гарантується надбавка до пенсії у розмірі 50% від суми основного пенсійного забезпечення. В тому разі, коли солдат був звільнений з таким стажем через свій стан здоров’я чи вийшов у відставку, йому належить 55% від відповідних сум. За кожен додатковий рік після двадцятирічного стажу, додається ще по 3%.

Читайте також:  Перерахунок пенсій пенсіонерам МВС у 2018 році

Для осіб, які прослужили понад 25 років, і 12,5 років з цієї цифри припадає саме на військову службу, гарантується 50% від пенсійного забезпечення. За кожен додатковий рік – ще по 1%.

Ті ж військові, що мають вислугу понад 20 років і були змушені звільнитись внаслідок реформування структури Збройних Сил, також можуть розраховувати на 50%. За кожен наступний рік їх гарантується 3%, однак не більше, аніж 65% загалом.

Найбільший, як дає зрозуміти закон, розмір надбавок за тривалу роботу не може перевищувати 75%. Однак, ця норма не стосується тих армійців, причетних до ліквідації аварії на ЧАЕС. Залежно від категорії, котру їм присвоюють, доплата за великий стаж може становити 95 або 100%.

Таку надбавку до основної пенсії можна отримати тільки після звільнення з лав армії.За довгі роки роботи

Найбільші суми пенсій

Державою встановлюються й інші максимальні суми. Так, найбільша сума пенсії в армійця будь-якого рангу та з будь-якими заслугами не може перевищувати 10 ПМ для непрацездатного громадянина.

Враховуючи плани уряду щодо прожиткового мінімуму, не складно підрахувати і максимальні розміри пенсії. Вони в 2019-му році будуть такими:

 • З січня – 14970 грн.;
 • З липня – 1564 грн.;
 • З грудня – 1624 грн.

Чи відбудеться індексація?

Офіційної інформації від представників уряду проте, чи відбудеться індексація пенсій військовим в Україні в 2019 році, немає. Разом із тим, запевняють деякі політологи та аналітики, навряд чи її варто сподіватись в найближчі кілька років. Враховуючи той факт, що навіть під час військових дій на сході країни індексації зарплати для залучених військових не відбувалось понад 3 роки, можна здогадуватись, що її не відбудеться і для військових пенсіонерів.

Читайте також:  Підвищення пенсії у зв'язку з втратою годувальника в 2020 році

Разом із тим, якщо все ж таки уряд і наважиться на індексування пенсії, то, ймовірніше за все, вона складатиме не більше, аніж 11%. Саме таку цифру очікуваної інфляції називають  чиновники на 2019-й рік.

Хто може претендувати на пенсію за вислугу років?

Як відомо, із початком пенсійної реформи, поступово збільшується і вік потенційного пенсіонера. Тому багатьох нинішніх військових цікавить коли за яких умов вони можуть претендувати на пенсію за вислугу років.

Як дає зрозуміти чинне законодавство, в 2019-му році, це можливо лише за умов, якщо:

 • Прапорщики, офіцери чи мічмани, незалежно від їхнього віку, станом на 30 вересня 2019-го року мають вислугу більшу, аніж 24 роки;
 • Прапорщики, офіцери та мічмани, котрим станом та кінець року нараховано понад 24,5 років служби;
 • Військові, котрим на день звільнення вже виповнилось 45 років, а також за умови, що їхній загальний стаж становить 25 років і 12,5 з них вони провели в армії.

Також на таку пенсію можуть розраховувати й інваліди війни.поступово збільшується і вік потенційного пенсіонера

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.