Меню

Дородові виплати в 2019 році в Україні

Складна демографічна ситуація в Україні, як запевняють представники багатьох громадських організацій та науковці, спричинена не лише воєнними подіями на сході країни. В більшій мірі жінки відмовляються від народження другого чи третього малюка через невпевненість у завтрашньому дні. Вже протягом трьох останніх років немає жодних змін в сумах, гарантованих державою жінці після народження малюка. Тому безумовно, теми з приводу того якими будуть дородові виплати в 2019 році в Україні та виплати після появи малюка, активно обговорюються як в уряді, так і  всередині суспільства.Складна демографічна ситуація в Україні

Які виплати взагалі можна отримати у зв’язку із малюком?

Чинне законодавство гарантує усім вагітним громадянкам країни та породіллям такі варіанти допомоги:

 • допомога жінці внаслідок вагітності;
 • виплати відразу після появи на світ нового члена суспільства;
 • виплати відразу після всиновлення дитини;
 • допомога тим жінкам, котрі виховують малюка (чи кількох дітей) самотужки.

Дородові

Дородові і післяродові виплати 2019 у значній мірі залежить від статусу матері та її доходу.

Якщо на момент виходу у декретну відпустку жінка була офіційно працевлаштованою, тоді вона обов’язково повинна отримати 100% від своєї середньомісячної зарплати помноженою на ту кількість днів, протягом котрих жінка буде перебувати у відпустці. Кількість таких днів визначається лікарем.

Жінки, котрі були оформлені як приватні підприємці, отримуватимуть виплати відповідно до внесених ними сум податків. Важливими умовами для отримання дородових в їхній ситуації є:

 • належним чином оформлені документи підприємця;
 • наявність документального підтвердження про перебування на системі єдиного податкування;
 • відсутність боргів за податки.

Для жінок, що протягом певного часу були непрацездатними (наприклад, протягом тривалого асу перебували на лікуванні) сума виплат повинна визначатись відповідно до їхньої попередньої заробітної плати та стажу на останньому місці роботи. Так, якщо вагітна не попрацювала на підприємстві навіть 3 роки, її декретні визначаються таким чином: від середньомісячної зарплати визначають 50%, та множать їх на кількість днів відпустки.

Читайте також:  Розмір аліментів на дитину 2020 в Україні

Для тих, хто попрацював до 5-ти років цей відсоток становитиме 60%, зі стажем до 8 років варто очікувати на 70%, понад 8 років – 100%.Які виплати взагалі можна отримати у зв’язку із малюком

Які виплати пропонуються безробітним майбутнім матерям?

Дородові виплати в 2018 році для безробітних вираховувались на підставі прожиткового мінімуму. Таким самим повинен бути розрахунок і в 2019-му році. Відсоток на який можна розраховувати, – 25.

Мінімальна кількість днів відпустки, як дає зрозуміти закон, 126 днів.

Таким чином, за умов звичайних пологів та народження одного малюка, жінка отримуватиме такі суми:

 • з 01.01 – від 2160 грн.;
 • з 01.02 – від 2255 грн.;
 • з 01.12 – від 2345.

В тому разі, якщо пологи були ускладненими, жінка серйозно постраждала, або привела на світ двоє чи більше малюків, держава гарантує їй 180 днів відпустки.жінка отримуватиме такі суми

В такому разі, мінімум, на який можна розраховувати становить:

 • з 01.01 – від 2779 грн.;
 • з 01.02 – 2904 грн.;
 • з 01.12 – 3016 грн.

Студентки, аспірантки, котрі ще не працюють, отримуватимуть допомогу на підставі отриманої ними стипендії. Схема нарахування така ж, як і у попередніх варіантах: прибуток помножити на кількість днів.

Важливо звернути увагу, що на дородові і післяродові виплати 2019 працюючим та непрацюючим, жінка може розраховувати лише після того, як отримала та надала у відповідні соціальні органи лікарняний лист.

Що виплатять після появи нового члена суспільства?

Поки що точно не відомо чи збільшаться суми виплат на малюка. В парламенті, та й в самому уряді проводяться активні дебати з цього приводу. Ймовірніше за все, держава знову повернеться до диференційованої системи виплат, тобто коли за кожного наступного малюка нараховується більше коштів.

Читайте також:  Допомога малозабезпеченим сім'ям на 2018 рік

Вже протягом найближчих місяців парламентом країни буде розглянуто законопроект, підготовлений депутатом Юрієм Бойком та його колегами з «Опозиційного блоку». На переконання ініціативної групи за першого новонародженого його матір чи опікуни повинні отримувати від держави 100 тис. гривень. За другого – 200 тис., а за третього та усіх наступних – 300 тис. гривень. При цьому, законопроект пропонує 60% від цієї суми видавати жінкам відразу. Решта повинна бути поділена на 36 однакових частин та виплачуватись кожного місяця.

Уряд Гройсмана пропонує дещо інший варіант підтримки сімей із немовлятами. Кожному малюку держава повинна видавати так звані бейбі-бокси – пакет необхідних для новонародженого речей. Серед обов’язкових речей, що будуть міститись в такому подарунку, повинні бути:

 • серветки;
 • підгузники;
 • ковдра;
 • одяг;
 • пляшечка та соска;
 • олійка;
 • дитячий крем;
 • трав’яний збір;
 • термометр

та деякі інші засоби особистої гігієни.

Окрім цього, урядом передбачена компенсація родинам у розмірі 1500 тис. гривень в тому випадку, якщо родина для новонародженого вирішить найняти няню.

Якщо ж особливих змін не відбудеться, і дородові і післяродові виплати непрацюючим в Україні залишаться на тому ж рівні, тоді загальна сума, котру родина зможе отримати після появи на світ малюка – 41 280 гривень. Лише четвертина з цієї суми – 10 320 гривень – буде виплаченою родині відразу після оформлення належних документів. Основна частина буде ділитись рівним частинами по місяцях, аж допоки дитині не виповниться 3 роки.

При цьому немає особливого значення якою за рахунком народилась дитина.Що виплатять після появи нового члена суспільства

Чим допоможуть одиноким матерям?

В тих родинах, де матір виховує дитину сама, держава зобов’язана допомогти їй із матеріальним забезпеченням. По суті, воно є доплатою різниці між гарантованим державою прожитковим мінімумом на кожного члена родини та сумарним доходом. Скажімо, мама перебуває заробляє всього лише 3200 гривень. Прожитковий мінімум для мами становить з 01.01.2019 р. 1921 грн. Дитині 4 роки, а тому на неї передбачений прожитковий мінімум 1626 грн. Сумарна сума, котру вони повинні отримати разом, – 3547 грн. Різниця між реальним доходом та гарантованим державою мінімум на цю родину складає 347 грн. Саме її буде як соціальну допомогу отримувати родина кожного місяця.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.