Меню

Дородові виплати в 2022 році в Україні

Допомога по вагітності та пологах, декретні виплати працюючим і непрацюючим жінкам турбують усіх напередодні Нового року.  Як розраховуються дородові виплати в 2022 році в Україні, в якому розмірі вони будуть виплачуватися, та які документи потрібні для їх оформлення стане відомо наприкінці року. Сьогодні саме важливе.

Дородові виплати в 2022 році в Україні

Що таке дородові та післяродові виплати?

Допомога по вагітності та пологах, або декретна допомога – це один з видів страхового забезпечення жінок у стані тимчасової непрацездатності. Про це йдеться у діючому українському законодавстві.

Виплати нараховують за 70 днів до пологів і 70 днів після. При пологах двійні жінці повинні заплатити за 194 дні до пологів і 110 – після. Для розрахунку розміру допомоги враховуються середній заробіток, стипендія, грошове забезпечення або законодавчо встановлений мінімум.

Право отримувати допомогу є тільки у жінок, які оформили відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. Згідно із законом, воно покладається за весь період відпустки тим, хто:

– працює за трудовими договорами;

  • звільнений у зв’язку з ліквідацією організації або ІП;
  • навчається на очній основі;
  • проходить військову службу за контрактом, а також службу в правоохоронних і митних органах;
  • усиновив дитину до 3-х місяців.

За попередніми даними дородові і післяродові виплати 2022 не зміняться. Відсутність грошей у державному кошику – головна причина такого рішення.

Коли потрібно встати на облік?

Вагітні жінки повинні стати на медичний облік в термін до 12 тижнів. Це важливо зробити не тільки для отримання допомоги, а й для ранньої діагностики можливих порушень розвитку дитини, встановлення точного терміну вагітності та пологів. Оптимально звертатися до гінеколога з 8 по 12 тижні.

Дородові виплати в 2022 році в Україні – розмір

Максимальна виплата в 2022 році складе за весь термін 35000 грн. Допомога виплачується в розмірі 100% середньої зарплати, одержуваної за останні 24 місяці.

Читайте також:  Розмір аліментів на дитину 2018 в Україні

Наприклад, якщо жінка йде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами в 2022 році, сумарний заробіток визначають за 2021 і 2020 роки. При цьому розмір декретних не залежить від страхового стажу. Якщо у жінки менше 6 місяців робочого стажу, допомога їй призначать виходячи з прожиткового мінімуму.

Працюючим жінкам

В новому році дородові і післяродові виплати 2022 працюючим з урахуванням збільшення прожиткового мінімуму на середньої зарплати становитиме біля 40000 грн. Розмір виплат становить 100% від місячної зарплати жінки в середньому показники протягом усього декрету.

Дородові виплати в Україні

Непрацюючим жінкам

За українським законодавством дородові виплати в 2022 році для безробітних не оплачуються непрацюючим жінкам, але його можуть отримати студентки очного відділення і співробітниці, звільнені через ліквідацію організації.

У першому випадку потрібно отримати довідку про вагітність, допомога буде виплачуватися незалежно від платної або безкоштовної основи навчання. У другому – дородові і післяродові виплати непрацюючим в Україні можна отримати, якщо оформити статус безробітної не пізніше 12 місяців з моменту звільнення з ліквідації або закриття ІП.

Допомога на першу дитину

Допомога по вагітності та пологах зазвичай отримують протягом 140 днів. Одноразова допомога при народженні дитини в розмірі 10320 грн., щомісячна допомога по догляду за новонародженим до 3 років становитиме  860 грн. З 1 січня 2022 року мінімальний розмір виплати по догляду може збільшитися при умові якщо депутатський корпус прислухається до нардепів, які пропонують збільшити наступний вид виплат.

На сьогоднішній час проект, в якому виплати можуть досягнути 100000 грн. знаходиться у сирому вигляді та потребує доопрацювання. Таке становище продовжується біля 2 років. Коли буде розглянуто документ – невідомо. Причиною його ігнорування є скрутне економічне становище в Україні, тяжка ситуація на Донбасі та спалах коронавірусної інфекції, який вже переріс в пандемію.

Читайте також:  Социальная льгота на 2021 год в Украине

Допомога на другого, третього і наступних дітей – нововведення

Майбутні нововведення повинні були торкнутися усіх сімей без виключення. Нардепи обіцяли у 2022 році за першу дитину сплачувати 100 тис. грн., за другу – на 100 тис. грн. більше, за третю та четверту -300 тис. грн. та 400 тис. грн. відповідно.

Якщо у жінки немає роботи, то слід звернутися до органів соціального захисту за місцем прописки, тому що безробітним допомога не покладається. Це допоможе отримати одноразову виплату на дитину в законодавчо встановленому розмірі на 2022 рік.

Резюме

Дородові та родові виплати в Україні 2022 рік скоріш за всього не зміняться. У держава немає грошей на підтримку українських сімей та їх новороджених дітей. Згідно бюджету 2022 основна грошова сума виділена на оборону. Рішення питань демографічної політики залишилося на задньому плані.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.