Меню

Державна допомога при народженні дитини в 2018 році

Молоді сім’ї, котрі планували родити малюка, цікавляться, якою буде допомога при народженні дитини в 2018 році, бо рівень життя в країни, не зважаючи на заявлене збільшення мінімального розміру оплати праці не підвищуються, а реальні доходи навіть зменшуються. Їх підняли працівникам, що не мають освіти, виконують некваліфіковану роботу, для решти спеціалістів приватних і багатьох державних підприємств коштів не вистачає.

Зараз фармацевт, що вчився 6 років, отримує гривень на триста більше від санітарки, вантажник на 3– 4 сотні менше від токаря, що має 6 розряд. «Зраділи» нововведенню приватні підприємці, бо за кожного працівника він тепер має перераховувати податок у 704 грн., замість 352, а енергоносії та інші послуги стають «золотими».Молоді сім’ї, котрі планували родити малюка

Сума при народженні

До липня 2014 року батькам призначалися кошти з бюджету країни, розмір котрих залежав від того, яка народилися дитина перша, друга чи третя. Але з цієї дати механізм нарахування змінився, на кожного малюка, хоч би він був і п’ятий, виділяється одна сума, що дорівнює в гривнях трохи менш як 42 тисячі, а саме 41280.

Не одна сім’я, що має дівчинку чи хлопчика, задумується про те, що дитині потрібен братик або сестричка. Але на ті кошти, що платить країна і що отримують члени родини дуже важко забезпечити малюка всім необхідним.

Не всі мають можливість виїжджати у Польщу, Італію чи Іспанію на заробітки. Тому і питають, чи збільшиться державна допомога при народженні дитини в 2018 році ? Або варто чекати на кращу часи? Адже й ті кошти, що закладені у бюджеті, не всі зразу попадають у сім’ю, а видаються частинами, одноразово – лише 25%. Решта виплачується в рівних долях на протязі 36 місяців.

Раніше до дати, в якій малюкові виконується 3 роки назначалася допомога, що складала не менше 130 гривень, а родинам, що мали невеликий сукупний дохід, розмір збільшувався. Вона продовжує надходити лише на тих дітей, народження котрих сталося до 1.07. 2014. Тобто в 2018 році навіть ці кошти непередбачена, бо вважається що входять у місячну суму.Сума при народженні

Читайте також:  Допомога малозабезпеченим сім'ям на 2022 рік в Україні

Що пропонується

Аби підвищити народжуваність розмір допомоги пропонують нараховувати виходячи з прожиткового мінімуму, що прийнятий для малюків віком до 6 років. Вона має складати 52 його розміри на першу дитину, на другу 70, на третю –120. Згідно законопроекту такі зміни мали відбутися з початку 2017. Але поки що невідомо коли він буде розглянутий, прийнятий, або представлятимуть поправки. Чи будуть збільшені виплати на дитину в 2018 році в України залежить від стану економіки. Позитивне рішення очікується, якщо буде відчутний зріст.

Тому молоді люди не дуже прагнуть заводити навіть одного малюка, бо він стає розкішшю. Дорослі не в змозі забезпечити навіть себе, адже ростуть податки, в рази збільшуються комунальні послуги, політична ситуація не відрізняється стабільністю, постійно коливається курс долара. На сході країни продовжується війна.

Чи покращиться демографічний стан, якщо розмір виплати допомоги принароджені дитини в 2018 році збільшиться, прогнозувати важко, але коли законопроект, що знаходиться у Верховній раді таки буде прийнятий, то батьки, в котрих народиться перший малюк отримуватимуть майже 70 з половиною тисяч гривень, другий – біля 95, третій –162,6.

Інші види допомоги

Соціальну допомогу від держави на дитину в 2018 році мають отримувати матері-одиначки. Для цього їм потрібно зібрати пакет документів та надати його до соціальної служби. Довідка про заробіток за 6 попередніх місяців є обов’язковою, тому що виплата розраховується як різниця між прожитковим мінімумом та сумою доходів усіх членів родини.

Читайте також:  Соціальні пільги на 2018 рік в Україні

Максимальна величина коштів, що може отримати жінка, залежатиме і від віку малюка. З грудня 2017 на дітей до 6 років допомога складатиме – 1492 грн., для старших, але молодших 18– 1680, студентам до 23–1762.

Якщо прожитковий рівень не зміниться, то в 2018, виплата, що може становити до 100% від нього залишиться на тому ж рівні.

Зміни передбачені також у розмірі виплат на малюків, чиї батьки не спроможні, або не хочуть платити аліменти. Максимальний відсоток збільшився до 50 % з 30 від встановленого мінімум.

Людям, що є опікунами, держава також виділяє кошти з бюджету. Крим цих грошей нараховуватиметься пенсія, якщо дитина є інвалідом, стипендія для учня або студента. Але якщо допомога виділяється у подвійному прожитковому розмірі, то вона зменшується на ці виплати.

В бюджеті передбачена стаття, щодо засобів, котрі мають надаватися для сиріт, а також дітям, чиї батьки позбавленні права їх виховувати. Сума коштів залежить також від віку малюка, та найбільша дорівнює –3720.

Спеціальним законопроектом встановлюється соціальна допомога для дітей, що признані інвалідами. Розмір її залежить від групи. Крім того, передбачається виплачувати надбавку на догляд, якщо буде встановлено, що він необхідний. Максимальна сума нараховуватиметься малюкам, захворювання котрих пов’язують з впливом Чорнобильської катастрофи, що мають підгрупу А – 3,3 тис. гривень, найменша виплата становитиме –1373.маленькі ніжки

Виплати на окупованій території

В зв’язку з тим, що частина Донбасу є окупованою, держава не в змозі піклуватися про малечу. Тому є особливості в нарахуванні виплат. Якщо батько дитини не мешкає за пропискою, бо там відбуваються бойові дії, його мають прийняти соціальні служби у місцевості, де знаходиться родина. Перевіряються умови, в яких вона проживає.

В самопроголошених республіках діти не отримують допомогу від України. Не матимуть її в на території держави ті малюки, котрим видані свідоцтва про народження установами ЛНР або ДНР, бо тепер вони беруть на себе зобов’язання по соціальних виплатах.

Жінки, що народили малюків у Криму до 2015 років, мають право на допомогу від України.мама і малюк

Документи для нарахування виплат

Сімені пари, що попри всі негаразди, невтішну політичну ситуацію, планують народити малюка, запитуються про те, які документи для отримання допомоги в 2018 р. потрібно збирати. Один з батьків має звернутися до соціальної служби, що займається нарахуванням виплат для дітей, на протязі року з того дня, як родина поповнилася новим членом. У довільній формі пишеться заява, котра подається с копіями та оригіналами:

  • паспорту та коду, свідоцтва про народження дитини.
  • Відкривається спеціальний рахунок у банку, аби на нього надходили кошти з бюджету. Закон не передбачає пред’явлення інших паперів. Довідка про склад сім’ї не входить до переліку необхідних документів.

У законопроекті, що гуляє теренами комітетів у Верховній раді, крім збільшення допомог пропонується змінити суми одноразових виплат, аби розмір складав 15, 25 та 40 % в залежності від того, яка народилася дитина – перша, друга чи третя.

Читайте також:  Одноразова допомога при народженні дитини в 2021 році

Щомісяця на малюка повинна нараховуватися мінімальна величина, що встановлена як прожитковий мінімум. Допомога надаватиметься людині, що доглядатиме за малюком, якщо мати вийде працювати та перерве законну відпустку.

Розроблений і альтернативний законопроект. Згідно документа суму виплат пропонується встановлювати на рівні мінімальної оплати праці, що має виділятися щомісяця. А одноразова допомога складатиме п’ятикратний її розмір. Передбачається повернути виплати на малюків до досягнення 3 років, котрі виплачуватиметься навіть, якщо мати піде працювати, але не на повний робочий тиждень або день.я така красива

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.