Меню

Дородові виплати в 2021 році в Україні

З народженням дитини потреби сім’ї в природних благах збільшуються. Перелік продуктів харчування розширюється підгузками, молочними сумішами, дитячими косметичними засобами та іншими товарами, без яких догляд за новонародженим Неможливий.

Дородові виплати в Україні в 2021 році

Оскільки не кожна українська сім’я належить до категорії, забезпеченої дородові виплати в 2021 році в Україні нададуть підтримку в період зростання малюка. Зростуть вони в наступному році або залишаться на колишньому рівні, залежить від рішення влади та економічного становища в країні. Пропонуємо розглянуте вказане питання прямо зараз.

Перелік виплат при народженні дитини

У період вагітності, перед настанням пологів працюючим жінкам на підприємстві надається оплачувана відпустка. Кошти, що нараховуються, представлені середньомісячним доходом. Майбутній породіллі гарантована стовідсоткова виплата і призначення грошової допомоги. Однак, для нарахування та отримання грошей вагітної необхідно надати довідку спеціальної форми на підприємство.

Виплати надаються не тільки працюючим жінкам, а й безробітним. Єдиною їх відмінністю є те, що дородові та післяродові виплати непрацюючим в Україні будуть меншими, ніж у працюючої категорії жінок.

Згідно з вимогами чинного законодавства дородові та післяродові виплати 2021 безробітної категорії жінкам та особам, які займаються підприємництвом нараховуватимуться у розмірі 25% від прожиткового мінімуму (далі – ПМ). Для отримання грошей майбутнім матусям необхідно в територіальні органи соцзахисту надати перелік документів, зі списком якого можна ознайомитися за допомогою особистого приходу або телефонного дзвінка на гарячу лінію.

Загальна тривалість лікарняного становить 18 тижнів, з яких 70 дн. дається на підготовку до народження малюка і 56 дн. на усвідомлення поява дитини і відновлення здоров’я.

Якщо приватний підприємець сплачує ЄСВ і в новому році надасть підтверджуючий документ, грошові виплати будуть призначені і виплачені в повному розмірі. Розмір грошової винагороди залежить від ПМ. Яким він буде, стане відомо до осені 2020 року, коли розглядатиметься бюджет 2021 року.

Практичні спостереження показують, що показник ПМ збільшується планомірно і постійно. З цих причин майбутні матусі можуть розраховувати на гідну грошову винагороду з боку держави.

Дородові та післяродові виплати 2021-скільки це?

При нарахуванні допомоги до і після народження дитини не варто забувати про різні види допомоги. Вони можуть бути щомісячними і одноразовими. Останній варіант виплат надається українцям та іноземцям, які підтвердили постійне проживання на території країни.

Допомога є не маленькою. Головним призначенням нараховуються грошей є забезпечення новонародженого необхідними для догляду та годування товарами. Витрата перерахованих на рахунок матусь грошей контролюються фахівцями управління праці.

Допомога надається наступним категоріям громадян:

  • матусям, які народили малюка;
  • другому з батьків;
  • опікун.

Для отримання одноразової допомоги, зазначеної категорії громадян необхідно надати в управління праці копії паспорта, ІПН, метріки дитини, опікунам, документ, що підтверджує опіку новонародженого (видається в органах місцевого самоврядування).

Заява на надання матеріальної допомоги

Кілька років тому сума одноразової допомоги становила 41000 грн. У 2020 році ситуація змінилася:

  • сума грошових виплат при народженні першої дитини склала 50000 грн., з яких 14000 грн. – одноразові, а решта розподіляються пропорційно на 3 роки для догляду за малюком;
  • дородові та післяродові виплати 2021 працюючим жінкам, які народили другу дитину збільшаться, але не суттєво, відомо одне, що нарахована сума буде більшою, ніж у 2020 році, яка становила 75000 грн., де 21000 грн. є одноразовою;
  • за народження третьої дитини Україна на особистий рахунок породіллі або інших осіб нараховує 10000 грн, Де 28000 грн. є одноразовими, а 2000 грн. виплачуються матусям на забезпечення малюка найнеобхіднішим.
Читайте також:  Стоматология "ЛюмиДент" - качественно и недорого в Киеве

На сьогоднішній день ситуація з виплатами допологових і декретних йде таким чином. Незалежно від великої початкової суми зазначених коштів недостатньо для покупки коляски, столика для годування і молочних сумішей, які обов’язково повинні бути в кожному будинку.

Чи будуть зміни в 2021 році?

Життя сучасних жінок важка і проблематична. З приходом карантину на території України з’явилася додаткова потреба в мийних сумішах ідентичних грудному вигодовуванню, дитячих речах, яких купити в світлі закриття багатьох магазинів проблематично. Виплачуваних сьогодні грошей недостатньо для повноцінного забезпечення малюків. Тому питання збільшення допологових і родових грошових коштів стає гострим як ніколи.

Говорити про майбутні зміни у виплатах по вагітності та пологах рано. Важка економічна ситуація на тлі триваючих військових дій, бурхливої коронавірусної інфекції катастрофічно відбилися на державній скарбниці.

При стабілізації ситуації уряд України готовий збільшити дородові виплати в 2021 році для безробітних та інших категорій жінок. До того ж на розгляді у ВР знаходяться кілька документів, що охоплюють проблеми породіль. При особистому ознайомленні із законодавчими актами, рекомендуємо звернути увагу на законопроект, запропоновані на розгляд “слуг народу”.

У ньому пропонується відкриття на дитину особистого депозитного рахунку, завдяки якому до досягнення повноліття він стане практично мільйонером. При сприятливому розвитку подій виплати будуть збільшені і в кілька разів. На скільки вони стануть великими буде відомо до кінця 2020 року.

Резюме

З приходом нового року кожен українець очікує позитивних змін у фінансовому благополуччі. Вагітні жінки та породіллі не є винятком. Очікується, що вже до кінця року на розгляд депутатів потраплять законопроекти, згідно з якими виплати по вагітності та пологах стануть гідними. Головна надія жінок на «слуг народу», які зацікавлені в добробуту населення України.

Читайте також:  Аліменти на 2019 рік в Україні

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.