Меню

Штатний розпис для підприємств у 2021 році

Документом, що встановлює порядок роботи робочого дня для закладів різної форми власності та управління є штатний розпис. У ньому міститься інформація про кількість працівників, їх посади, структуру підприємства.

Штатний розклад

Штатний розпис на 2021 рік в Україні дозволяє розподілити працівників на підприємстві, не допустити не хватку кадрів. Завдяки документу підприємства завжди укомплектовано і не відчуває труднощів при виконанні основної роботи.

Штатний розклад для підприємств у 2021 році-хто займається розробкою?

Документ розробляється не в довільному порядку, а згідно нормативної документації, розробленої на законодавчому рівні. Штатний розпис для підприємств у 2021 році вважається офіційним до моменту працездатності основного підприємства. При зміні положення організації/установи, статей структури можливе внесення змін і доповнень.

У бюджетних організаціях дія документа інша. Наприклад, штатний розпис сільської ради на 2021 рік затверджується на початку року і діє протягом 12 місяців. У новому періоді буде затверджений інший документ. Не бюджетні організації мають право самостійно, в будь-який термін затверджувати і переглядати документ, що залежить від особливостей діяльності та управління на підприємстві.

Зразок штатного розпису бюджетної організації

Візуально ознайомитися з документом, зрозуміти, що собою являє зразок штатного розпису бюджетної установи або підприємства будь-якої форми власності можна завдяки інтернет-ресурсам або спілкуванню на бухгалтерських форумах.

Приклад штатного розкладу

На підприємстві документ затверджується наказом керівника. У бюджетних організаціях – вищим керівництвом. Головними моментами, на які варто приділити при оформленні документа є:

 • дата видання розкладу – може бути заднім числом або не збігатися з інформацією, зазначеною в основному документі (якщо такий мав місце, штатний розпис є недійсним і користуватися ним при організації роботи не допустимо);
 • кількість примірників штатного розпису – документ видається в декількох примірниках: перший-для використання в канцелярії, звідки він у вигляді копій поширюється по відповідних відділах;
 • наявність посад – в правильно складеному штатному розкладі обов’язкова наявність займаних посад, кваліфікаційних розрядів та категорій і вакантних спеціальностей (при відсутності зазначеної інформації роботодавець не зможе прийняти на роботу людей).
Читайте також:  Останні новини медичної реформи в Україні

Довільна зміна і внесення доповнень в документ неможливо. Для цього повинні бути серйозні причини. Після розгляду обставин керівництвом приймається рішення про внесення доповнень чи змін.

Як внести зміни до розпису, на що звернути увагу?

Якщо на підприємстві або організації є вагомі причини для зміни штатного розпису, внести зміни можна наступними способами:

 1. Видати наказ або інший документ, що не порушує вимоги чинного законодавства з перерахуванням необхідних змін. Написати доповідну записку (для бюджетних організацій) з доводами для внесення змін до документа.
 2. Затвердити розклад самостійно, за допомогою видання наказу або чекати відповідь вищого керівництва на прохання змінити штатний розклад.

Підставами для внесення змін в штатний розпис для ФОП, бюджетних та позабюджетних організацій можуть бути:

 • зміна структури підприємств, пов’язана з проведенням оптимізації;
 • проведення реорганізації підприємства;
 • зміна цілей і завдання підприємства, що спричинило за собою зміну його діяльності та обсягів виконуваної роботи;
 • впровадження нових методик, спрямованих на вдосконалення діяльності підприємства та збільшення продуктивності праці.

Звільнення фахівців (не рахуючи заплановане скорочення кадрів) не може стати приводом для зміни штатного розпису і видалення з нього відповідної посади. Вакантна спеціальність повинна залишитися в обов’язковому порядку. Кількість проведених змін і внесених доповнень не обмежена.

Керівник підприємства бюджетної, позабюджетної та приватної форм власності має право самостійно і неодноразово змінювати штатний розклад. У першому варіанті перевага віддається вищому керівництву.

Читайте також:  Строки призову до армії в 2020 році

Терміни зберігання штатного розпису

Основними питаннями, що цікавлять керівників підприємства і працівників бухгалтерії є бланки штатного розпису на 2021 рік і терміни зберігання документа в новому періоді. Згідно норм чинного законодавства існує три терміни зберігання документа:

 1. На підприємствах державної та комунальної форми власності створюються особисті архіви. Виконанням роботи за наповненням і контролем архівного фонду займаються фахівці, наділені зазначеними повноваженнями. Документ, званий штатним розписом, підлягає вічному зберіганню.
 2. На підприємствах державної та комунальної форми власності у статуті або положенні яких не передбачено створення архівного Національного фонду документи подібного роду зберігаються не менше 75 років.
 3. На підприємствах іншої форми власності, приватних роботодавців, терміни зберігання штатного розпису становлять не менше 3 років.

Практичний досвід і спостереження фахівців показують, що зберігання штатного розпису проводиться на кожному державному українському підприємстві.

При цьому кожен з документів має власні вимоги: розклад ретельно перевіряється фахівцем на наявність мокрих печаток і підписів, відсутність видимих недоліків, прошивається, нумерується, підписується і закріплюється печатками відповідно до законодавчих вимог. Після проведення додаткової перевірки відправляється в архів.

Резюме

Складання штатного розпису в 2021 році буде проводитися в кінці цього гола і на початку нового. У бюджетних підприємствах тривалість дії документа становить рік, у позабюджетних довше, що залежить від діяльності підприємства та управління на виробництві.

У новому році кардинальних змін у складанні та оформленні штатного розпису не відбудеться. Якщо внесення доповнень матимуть місце з повною інформацією можна ознайомитися на офіційних урядових сайтах.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.