Меню

Гранти на 2022 рік в Україні

Сьогодні можна з упевненістю сказати, що грантові конкурси – це ефективний спосіб просування і підтримки соціально значущих ініціатив практично у всіх галузях і напрямках. Зараз якраз настав час підготувати документацію для конкурсів, які пройдуть в 2022 році. Актуальні гранти на 2022 рік в Україні розширені. Дивіться добірку актуальних грантів.

Гранти на 2022 рік в Україні

Які бувають гранти?

Зазвичай гранти дають приватні та державні фонди. Українські вчені в основному отримують гроші від державних фондів.

Гранти видають за результатами конкурсу — гроші отримають ті, хто доведе, що розбирається в темі. Теоретично виграти гранти для шкіл може будь-який школяр чи вчитель. Але найчастіше це працівники наукових або освітніх організацій: у них є обладнання для експериментів і потрібні для роботи умови.

Зазвичай для участі в конкурсі потрібно мати наукові публікації, іноді потрібно вчений ступінь кандидата або доктора наук. Це необов’язкова вимога, треба дивитися умови конкретного конкурсу.

Гранти хороші тим, що більша їх частина не обкладається податками та внесками. Це означає, що якщо вчений отримає 1 мільйон гривень, то і витратить його: йому не доведеться віддавати державі 130 тисяч гривень податків і 300 тисяч гривень страхових внесків. Це правило діє для грантів з переліку, затвердженого урядом, і президентських грантів.

Гранти 2022 в Україні не обкладаються податками — ПДФО і внески потрібно платити тільки за грантами президента для молодих вчених і наукових шкіл.

Гранти 2022 в Україні – різновиди

З січня 2022 року почнеться прийом заявок на другий конкурс Фонду президентських грантів на 2022 рік. На конкурс можуть бути представлені проекти за такими напрямами:

 • соціальне обслуговування, соціальна підтримка та захист громадян;
 • охорона здоров’я громадян, пропаганда здорового способу життя;
 • підтримка сім’ї, материнства, батьківства та дитинства;
 • підтримка проектів у галузі науки, освіти, освіти;
 • збереження історичної пам’яті;
 • захист прав і свобод людини і громадянина, в тому числі захист прав ув’язнених;
 • охорона навколишнього середовища та захист тварин;
 • зміцнення міжнаціональної та міжрелігійної злагоди;
 • розвиток громадської дипломатії та підтримка співвітчизників;
 • розвиток інститутів громадянського суспільства;
 • підтримка молодіжних проектів, реалізація яких охоплює види діяльності, передбачені на законодавчому рівні.
Читайте також:  Гранты на 2022 год в Украине

Щоб претендувати на гранти на енергозбереження в Україні  та інші премії необхідно пройти відповідну реєстрацію та ознайомитися з Положенням конкурсу. Прийом заявок триватиме березня. Підсумки конкурсу будуть підведені в червні. Стартувати підтримані проекти зможуть вже літом. Точні цифри будуть доведені наприкінці 2021 року.

Особливості подачі заявок на гранти

На гранти зможуть претендувати не тільки недержавні некомерційні організації, а й муніципальні установи, комерційні організації і навіть індивідуальні підприємці.

Гранти в Україні

Незалежна експертиза в новому конкурсі буде спиратися на відпрацьовані фондом механізми, але отримає власну систему оцінки заявок з десяти критеріїв, адаптовану до особливостей сфери культури та креативних індустрій.

Детальна інформація про державні та міжнародні гранти для України розташована на офіційному сайті влади. Вже сьогодні відомо, що скоро будуть стартували конкурси на державну підтримку молодих вчених і провідних наукових шкіл України на 2022-2023 РР., а також конкурсний відбір на отримання стипендій молодим вченим і аспірантам на 2022-2024 рр. організатором виступає Міносвіти України, яка працює під підтримкою Президенту України Володимира Зеленського. Подати заявку можна буде вже в жовтні 2021 року.

Важливо! При наявності бажання взяти участь в конкурсі важливо не прострочити терміни подачі заявки. Вивчення законодавчих актів, нововведень і новинної інформації на офіційному урядовому сайті допоможе впоратися із завданням, дозволить подати заявку своєчасно.

У конкурсі на отримання грантів Президента України для держпідтримки молодих вчених можуть брати участь кандидати наук, які не досягли 35 років на момент закінчення гранту, і доктора наук до 40 років, а також провідні наукові школи, які проводять дослідження за наступними напрямками:

 • природничі науки (математика і механіка, фізичні науки, хімічні науки, біологічні науки, науки про Землю і навколишнє середовище; комп’ютерні науки та Інформатика),
 • соціальні та гуманітарні науки;
 • медичні науки;
 • технічні науки;
 • сільськогосподарські науки;
 • науки про космос.
Читайте також:  Грошове забезпечення військовослужбовців у 2018 році

Серед критеріїв відбору досвід участі в наукових дослідженнях у відповідному напрямку, кількість і рівень публікацій у високорейтингових журналах, кількість доповідей і повідомлень на конференціях, у тому числі міжнародних, кількість і рівень результатів інтелектуальної діяльності за тематикою наукового дослідження, науково-педагогічна діяльність і суспільне визнання (премії, медалі та інші нагороди).

За період 2019-2021 РР., а також актуальність і новизна планованого наукового дослідження, значимість очікуваних результатів і їх внесок у реалізацію пріоритетів науково-технологічного розвитку України.

У конкурсі на отримання стипендій грантів, які здійснюють дослідження і розробки за пріоритетними напрямками модернізації української економіки, можуть брати участь молоді дослідники до 35 років і аспіранти.

Вимоги до кандидатів

Кандидати повинні виконувати наукові проекти за напрямами:

 • енергоефективність та енергозбереження, в тому числі питання розробки нових видів палива;
 • ядерні технології;
 • космічні технології, пов’язані з телекомунікаціями;
 • медичні технології, насамперед діагностичне обладнання, а також лікарські засоби;
 • стратегічні Інформаційні технології, включаючи питання створення суперкомп’ютерів і розробки програмного забезпечення.
Гранти на 2022 рік

В новому році з’явилася категорія гранти на розвиток села. Прийом заявок здійснюється в електронному вигляді на сайті Ради з грантів. Таким чином уряд намагається підтримати розвиток віддалених районів, селищ України. Президент зацікавлений у розвитку інфраструктури сіл, вважає, що отримані гранти підуть на їх вдосконалення і розвиток. По сьогоднішній день багато з депутатів вважають, що майбутнє за селом і сільськими жителями

Прийом заявок здійснюється в електронному вигляді на сайті Ради з грантів.

Гранти на розвиток малого підприємництва в Україні

У новому році за аналогією попереднього року будуть розігруватися гранти на розвиток малого бізнесу в Україні. Першим кроком для досягнення мети є грамотна розробка власного бізнес-плану. Відповідальний підхід до деталізації фактів, опису управлінського та маркетингового характеру допоможе стати переможцем у конкурсі.

Читайте також:  Хто підлягає призову до армії в 2021 році?

Грантова програма за тематикою повинна збігатися з напрямком бізнесу. Розглядом заявки займаються відомі особистості, обман в даній ситуації призведе до сумних результатів.

Резюме

Новий 2022 рік багатий на гранти. Вони охоплюють всі напрямки діяльності в Україні. Отримати гранти для громадських організацій 2022 та інші зможуть найкращі. Для прийняття участі пропонуємо почати збирати документи прямо зараз.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.