Меню

Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 14 травня 2022 року

Російські сили можуть відмовитися від зусиль з широкого оточення українських військ на лінії Ізюм-Слов’янськ-Дебальцеве на користь дрібнішого оточення Сєвєродонецька та Лисичанська.Станом на 12 травня російські війська, ймовірно, контролюють майже все Рубіжне і, ймовірно, захопили місто Воєводівка на північ від Сєверодонецька. Швидше за все, найближчими днями вони розпочнуть наземний наступ у районі Сєверодонецька. Відносний успіх російських операцій на цьому районі разом із їх невдачею у просуванні з Ізюму і помітне зниження енергії цієї спроби наступу дозволяють припустити, що можуть відмовитися від Ізюмського напрями. Повідомлення про те, що російські війська в Попасній просуваються на північ, у напрямку Сєвєродонецьк-Лисичанськ, а не на схід, у напрямку шосе Слов’янськ-Дебальцеве, підтверджують цю гіпотезу.

Неясно, чи зможуть російські війська оточити, не кажучи вже про те, щоб захопити Сєвєродонецьк та Лисичанськ, навіть якщо вони зосередять свої зусилля на цій значно зменшеній меті.Російські наступальні дії захлиналися кожного разу, коли вони завдавали ударів по населених пунктах протягом усієї цієї війни, і навряд чи ці райони будуть іншими. Постійні та зростаючі повідомлення про деморалізацію та відмову воювати серед російських підрозділів дозволяють припустити, що ефективна бойова міць російських військ на сході залишається низькою і може знизитися ще більше. Крім того, якщо росіяни відмовляться від спроб наступу з Ізюму, українські сили зможуть зосередити свої зусилля на захисті Сєвєродонецька-Лисичанська або, у гіршому разі, на прориві оточення росіян до падіння цих населених пунктів.

Український контрнаступ під Харковом також ставить російське командування перед важким вибором, як, мабуть, і було задумано.Міністерство оборони Великобританії повідомляє, що російські сили, відведені з Харкова, були спрямовані у бік Рубіжного та Сєверодонецька, але ціною поступки території у Харкові, з якої російські обстрілювали місто. Контрнаступ також змушує російські підрозділи, які все ще знаходяться поблизу міста, зосередити свої бомбардування на українських військах, а не продовжувати атаки на саме місто. Український контрнаступ під Харковом починає дуже нагадувати контрнаступ, який зрештою витіснив російські війська з Києва та повністю із Західної України, хоча ще зарано говорити, чи ухвалять російські подібне рішення тут.

Ключові висновки

  • Російські війська трохи просунулися на північ від Сєвєродонецька і, ймовірно, захопили Рубіжне та Воєводівку.
  • Російські сили вели інтенсивний вогонь за українськими позиціями на півночі Харкова, щоб зупинити український контрнаступ навколо Харкова. Зосередження артилерії на українських позиціях, ймовірно, відволікло російську артилерію, яка залишається в межах досяжності Харкова, на невідкладне завдання зі зупинки українського наступу.
  • Російські сили зміцнюють свої позиції на острові Зміїний, щоб заблокувати українські морські комунікації та можливості у північно-західній частині Чорного моря на підступах до Одеси.

Ми не повідомляємо докладно про військові злочини Росії, тому що ця діяльність добре висвітлюється у західних ЗМІ і безпосередньо не впливає на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цієї злочинної діяльності для українських військових та населення та, зокрема, для бойових дій у міських районах України. Ми рішуче засуджуємо ці порушення Росією законів про збройні конфлікти, Женевські конвенції та гуманність, хоча й не описуємо їх у цих звітах.

Підпорядковані основні зусилля – південь Харківської, Донецької, Луганської областей (мета Росії: оточити українські сили на сході України та повністю захопити Донецьку та Луганську області, територію, на яку претендують на проксі Росії на Донбасі)

Читайте також:  Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 23 травня 2022 року

Підтверджених наступів російських військ у районі Ізюму 12 травня не було. Український Генштаб повідомив, що російські війська перекидали до Ізюму додаткову техніку та одну батальйонно-тактичну групу (БТГ). Російські війська безуспішно атакували Олександрівку і Новоселівку в 20 і 30 км на схід від Ізюма відповідно, щоб закріпитися на східному березі річки Сіверський Донець. Росія може відмовитися від спроб широкого оточення українських сил із Ізюму вздовж Слов’янської дороги на користь меншого оточення у Лимані, Кремінній та Сєверодонецьку. східний фланг річки Сіверський Донець намагається захистити західний фланг російських комунікацій.

Російські війська, ймовірно, захопили Рубіжне і трохи просунулися до Воєводівки, передмістя Сєверодонецька. Голова Луганської обласної адміністрації Сергій Гайдай заявив, що українські сили частково контролюють Рубіжне, але українські військові заявили, що українські сили мають доступ лише до з’їзду із траси Т1302 на західній околиці населеного пункту. 11 травня підрозділи ЛНР та Чечні увійшли на територію хімічного заводу «Зоря» між Рубіжним та Воєводівкою. Станом на 12 травня бої на території заводу тривали. Українські сили зруйнували другий російський понтонний міст у районі Білогорівки, приблизно за 13 км від Рубіжного. , 11 травня уповільнити оточення росіян населеного пункту з північно-західного напрямку. Голова Сєвєродонецької облдержадміністрації Олександр Стрюк підтвердив, що російські війська захопили Воєводівку 12 травня, що суперечить утвердженню Генштабу України про невдачу російського наступу. Російські сили, ймовірно, почнуть наземний наступ на Сєвєродонецьк найближчими днями, як повністю опанують Воєводівку.

Читайте також:  Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 9 травня 2022 року

Російські війська провели кілька невдалих та розрізнених наступальних операцій на північному заході Донецької області в районі Авдіївки. Російські сили намагалися, але не змогли захопити населені пункти на північ від Донецька, ймовірно, намагаючись просунутися через Бахмут до Краматорська та Слов’янська. Українська артилерія продовжувала завдавати ударів по російським військам на західному кордоні Донецької області, зупиняючи просування російських військ на Бахмутському та Запорізькому напрямках.

Російські сили продовжували завдавати повітряних та артилерійських ударів по українських позиціях на металургійному заводі «Азовсталь» 12 травня. Цікаво, що російські війська не вели наземний наступ на «Азовсталь» 12 травня, а скоріше зосередилися на блокуванні українських захисників від використання тунелів для виходу із заводу.

Російська влада додатково продовжила окупаційну діяльність у Маріуполі. Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко заявив, що російські сили встановили фільтраційні блокпости у всьому місті для подальшого посилення контролю. Андрющенко зазначив, що окупаційна влада може провести референдум про приєднання Маріуполя до Росії вже 15 травня, що узгоджується з більш ранніми повідомленнями про те, що діти в Маріуполі та прилеглих районах пишуть у своїх шкільних зошитах «Маріуполь, Ростовська область, Росія».

Російські сили продовжували оборону від українських захоплень, досягнутих внаслідок українського контрнаступу, що триває, на північний схід від Харкова 12 травня. Ані російські, ані українські сили не робили жодних підтверджених наступів на півночі Харківської області за останні 24 години. У Генштабі України заявили, що російські сили зосереджені на перегрупуванні військ та інтенсивному обстрілі українських позицій у Розпліднику та Російських Тишках (обидва в межах 20 км на північ від північного кордону Харкова), щоб запобігти подальшому просуванню на північ до кордону з Росією. Голова Харківської облдержадміністрації Олег Синегубов наголосив, що 12 травня російські війська не обстрілювали Харків.

Російські війська намагалися покращити свої позиції вздовж південної осі та продовжували вести вогонь по українських військах, але 12 травня жодних підтверджених поступів не сталося. Українське оперативне командування «Південь» наголосило, що російські війська ведуть бойові дії вздовж Миколаївсько-Херсонського кордону з метою розпочати наступ на Миколаїв. Російські сили додатково обстріляли Запорізьку, Миколаївську, Дніпропетровську області та Кривий Ріг.

Читайте також:  Бойові Втрати Росії в Україні на сьогодні 9 травня 2022 року

У Міноборони України заявили, що російське угруповання на острові Зміїний намагається покращити свої позиції на острові, прагнучи заблокувати морські комунікації та можливості України у північно-західній частині Чорного моря, зокрема у напрямку Одеси. У Генштабі України зазначили, що російські сили створили свою систему ППО у Західному Криму, ймовірно, намагаючись забезпечити повітряне прикриття військово-морських дій у північно-західній частині Чорного моря.

Значних подій на цій осі протягом останніх 24 годин не було.

Ключові думки за добу:

  • Міноборони Білорусі оголосило про другий етап навчання сил швидкого реагування, але малоймовірно, що Білорусь вступить у війну в Україні.
  • Росія, швидше за все, ставить умови для безпосереднього приєднання окупованих українських територій до Росії, а не для створення проксі-народних республік.
  • Російські сили, мабуть, вирішили захопити завод «Азовсталь» за допомогою наземної атаки та, ймовірно, продовжать операції відповідним чином.
  • Українські контрнаступи в районі Харкова відкидають російські позиції на північний схід від міста до міжнародного кордону і, ймовірно, продовжать змушувати росіян зміцнювати ці позиції за рахунок посилення наступальних операцій в інших місцях.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.