Меню

Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 17 травня 2022 року

Російські сили, ймовірно, відмовилися від завдання завершення великомасштабного оточення українських підрозділів від Донецька до Ізюму на користь завершення захоплення Луганської області. Голова Луганської обласної адміністрації Сергій Гайдай заявив, що російське військове командування, ймовірно, розуміє, що не зможе захопити Донецьку область, але вважає, що має можливість вийти до адміністративних кордонів Луганської області. Його спостереження загалом узгоджуються з нашим аналізом. Російське військове командування, швидше за все, приділятиме пріоритетну увагу битві за Сєвєродонецьк у майбутньому, при цьому деякі зусилля будуть спрямовані на порушення українських наземних ліній зв’язку (GLOC) у східній частині Донецької області.

karta boevych deystviy 1 2 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 17 травня 2022 року

Російські сили продовжують скоординовані зусилля із захоплення Сєверодонецька з півночі та півдня, що призведе до дрібнішого оточення українських військ, ніж спочатку передбачалося. Невдалі спроби росіян форсувати Сіверський Донець в районі Кремінної можуть змістити російські операції по оточенню далі на схід, ближче до Сєвєродонецька через Рубіжне, а не проводити ширше оточення за декількома напрямками. Російські сили також, ймовірно, скорочують поступ до Слов’янська з Ізюму, можливо, через повільні темпи наступальної операції там.

У російських сил, ймовірно, закінчилися боєздатні резервісти, що змушує російське військове командування об’єднувати солдатів з різних елементів, включаючи приватні військові компанії і проксі-ополченці, в нібито регулярні армійські частини і морську піхоту. Генштаб України повідомив, що близько 2500 російських резервістів проходять підготовку у Білгородській, Воронезькій та Ростовській областях для посилення російських наступальних операцій в Україні. Цієї кількості резервістів навряд чи вистачить для поповнення російських частин, які, як повідомляється, втратили до 20 відсотків особового складу в деяких районах, не кажучи вже про батальйонну тактичну групу, яка нещодавно була значно знищена при спробі форсувати річку Сіверський Донець. Управління військової розвідки України заявило, що російські сили проводять приховану мобілізацію та створюють нові підрозділи із знову мобілізованим персоналом, який, ймовірно, не має достатньої підготовки для ефективної роботи та слабкої мотивації до бойових дій.

Повідомляється, що російські приватні військові компанії формують з’єднання з повітрянодесантними підрозділами через значні втрати в живій силі. Денатурація елітних повітрянодесантних підрозділів за допомогою найманців шокує, і це було б найяскравішим свідченням того, що Росія вичерпала наявні у неї резерви боєздатної живої сили. Повідомляється, що російська 810-та гвардійська бригада морської піхоти приймає особовий склад з інших частин Чорноморського флоту, у тому числі членів екіпажів кораблів ВМФ. Знову сформовані чи перегруповані підрозділи навряд чи будуть ефективними у бою.

Російські сили, мабуть, зміцнюють окуповані населені пункти Півдні України, що свідчить про те, що російські прагнуть встановити постійний контроль у регіоні. Українські офіційні особи повідомили, що російські війська почали рити траншеї та будувати бетонні огорожі у невстановлених районах Миколаївської та Херсонської областей, недалеко від Мелітополя та на заході Запорізької області.

Читайте також:  Бойові Втрати Росії в Україні на сьогодні 19 червня 2022 року

Ключові висновки

  • Російські сили, швидше за все, віддадуть перевагу перемозі в битві за Сєверодонецьк, а не досягненню адміністративних кордонів Донецької області.
  • Російські війська не просунулися на слов’янському напрямі через невдалі наступальні дії в районі Ізюма. Українська авіація продовжує діяти на північ і схід від Ізюму.
  • Російські війська продовжували завдавати артилерійських, повітряних і морських ударів по металургійному комбінату «Азовсталь», але захисники Маріуполя утримали свої позиції.
  • Російські сили зміцнюють окуповані населені пункти вздовж південної осі, що вказує на російські цілі постійного контролю над територією.
karta boevych deystviy 1 2 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 17 травня 2022 року

Ми не повідомляємо докладно про військові злочини Росії, тому що ця діяльність добре висвітлюється у західних ЗМІ і не впливає безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цієї злочинної діяльності для українських військових та населення та, зокрема, для бойових дій у міських районах України. Ми категорично засуджуємо ці порушення Росією законів про збройні конфлікти, Женевські конвенції та гуманність, хоча й не описуємо їх у цих доповідях.

ISW оновила оцінку чотирьох основних операцій, у яких нині беруть участь російські сили. Ми припинили висвітлення операції підтримки 4, «Суми та північно-східна Україна», бо вона більше не є активною.

Підпорядковані основні зусилля – південь Харківської, Донецької, Луганської областей (мета Росії: оточити українські сили на сході України та повністю захопити Донецьку та Луганську області, територію, на яку претендують на проксі Росії на Донбасі)

15 травня російські війська провели безрезультатні наземні штурми у напрямі Слов’янська. Український Генштаб повідомив, що російські війська почали наступ на Довженці та Богородичне, приблизно за 18 та 25 км на південь від Ізюму відповідно. Проросійські Telegram-канали стверджували, що російські війська увійшли до Довгенка 14 травня, але, за нашими оцінками, вони, ймовірно, не змогли убезпечити населений пункт через запеклі бої.

Українська авіація продовжує працювати над підконтрольними Росії населеними пунктами поблизу Ізюму. Українська артилерія завдала удару по російській бронетехніці та позиціях приблизно за 65 км на північ від Ізюму за підтримки українських безпілотників. Генштаб України повідомив, що російські війська зазнали втрат і відступили з окупованого населеного пункту на схід від Ізюма, ймовірно, через удар української авіації. У соцмережах також зафіксовано удари українських літаків по російському виступу у районі Ізюму.

Читайте також:  Две страны ЕС пока не видят Украину в статусе кандидата – Стефанишина

Російські сили трохи просунулися територією до Сєверодонецька і, ймовірно, зроблять більш поверхове оточення українських військ у Луганській області замість більш масштабного оточення, яке могло б дати їм контроль над усією або більшою частиною Донецької та Луганської областей. Голова Луганської обласної адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що 15 травня російські війська вели бої у населених пунктах приблизно за 4 км на північний схід та 5 км на південний захід від Сєверодонецька. Луганська область. Гайдай сказав, що росіяни спрямовують додаткові сили у свої північні та південні напрямки у напрямку Сєвєродонецька у Луганській області. Він додав, що російське командування також продовжило спроби захопити трасу Лисичанськ-Бахмут, щоб оточити українські частини у Рубіжному, Сєверодонецьку та Лисичанську, усі в Луганській області. Коментарі в проросійських Telegram-каналах і наземні наступи, що спостерігаються, на північний схід від Попасної дозволяють припустити, що російські війська спробують просунутися до Лисичанська трасою Т1303. Невдалі спроби росіян перейти річку Сіверський Донець із Кремінної, ймовірно, ще більше підірвали великомасштабні зусилля Росії по оточенню.

Російські сили продовжують спроби вийти до міст Запоріжжя та Слов’янська з Донецької області. Український генеральний штаб повідомив, що російські сили провели безуспішну атаку на південний захід від Донецька, ймовірно, щоб убезпечити трасу N15, що веде до Запоріжжя. Російські війська безуспішно атакували Авдіївку із заходу. Проросійські Telegram-канали стверджували, що частини ДНР просунулися у районі східної Авдіївки. Проросійські Telegram-канали охарактеризували зусилля Росії на заході Донецької області як «методичне та неквапливе оточення» українських підрозділів на Донбасі, які з’єднаються з російськими військами в Ізюмі. Російські сили навряд чи досягнуть успіху в таких великомасштабних операціях по оточенню через явно обмежену доступність ефективної бойової могутності Росії, жорсткий український опір та пріоритет Росії у Сєвєродонецькій наступальній операції. 14 травня українські сили зруйнували греблю Миронівського водосховища за 5 км на північ від Світлодарська, що викликало повінь, яка, ймовірно, уповільнить просування росіян на північ.

karta boevych deystviy 2 2 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 17 травня 2022 року

15 травня російські сили завдали артилерійських, повітряних і морських ударів по українським захисникам, що залишилися, на металургійному заводі «Азовсталь». Українські офіційні особи заявили, що 14 травня російські сили обстріляли “Азовсталь” запальними боєприпасами з термітними шарами. Сім’ї захисників Маріуполя заявили, що українські Військовослужбовці практично не залишають притулку на «Азовсталі» і лише за їжею та водою.

Радник мера Маріуполя Петро Андрюшенко повідомив, що колону з більш ніж 500 автомобілів евакуйовано з Маріуполя до міста Запоріжжя 15 травня. Андрюшенко додав, що російські сили не забезпечили жителям Маріуполя доступ до води та електрики та зосередили увагу на зміцненні окупаційної влади у місті.

karta boevych deystviy 4 2 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 17 травня 2022 року

15 травня український контрнаступ продовжував відтісняти російські сили від північно-східного Харкова до державного кордону з Росією. Голова Харківської обласної адміністрації Олег Синегубов повідомив, що російські сили відкрили вогонь за українськими позиціями на північний схід від Харкова, ймовірно, у спробі захистити російські наземні комунікації. у Вовчанську, приблизно за 60 км від м. Харкова. Український генеральний штаб зазначив, що російське командування надіслало знову мобілізовані частини з окупованих Донецької та Луганської областей на напрям Харкова, що є ще одним свідченням недостатності наявних резервів Росії.

karta boevych deystviy 3 2 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 17 травня 2022 року

Російські війська продовжували зміцнювати свої позиції на півдні України та не вели активних наступальних дій 15 травня. Запорізька військова адміністрація повідомила, що російські війська рили окопи на півдні Мелітополя вздовж річки Молочної та в селах за 30 км на південь від міста. ISW раніше повідомляла, що російські війська, як повідомляється, також створили траншеї за 35 км на схід від кордону з Херсонською областю. У Генштабі України зазначили, що російські сили також зводять залізобетонні конструкції у Миколаївській та Херсонській областях. Російські траншеї та бетонні укриття свідчать про те, що російські сили прагнуть встановити та захищати постійний контроль над окупованими територіями. Російські сили також намагаються відновити роботу заводу з виробництва автозапчастин у Запорізькій області, щоб налагодити військове виробництво у регіоні.

karta boevych deystviy 5 2 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 17 травня 2022 року
karta boevych deystviy 6 2 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 17 травня 2022 року

Ключові думки за добу:

  • Російські сили, швидше за все, завершать свій відхід з-під Харкова, але швидше за все спробують утримати лінію на захід від Вовчанська, щоб захистити свої GLOC від Білгорода до Ізюму. Неясно, чи досягнуть вони успіху.
  • Росіяни продовжать спроби оточити Сєвєродонецьк та Лисичанськ, принаймні з півдня, можливо, зосередившись на перерізанні останньої автомагістралі, що сполучає Сєверодонецьк та Лисичанськ із рештою України.
  • Український контрнаступ у районі Ізюма, швидше за все, розпочнеться найближчим часом.
  • Битва за Маріуполь, як не дивно, продовжуватиметься.
Читайте також:  Суд запретил Прогрессивную социалистическую партию Витренко

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.