Меню

Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 29 травня 2022 року

Російські війська розпочали прямі атаки на Сєвєродонецьк 28 травня, незважаючи на те, що ще не повністю оточили місто. Російські війська погано себе показали в операціях у забудованій міській місцевості протягом усієї війни і навряд чи зможуть швидко просунутися у Сєвєродонецьку. Російські сили продовжують нарощувати позиції довкола міста, але ще не оточили українських захисників. Українські сили продовжують підтримувати оборону на сході України та сповільнили поступ більшості росіян. Російські сили, швидше за все, продовжать поступовий наступ і можуть найближчими днями оточити Сєвєродонецьк, але російські операції навколо Ізюма залишаються в безвиході, і російські війська, ймовірно, не зможуть збільшити темпи свого наступу.

Ключові висновки

  • Російські війська розпочали прямі атаки на забудовані райони Сєвєродонецька, не повністю оточивши місто, і, ймовірно, боротимуться за захоплення території у самому місті.
  • Російські сили в Лимані, мабуть, поділяють свої зусилля: атакують як на південний захід, щоб підтримати застрялі сили в Ізюмі, так і на південний схід, щоб просунутися на Сіверск; вони, ймовірно, боротимуться за досягнення будь-якої мети найближчими днями.
  • Російські війська в Попасній прагнуть просуватися північ, щоб підтримати оточення Сєвєродонецька, а чи не просуватися захід, у бік Бахмута.
  • Позиції на північний схід від Харкова залишаються переважно нерухомими, великих ударів з боку російських чи українських військ не спостерігається.
  • Російські війська продовжують зміцнювати свої оборонні позиції вздовж південного напрямку і роблять зусилля з інтеграції Херсонської області у російські економічні та політичні структури.
karta boevych deystviy 1 12 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 29 травня 2022 року

Ми не повідомляємо докладно про військові злочини Росії, тому що ця діяльність добре висвітлюється у західних ЗМІ і безпосередньо не впливає на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цієї злочинної діяльності для українських військових та населення та, зокрема, для бойових дій у міських районах України. Ми категорично засуджуємо ці порушення Росією законів про збройні конфлікти, Женевські конвенції та гуманність, хоча й не описуємо їх у цих звітах.

Російські війська розпочали прямі штурми населених пунктів Сєвєродонецька 28 травня, так і не оточивши повністю місто та не відрізавши українських захисників. Відео з геолокацією підтвердили, що 28 травня чеченські підрозділи захопили готель, розташований у північній частині Сєверодонецька. Голова Військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецька Олексій Стрюк повідомив, що українські сили раніше відбивали російські атаки на готель 26 травня, але російські війська колись захопили позицію. 28 травня. Голова Луганської області Сергій Гайдай повідомив, що російські війська також вели наступальні операції на південний схід від Рубіжного в напрямку Сєвєродонецька. Російські війська також продовжували наступ на Сєвєродонецьк через Устинку та Борисівське всього за 9 км та 14 км на південний схід від міста відповідно. Луганська Народна Республіка (ЛНР) хибно стверджувала, що російські війська відрізали всі шляхи та оточили Сєверодонецьк, затиснувши українські частини у сєверодонецькому казані, хоча це не відповідає дійсності, і російські війська ще не повністю оточили українських захисників. Українські джерела розходяться в думках щодо масштабів наступу росіян: Стрюк оцінив, що російські війська оточили приблизно дві третини периметра Сєвєродонецька, а Хайдай заявив, що російські війська досягли лише околиць міста.

karta boevych deystviy 2 12 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 29 травня 2022 року

Російські сили, ймовірно, прагнуть просунутися до Слов’янська від Лиману на північ через операції, що застопорилися південніше Ізюму. Генштаб України повідомив, що російські сили обстріляли два населені пункти приблизно за 30 км і 35 км на південний схід від Ізюму і провели обмежені атаки на південь від Лимана. Російські війська не змогли просунутися на південь від Ізюму трасою E40 через опір українців уздовж дороги і тепер можуть змінити свій підхід, щоб атакувати Слов’янськ із північного сходу. У Генштабі України також зазначили, що російські сили в Харківській області навчають особовий склад для поповнення піхотних, танкових та артилерійських частин, та перекинули зі Смоленська до Харківської області 29-у окрему залізничну бригаду, яка, ймовірно, сформує нові сили та відновить логістику, щоб спробувати поновити бойові дії.

Читайте також:  Лавров: Росія готова гарантувати безпеку суден із зерном з України

Російські сили в Лимані додатково атакують на південний схід у напрямку Сіверська в рамках зусиль, що продовжуються, по оточенню українських захисників у місті. Російські сили, ймовірно, спробують захопити дороги, що ведуть до Сєвєродонецька з північного заходу, щоб перерізати українські наземні шляхи сполучення (ГЛОК) у Луганській області. Український генеральний штаб повідомив, що російські сили обстріляли з мінометів та реактивних гранатометів населені пункти в радіусі 20 км на північний захід від Сіверська, а 28 травня завдали авіаудару Сіверську. зупинили просування військ в Ізюмі та на південний схід на Сіверск; вони, швидше за все, боротимуться за досягнення будь-якої мети найближчими днями, виходячи з попередніх результатів Росії.

Російські сили спробували захопити доступ до двох автомагістралей на схід та північний схід від Попасної 28 травня, продовжуючи спроби частково зірвати українські GLOC до Сєвєродонецька. Український Генштаб повідомив, що російські війська продовжують штурмувати села, що прилягають до траси Т1302 від Бахмута до Лисичанська, на північний схід від Попасної. Російські війська також атакували на схід від Попасної, щоб забезпечити доступ до траси Т1303 на Лисичанську. Російські сили, швидше за все, віддають перевагу Лисичанському напрямку, а не просуваються до Бахмута, щоб підтримати основні операції Росії у Сєвєродонецьку.

karta boevych deystviy 3 12 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 29 травня 2022 року

28 травня російські війська не робили жодних наземних ударів по українським захисникам на північ від Харкова. Російські сили продовжували систематичний обстріл звільнених Україною сіл, щоб зберегти свої оборонні позиції поблизу українсько-російського державного кордону. Служба безпеки України повідомила, що цілі російські підрозділи підняли заворушення та відмовилися проводити наступальну операцію на Харків, хоча ISW не може незалежно підтвердити це твердження.

karta boevych deystviy 4 12 679x1024 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 29 травня 2022 року

Російські війська продовжували зміцнювати свої позиції на південному напрямку. Представник Управління військової розвідки України (ГУР) Вадим Скибицький повідомив, що російські війська зараз будують третю лінію оборони в Херсонській області та зміцнюють свій контроль над залізницями, аеродромами та портами. Запорізька обласна військова адміністрація також повідомила, що 26 травня російські війська перекинули з Криму наземну, повітряну та морську військову техніку, зокрема 24 системи РСЗВ «Град». Українське Південне оперативне командування повідомило, що російські сили також продовжують перекидання резервістів із Криму. У Міноборони Великобританії зазначили, що російські війська перекинули танки Т-62 50-річної давності зі складів на південний напрямок.

Читайте також:  Россия депортировала на свою территорию один миллион 200 тысяч украинцев – Верещук

Російські війська здійснили безуспішну наземну атаку біля кордону Херсонсько-Миколаївської області та продовжили артилерійські та авіаудари по всій південній Україні, що стало першою атакою під Херсоном за кілька тижнів. Ця атака навряд чи буде частиною ширшої наступальної операції. Російські сили також завдали ракетного удару по заводу «Мотор Січ» у Запоріжжі 26 травня, але не потрапили в ціль та пошкодили житлову інфраструктуру поблизу.

karta boevych deystviy 5 12 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 29 травня 2022 року

Російські сили продовжували створювати умови для довгострокової окупації південних регіонів України. Представник Управління військової розвідки України (ГУР) Вадим Скибіцький повідомив, що російські окупаційні сили, ймовірно, готуються до референдуму на окупованих територіях у вересні чи жовтні. Російська окупаційна влада розпочала переведення Запорізької області на російський часовий пояс та введення російських номерних знаків; вони також пообіцяли у найближчому майбутньому створити нові системи субсидування та оподаткування. Повідомляється, що російська окупаційна влада додатково намагається створити Міністерство внутрішніх справ, підпорядковане Херсонській обласній військово-цивільній адміністрації, для підтримки окупаційної адміністрації та, можливо, підтримки інтеграції з власним Міністерством внутрішніх справ Росії. Запорізьке обласне військове управління повідомило, що російська влада продовжує видавати мешканцям Мелітополя російські паспорти, що дозволить Кремлю мобілізувати та контролювати пересування мешканців окупованих територій та закликати їх на військову службу. Ці зусилля також дозволять Кремлю заявити, що він захищає російських громадян, як це було у ДНР та ЛНР до 24 лютого.

Російська окупаційна влада намагається придушити активність українських партизанів на півдні. ГУР перехопило дзвінок мешканця Мелітополя, який відзначив сплеск невстановленої активності партизанів у Кирилівці, прибережному містечку на південь від Мелітополя. Представник ГУРу Скибицький також заявив, що російські війська почали уникати мостів та доріг, ймовірно, щоб уникнути атак українських партизанів.

Читайте також:  Украинские войска остановили наступление российской пехоты в районе Бахмута – Генштаб

Останні думки за 24 години:

  • Російські сили, ймовірно, посилюють своє угруповання на північ від Харкова, щоб запобігти подальшому просуванню українського контрнаступу до кордону з Росією. Російські війська можуть найближчим часом перекинути частини 1-ї танкової армії на північ Харкова.
  • Російські сили навряд чи швидко просуватимуться вперед у ході прямих атак на Сєверодонецьк, але підтримуючі операції з повного оточення міста, швидше за все, продовжать приносити поступові успіхи.
  • Окупаційні сили в Маріуполі продовжуватимуть посилювати адміністративний контроль над містом, але, ймовірно, не знають, якою буде остаточна політика анексії.
  • Російські сили, ймовірно, готуються до українських контрнаступів та готуються до затяжних операцій на півдні України.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.