Меню

Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 8 червня 2022 року

Характер міських боїв у Сєвєродонецьку, ймовірно, приховує повідомлення про контроль місцевості в межах міста, хоча російські сили, ймовірно, зберігають контроль над більшою частиною міста. Голова Луганської облдержадміністрації Сергій Гайдай заявив 6 червня, що українським силам вдалося відбити більшу частину Сєверодонецька та відтіснити російські війська до околиць міста під час успішних міських контратак. Проте український журналіст Юрій Бутусов 5 червня спростував затвердження Гайдая та заявив, що українські сили контролюють лише промисловий сектор «Азот» у Сєвєродонецьку. Гайдай змінив свої твердження 7 червня та повідомив, що ситуація у Сєвєродонецьку значно погіршилася, додавши, що 7 червня українські сили справді вели бої на проммайданчику «Азот». Причина суперечливих повідомлень Гайдая та Бутусова незрозуміла, а важкі міські бої триває у місті.

karta boevych deystviy 1 20 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 8 червня 2022 року

Українські військово-морські сили кидають виклик домінуванню Росії у північно-західній частині Чорного моря та стверджують, що не дозволяють російським військовим кораблям діяти поблизу берегової лінії. ВМС України 7 червня повідомили, що їм вдалося відтіснити угруповання Чорноморського флоту Росії більш ніж на 100 км. від берегів України, але не уточнили терміни цієї заяви. У звіті також йдеться про те, що згодом російські військово-морські сили були змушені змінити свою тактику в Чорному морі і більше покладатися на системи берегової оборони «Бал» та «Бастіон» в окупованих Херсоні та Криму, а не на морські засоби ППО. Міноборони Великобританії заявило, що російські сили посилюють свої кошти ППО на острові Зміїний, а Міноборони України повідомило, що російські сили перекинули до Криму додаткові дивізіони ППО С-300. Взяті разом ці повідомлення свідчать про те, що український військово-морський тиск і протикорабельні ракети — ймовірно, у тому числі надані Великобританією та іншими державами — змусили російське угруповання у північно-західній частині Чорного моря більше покладатися на берегову та протиповітряну оборону, оскільки вони відтіснені від української берегової лінії. Україна, ймовірно, намагатиметься використати ці успіхи, щоб пом’якшити економічний тиск російської блокади на українські порти та шукати додаткову економічну підтримку на Заході, включаючи, можливо, відкриття нових маршрутів для міжнародної допомоги Україні.

Ключові висновки

  • Російські сили, ймовірно, зберігають контроль над здебільшого Сєверодонецька станом на 7 червня, хоча точна ситуація у місті залишається неясною. Контроль над місцевістю, мабуть, часто переходить із рук до рук.
  • Російські війська у районі Ізюму не досягли підтверджених успіхів, тоді як війська, наступали на захід від Лиману, досягли незначних успіхів.
  • Російські сили продовжували безуспішні спроби перерізати українські комунікації на північний схід від Бахмута.
  • Обмежені та локалізовані українські контратаки 5 червня змусили російські війська 7 червня зосередитись на утриманні оборонних рубежів на північ від Харкова.
  • Російська окупаційна влада робить зусилля з видачі російських паспортів громадянам України та зміцненню свого контролю над окупованими територіями.
  • ВМС України заявили, що відтіснили російський Чорноморський флот більш ніж на 100 км від узбережжя України, що ймовірно послабить тиск російської блокади на південні порти України.
karta boevych deystviy 1 20 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 8 червня 2022 року

Підпорядковані основні зусилля – південь Харківської, Донецької, Луганської областей (мета Росії: оточити українські сили на сході України та повністю захопити Донецьку та Луганську області, територію, на яку претендують на проксі Росії на Донбасі)

Російські сили продовжували спроби просунутися на південний схід від Ізюму у бік Слов’янська, але 7 червня жодних підтверджених поступів був. Повідомляється, що депутат Державної думи Росії Олександр Бородай виїхав у Довгенку (приблизно за 20 км на південь від Ізюма), щоб штурмувати село разом із Спілкою добровольців Донбасу, російський проксі-юніт. Генштаб України повідомив, що російські сили продовжували безуспішно штурмувати Довенке і що російські війська обстріляли різні населені пункти на південний захід та південний схід від Ізюму, у тому числі Велику Комишуваху, Вірнопілля, Дібрівне, Нову Дмитрівку та Курулку.

karta boevych deystviy 2 20 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 8 червня 2022 року

Російські сили, ймовірно, зберігають контроль над здебільшого Сєверодонецька станом на 7 червня, незважаючи на заяви голови Луганської обласної державної адміністрації Сергія Гайдая від 5 червня про те, що українські контратаки відбили значну частину території та відкинули російські війська до східних околиць міста. 7 червня Гайдай зробив ще одну заяву, яка розширює її попередню заяву, і сказав, що ситуація «погіршилася» і що українські війська ведуть бої у промзоні заводу «Азот». Український журналіст Юрій Бутусов додатково повідомив 5 червня, що твердження про українські контратаки не відповідають дійсності і що українські сили утримують лише завод «Азот» та прилеглі райони. Причина суперечливих повідомлень від 5 червня незрозуміла, і ISW не може незалежно підтвердити, чи справді українські сили повернули більшу частину Сєверодонецька під час заяви Гайдая і згодом втратили територію до 7 червня, чи українські сили не зробили цих контратак. взагалі. Інформаційне середовище у Сєвєродонецьку залишається динамічним, і контроль над місцевістю, ймовірно, часто переходить із рук у руки, оскільки українські та російські війська ведуть ближній бій у міських умовах. Хайдай послався на перехоплену інформацію про те, що російським силам було доручено завершити захоплення Сєвєродонецька до 10 червня, хоча інші джерела не повідомили про цей термін, і ISW не може підтвердити його зараз. або якщо українські сили взагалі не робили цих контратак.

Читайте також:  Суд запретил «Партию Шария»

Інформаційне середовище у Сєверодонецьку залишається динамічним, і контроль над місцевістю, ймовірно, часто переходить із рук у руки, оскільки українські та російські війська ведуть ближній бій у міських умовах. Хайдай послався на перехоплену інформацію про те, що російським силам було доручено завершити захоплення Сєвєродонецька до 10 червня, хоча інші джерела не повідомили про цей термін, і ISW не може підтвердити його зараз. або якщо українські сили взагалі не робили цих контратак. Інформаційне середовище у Сєвєродонецьку залишається динамічним, і контроль над місцевістю, ймовірно, часто переходить із рук у руки, оскільки українські та російські війська ведуть ближній бій у міських умовах. Хайдай послався на перехоплену інформацію про те, що російським силам було доручено завершити захоплення Сєвєродонецька до 10 червня, хоча інші джерела не повідомили про цей термін, і ISW не може підтвердити його зараз. Хайдай послався на перехоплену інформацію про те, що російським силам було доручено завершити захоплення Сєвєродонецька до 10 червня, хоча інші джерела не повідомили про цей термін, і ISW не може підтвердити його зараз. або якщо українські сили взагалі не робили цих контратак. Інформаційне середовище у Сєвєродонецьку залишається динамічним, і контроль над місцевістю, ймовірно, часто переходить із рук у руки, оскільки українські та російські війська ведуть ближній бій у міських умовах. Хайдай послався на перехоплену інформацію про те, що російським силам було доручено завершити захоплення Сєвєродонецька до 10 червня, хоча інші джерела не повідомили про цей термін, і ISW не може підтвердити його зараз.

Хайдай послався на перехоплену інформацію про те, що російським силам було доручено завершити захоплення Сєвєродонецька до 10 червня, хоча інші джерела не повідомили про цей термін, і ISW не може підтвердити його зараз. або якщо українські сили взагалі не робили цих контратак. Інформаційне середовище у Сєвєродонецьку залишається динамічним, і контроль над місцевістю, ймовірно, часто переходить із рук у руки, оскільки українські та російські війська ведуть ближній бій у міських умовах. Хайдай послався на перехоплену інформацію про те, що російським силам було доручено завершити захоплення Сєвєродонецька до 10 червня, хоча інші джерела не повідомили про цей термін, і ISW не може підтвердити його зараз. хоча інші джерела не повідомили про цей термін і ISW не може підтвердити його в даний час. або якщо українські сили взагалі не робили цих контратак. Інформаційне середовище у Сєвєродонецьку залишається динамічним, і контроль над місцевістю, ймовірно, часто переходить із рук у руки, оскільки українські та російські війська ведуть ближній бій у міських умовах.

Читайте також:  Украина может «добраться до военных целей в Крыму» – эксперт

Хайдай послався на перехоплену інформацію про те, що російським силам було доручено завершити захоплення Сєвєродонецька до 10 червня, хоча інші джерела не повідомили про цей термін, і ISW не може підтвердити його зараз. хоча інші джерела не повідомили про цей термін і ISW не може підтвердити його в даний час. або якщо українські сили взагалі не робили цих контратак. Інформаційне середовище у Сєвєродонецьку залишається динамічним, і контроль над місцевістю, ймовірно, часто переходить із рук у руки, оскільки українські та російські війська ведуть ближній бій у міських умовах. Хайдай послався на перехоплену інформацію про те, що російським силам було доручено завершити захоплення Сєвєродонецька до 10 червня, хоча інші джерела не повідомили про цей термін, і ISW не може підтвердити його зараз. оскільки українські та російські війська ведуть ближній бій у міських умовах.

Хайдай послався на перехоплену інформацію про те, що російським силам було доручено завершити захоплення Сєвєродонецька до 10 червня, хоча інші джерела не повідомили про цей термін, і ISW не може підтвердити його зараз. оскільки українські та російські війська ведуть ближній бій у міських умовах. Хайдай послався на перехоплену інформацію про те, що російським силам було доручено завершити захоплення Сєвєродонецька до 10 червня, хоча інші джерела не повідомили про цей термін, і ISW не може підтвердити його зараз.

Російські війська посилили темпи обстрілу Сєверодонецька, Лисичанська та навколишніх населених пунктів Метолкіне, Борівське, Устинівка, Тошківка, Привілля, Золоте, Врубівка, Горське та Оріхове. Російська ескалація артилерійського вогню у Сєвєродонецьку та навколо нього, ймовірно, спрямована на підтримку російських операцій у самому місті і не дозволяє українським силам ефективно розгортати резерви та здійснювати поповнення запасів у районах, що зазнають інтенсивного обстрілу.

7 червня російські війська продовжували мінометні, артилерійські, ракетні, повітряні та наземні обстріли на схід від Бахмута. Російські війська безуспішно намагалися просунутися на захід у бік Бахмута від Білогорівки, Комишувахи, Берестова та Миколаївки з наміром перерізати дороги на північний схід від Бахмута. Бакмут. Повідомляється, що сили територіальної оборони Донецької Народної Республіки (ДНР) поступово наступали в районі Донецьк-Авдіївка та, як повідомляється, відтіснили українські сили від Авдіївки, зайняли позиції у Кам’янці (5 км на північний схід від Авдіївки) та взяли під контроль населений пункт Зелений Гай та Петрівське (обидва в межах 70 км на південний захід від Авдіївки). Наступ на південний захід від Авдіївки, ймовірно, спрямований на отримання доступу до шосе H20, щоб рухатися на північ для підтримки операцій в Авдіївці.

karta boevych deystviy 3 20 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 8 червня 2022 року

Обмежені та локальні українські контратаки 5 червня змусили російські війська зосередитись на утриманні оборонних рубежів на північ від Харкова 7 червня. 1-й армійський корпус Донецької Народної Республіки (ДНР) діє на півночі Харківської області, щоб запобігти просуванню України до кордону з Росією. Російський Telegram-канал повідомив, що у Цупівці, Великих Проходах та Терновій йдуть бої внаслідок українських контратак. ISW не може підтвердити поточний статус контролю над цими населеними пунктами, і цілком імовірно, що лінія фронту на північний схід від Харкова залишається запеклою.

karta boevych deystviy 4 20 631x1024 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 8 червня 2022 року

7 червня російські війська продовжували утримувати свої оборонні позиції та вести вогонь вздовж лінії зіткнення військ Південної осі. Російські війська продовжували бойові дії на північному заході Херсонської області вздовж кордону Херсонсько-Миколаївської області в районі Високопілля та Кочубеївки, але не досягли підтверджених успіхів у цей район 7 червня. Контроль над позиціями вздовж річки Інгулець біля херсонсько-миколаївського кордону, ймовірно, все ще заперечується після обмеженої контратаки українських військ на південь від Давидова Бріда 29 травня. кордон із Донецькою областю в районі Оріхова, Гуляполя, Василівки та Великої Новоселівки. Російські сили додатково обстріляли українські позиції у Херсонській, Запорізькій та Миколаївській областях.

karta boevych deystviy 5 20 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 8 червня 2022 року

Діяльність на окупованих Росією територіях (мета Росії: зміцнити адміністративний контроль над окупованими територіями; встановити умови для потенційної анексії Російської Федерації або будь-якого іншого політичного устрою в майбутньому на вибір Москви)

Читайте також:  Британская разведка указывает на "чрезвычайное истощение" сил РФ на Донбассе

Російські окупаційні елементи продовжували зусилля щодо посилення економічного, політичного та соціального контролю над окупованими територіями. Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко заявив, що окупаційна влада у Маріуполі продовжує не надавати основні соціальні послуги, внаслідок чого у місті вирішуються санітарні питання, а городяни не мають надійного доступу до продуктів харчування.

Крім того, окупаційні елементи продовжують наполягати на процесах паспортизації в окупованих районах. Андрющенко заявив, що російська влада в Новоасковську, місті на схід від Маріуполя, недалеко від російського кордону, почала приймати документи на російські паспорти від жителів Маріуполя. Український центр опору повідомив, що окупаційна влада в Херсонській області пропонує українцям 10 000 рублів (приблизно 163 долари США) за отримання російського паспорта та підтримку ненаведеного референдуму (ймовірно щодо приєднання до Російської Федерації або створення номінально незалежної маріонеткової республіки). .

Російська окупаційна влада створює умови для економічного контролю над окупованими територіями. Повідомляється, що російські сили змушують українських фермерів та підприємців встановлювати ціни та вести бізнес у рублях. Використання російської валюти як форма контролю є помітною спробою інтегрувати окуповані території до російської економіки, що також ускладнить реінтеграцію цих територій в Україну.

Окупаційна влада Донецької Народної Республіки (ДНР) використовує судові процеси над трьома іноземними найманцями, які потрапили в полон під час бойових дій на боці України, для підтримки кремлівських інформаційних кампаній. Російський військовий репортер Євген Подуббний заявив, що Генеральна прокуратура ДНР судить громадян Великобританії Шона Піннера та Ейдена Асліна та громадянина Марокко Саадуна Брахіма за «вчинення злочину групою осіб», «насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади». », «найманська діяльність» та «підготовка з метою здійснення терористичної діяльності». Повідомляється, що Генеральна прокуратура ДНР добивається страти для всіх трьох.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.