Меню

Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 8 травня 2022 року

Український контрнаступ на північ і схід від Харкова за останні 24 години забезпечив подальші успіхи та може успішно витіснити російські сили із зони артилерійської досяжності Харкова найближчими днями. Українські сили захопили кілька населених пунктів на північ і схід від Харкова протягом останніх 24 годин, знизивши здатність російських сил загрожувати другому за величиною місту України.

Ця українська операція перетворюється на успішний, ширший контрнаступ – на відміну від локальніших контратак, які українські сили проводили протягом усієї війни, щоб закріпити ключову місцевість і зірвати російські наступальні операції. Помітно, що українські сили відвойовують територію широкою дугою навколо Харкова, а не зосереджуються на вузькому напрямку, що свідчить про здатність розпочинати масштабніші наступальні операції, ніж ми спостерігали досі під час війни (оскільки українські сили переважно відвойовували околиці Києва після відступу російських). військ, а не в рамках великого контрнаступу).

Готовність українських сил сконцентрувати сили, необхідні для наступальних операцій такого масштабу, замість того, щоб спрямувати наявні сили на оборону на сході України, додатково вказує на впевненість українських військових у відображенні російських операцій з оточення українських сил у районі Сєверодонецька. Хоча українські сили навряд чи зможуть прямо загрожувати російським наземним лініям комунікацій (НЛК) на Ізюм (оскільки вони проходять далі на схід від недавніх українських просувань), українські сили зможуть послабити тиск Росії на Харків і, можливо, загрожувати подальшим просуванням до російського кордону.

ISW не може підтвердити початкові повідомлення про удар українською протикорабельною ракетою “Нептун” по російському фрегату “Адмірал Макаров” 6 травня. Прес-секретар Пентагону Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати не можуть підтвердити повідомлення про удар і додав: “Ми дивимося на це весь день”. ISW оновлюватиме цю оцінку з подальшою інформацією в міру її надходження.

Основні висновки:

 • Український контрнаступ широкою дугою на північ і схід від міста Харкова зайняв нові території і, ймовірно, найближчими днями витіснить російські сили із зони досяжності ствольної артилерії міста. Здатність і готовність українських військових зосередити в Харкові сили, необхідні для проведення цієї операції, свідчить про впевненість української сторони у відбитті російських атак, що продовжуються, наявними в регіоні силами.
 • Російські сили не досягли жодного прогресу на Ізюмському напрямі.
 • Російські сили, ймовірно, досягли невеликих успіхів на околицях Сєверодонецька за останні 24 години, але навряд чи зможуть успішно оточити місто.
 • Російські сили продовжували наступ на комбінат “Азовсталь”, але ISW не може підтвердити жодних конкретних успіхів. Ймовірно, поширений опір громадянського населення російської окупації може додатково зірвати раніше оголошені російські плани з проведення виставки до Дня Перемоги в Маріуполі.
 • На південній осі за останні 24 години не відбулося значних змін і російські сили продовжували зміцнювати свої передові позиції.
 • Наразі ISW не може підтвердити повідомлення про удар української протикорабельної ракети по кораблю “Адмірал Макаров”.

Ми не повідомляємо докладно про російські військові злочини, оскільки ця діяльність добре висвітлюється у західних ЗМІ і не має прямого впливу на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо.Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цієї злочинної діяльності для українських військових та населення та, зокрема, для бойових дій в українських міських районах. Ми повністю засуджуємо ці російські порушення законів збройних конфліктів, Женевських конвенцій та людяності, навіть якщо ми не описуємо їх у цих звітах.

Читайте також:  Интерактивная карта боевых действий в Украине на 11 мая 2022 года

ISW оновила структуру свого обговорення основних зусиль, у яких у час беруть участь російські сили. Основні зусилля Росії зосереджені в Східній Україні і включають одне підлегле основне зусилля і чотири підтримуючі зусилля. Підлеглим основним зусиллям є оточення українських військ у котлі, що утворився між трасою Ізюм-Слов’янськ та лінією фронту Кремінна-Рубіжне-Попасна у Луганську. Чотири допоміжні зусилля: завершення захоплення Маріуполя, збереження тиску на місто Харків, утримання окупованої території на південній осі та загроза північно-східній Україні з російської та білоруської території.

Підпорядковане головне зусилля – південь Харківської, Донецької, Луганської областей (російська мета: Оточення українських сил на сході України та захоплення всієї території Донецької та Луганської областей, на яку претендують російські проксі на Донбасі)

Українські сили продовжували відбивати російські атаки на Ізюмській осі протягом останніх 24 годин, при цьому громадянське керівництво Харківської області повідомило, що українські сили завдали тяжких втрат російським силам на околиці Баринкового. Український Генеральний штаб повідомив, що російські сили приділяють пріоритетну увагу повітряній розвідці українських позицій та перекидають невстановлені підрозділи Східного військового округу на Ізюмську вісь. Російські сили навколо Ізюму залишаються зупиненими, і додаткові розрізнені підкріплення навряд чи дозволять відновити поступ.

6 травня російські війська, ймовірно, досягли невеликих успіхів на околицях Сєвєродонецька. Російські сили продовжили атаки на Рубіжне та Воєводівку (на північ від Сєвєродонецька) та, ймовірно, захопили Воронове (на південний схід від Сєверодонецька). Місцеві українські та російські джерела повідомили, що російські сили атакують інші невказані села на околиці Сєвєродонецька у ймовірній спробі оточити місто. Українські сили відбили продовження російських атак навколо Попасної, а російські сили не робили жодних атак на Авдіївку або Лиман. Український Генеральний штаб повідомив 6 травня, що російські обстріли вздовж лінії зіткнення на сході України призначені для запобігання українським пересуванням.

Російські forces continued assaults на Azovstal plant on May 6, але ISW може бути не визнаний будь-яких конкретних обрядів. Pro-Russian Telegram channels claimed Russian forces captured 100 Ukrainian servicemen attempting на випадок Azovstal, через ISW можепоказати цей claim. The Ukrainian Presidential Office запроваджено новий humanitarian corridor opened on May 6, але російські сили захищено на місцевому ceasefire і кинуті anti-tank missiles at civilian vehicles evacuating from Azovstal.

Читайте також:  Интерактивная карта боевых действий в Украине на 22 мая 2022 года

Російські forces continued occupation measures but likely face widespread civilian resistance and mai not be able to fully secure the city on their intended timetable. Російські сили були поміщені змінювані значки сигналу в Маріуполі від Української мови до Росії на May 5, і українські офіційні повідомлені на May 6, що російські сили є disseminating false information на українські збитки до велике громадське morale. Kremlin spokesperson Dmitri Peskov declined to state if Російські forces wold hold a parade in Mariupol on May 9, saying a wide celebration is currently impossible and claiming he could not say “на біфлі of military if there are any plans” regar

Український контрнаступ на північ і схід від Харкова за останні 24 години досяг значного прогресу, і українські сили можуть найближчими днями витіснити російські війська із зони дії ствольної артилерії самого міста Харкова. Український Генеральний штаб та незалежні джерела повідомили, що українські сили відвоювали Олександрівку, Федорівку, Українку, Шестаково, Перемогу, Циркуни та частину Черкаських Тишків у період з 5 по 6 травня. Російські сили продовжували обстрілювати українські позиції, нарощувати ППО та перегруповувати пошкоджені підрозділи на харківській осі. Російські сили, ймовірно, стоять перед вибором: направити додаткові підкріплення, призначені для східної України,

Російські сили на всьому південному напрямку за останні 24 години не проводили активних операцій (припинивши недавні атаки у напрямку Кривого Рогу та Запоріжжя) та продовжували зміцнювати свої передові позиції. Російські сили продовжували обстрілювати українські позиції по всьому південному напрямку. Український Генштаб уточнив, що російські сили посилюють свою ППО та засоби радіоелектронної боротьби на південному напрямку. Російські сили, можливо, концентруються на розвідці українських позицій та підготовці до подальших наступальних операцій, як повідомила місцева українська влада 5 травня. Українські сили не проводили жодних контратак у напрямку Херсона за останні 24 години, та ISW не зібрала жодних додаткових даних для перевірки заявлених українських успіхів із 4 травня.

Український Генеральний штаб та оперативне командування “Південь” повідомили, що російські сили продовжують провокувати напруженість у Придністров’ї та шукати способи спровокувати ескалацію, у тому числі шляхом поширення хибних тверджень про те, що українці стріляють у Придністров’ї.

За останні 24 години не було жодних значних подій цієї осі.

Читайте також:  Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 16 травня 2022 року

Найближчі події

 • Російські війська, ймовірно, продовжать об’єднувати наступальні дії на південь від Ізюму з просуванням на захід від Донецька з метою оточення українських військ на півдні Харківської області та у Західному Донецьку.
 • Росія може змінити статус Донецької та Луганської народних республік, можливо, об’єднавши їх у єдину “Донбаську республіку” та/або приєднавши їх безпосередньо до Росії.
 • Російські війська, очевидно, вирішили захопити завод “Азовсталь” шляхом наземного штурму і, ймовірно, продовжать операції відповідно до цього.
 • Українські контрнаступи в районі міста Харкова можуть послабити російські позиції на північний схід від міста, що, можливо, змусить росіян обирати між зміцненням цих позицій та їхнім залишенням, якщо українці продовжать контратакувати.
 • Можливо, російські війська готуються до відновлення наступальних операцій із метою захоплення всієї Херсонської області найближчими днями.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.