Меню

Як вибрати мережевий комутатор | Види

З поширенням великої кількості гаджетів, девайсів, які наповнюють середовище життєдіяльності людини, постає проблема, як ув’язати всі пристрої разом у робочому стані. Наприклад, у кожній квартирі є, як мінімум, телевізор, принтер, комп’ютер або ноутбук, і добре цю техніку скоординувати. Наскільки незручно перекидати інформацію дисками чи флешками.

mereja 1 - Як вибрати мережевий комутатор | Види

Особливо актуальними є сучасні рішення для офісів, приватних підприємств. У разі виникає необхідність формування локальної мережі, з допомогою мережевого комутатора.Треба тільки розібратись, які є види мережевих комутаторів, та на які показники треба звернути увагу?

Принцип роботи

Насправді комутатор схожий роботу хаба, тобто. все обладнання підключається до комутатора, а потім до роутера. Завдяки цьому всі цифрові пристрої отримують необхідний доступ до мережі, але при цьому в будинку немає безлічі дротів.

mereja 2 - Як вибрати мережевий комутатор | Види

На що звернути увагу?

Існує ряд критеріїв, які необхідно врахувати при виборі мережного комутатора.

Важливо! Для тих, хто мало знається на цифровій техніці, фахівці рекомендують вибирати базовий некерований мережевий комутатор.

З кожною характеристикою варто розбиратися окремо.

Огляд портів

Ціна та потужність залежатимуть від кількості портів, на працездатність впливатиме швидкість роботи пристрою.

Вибирати кількість портів необхідно виходячи з кількості пристроїв у будинку +-10%, наприклад для стандартних «квартирних користувачів» підійде свитч на 5-7 портів. Але в офіс або приватну компанію краще придбати комутатор на 24 порти. При цьому варто знати, що останній коштуватиме набагато дорожче. Світчі на 16 або 24 порти можна придбати для квартири тільки для того, щоб зацентрувати всі інтернет-розетки, підключені вбудовані в стіни.

mereja 3 - Як вибрати мережевий комутатор | Види

Для підключення ігрової консолі комп’ютера не варто купувати комутатор з безліччю роз’ємів і опцій. На сайті https://www.itbox.ua/ru/category/Vse_kommutatori-c5688/

Читайте також:  Особенности состава и разнообразие корейских кондиционеров

 є великий вибір найрізноманітніших моделей, які відрізняються функціоналом та ціною.

Gigabit та Fast Ethernet: що вибрати?

Звичайно, гігібітні підключення – це майбутнє, т.к. вони використовуються повсюдно вже сьогодні. Роутери також спрямовані на взаємодію із гігабітним обладнанням, та й сам принцип роботи більш швидкісний.

При цьому навіть у разі підключення Gigabit буде можливість передавати потокове відео у форматі 4К на телевізор, у форматі Fast Ethernet.

Цікаво! Але, якщо в квартирі підключений інтернет із завантаженням близько 50 Мбіт, гігабітні підключення не мають сенсу, адже швидкість все одно обмежена. Але, якщо інтернет необхідний для постійного обміну файлами, дуже важливо, щоб усі дії відбувалися із досить високою швидкістю. І в цьому буде помітна різниця між гігабітним підключенням та оптоволокном.

Режими роботи: спеціаліст

Є ще кілька критеріїв, над якими необхідно подумати, перед тим як купувати свитч. Наприклад, для стандартного домашнього використання немає потреби приділяти увагу корпусу.

mereja 4 - Як вибрати мережевий комутатор | Види

Якщо планується наступний монтаж на стійку або організація власного сервера, необхідно врахувати монтажні отвори або додаткову планку. Також важливо знати найбільш єфективні функції мережевих комутаторів, наприклад, цікавою буде така функція, як PoE, що дозволяє виконувати підключення через мережеві порти.

Комутатори: керовані чи некеровані?

Некеровані світильники є стандартною коробочкою, до якої виконуватиметься підключення, без додаткових «наворотів», функцій. Цей пристрій дозволяє легко і без зайвих витрат зв’язати один з одним всю техніку. Після цього про роботу комутатора можна забути – він функціонуватиме поки не зламається.

Керовані моделі за принципом функціонування не відрізняються від некерованих пристроїв, але додатково має безліч корисних функцій, спеціальний інтерфейс для управління через смартфон.

Яку модель вибрати?

Виходячи з усіх параметрів, яку модель свитча комутатора вибрати?

Читайте також:  Экобетон: разновидности и основные преимущества

Якщо потрібний пристрій для стандартного використання в квартирі, підійде новий свитч з максимум 8 гігабітними портами. Краще якщо в технічних характеристиках буде максимальна межа та індикація для більш комфортного використання. Рекомендується вибрати пристрій, на якому індикація буде розташована на передній панелі, щоб контролювати швидкість роботи кожного підключеного обладнання.

mereja 5 - Як вибрати мережевий комутатор | Види

Звичайно, керовані моделі є більш ефективними, якщо необхідний точний контроль над швидкістю роботи мережі та техніки, але набагато простіше налаштовувати обивателю неконтрольовані моделі.

Якщо користувачі воліють дивитися в хорошій якості фільми, або є активними користувачами YouTube, швидше за все більшість опцій керованих комутаторів просто не знадобиться.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.