Меню

КПК України зі змінами за 2020 рік

КПК – головний документ судочинства, визначає порядок та норми кримінального провадження. Документ створено з метою захисту громадян України.

У зв’язку із новими завданнями, цілями та нововведеннями в законодавстві статті документу змінюються. Яким буде КПК України за змінами за 2020 рік громадяни бажають дізнатися вже сьогодні.

Стела Феміди

КПК України станом на 2020 рік – яких змін чекати

Не так давно представниками влади до розгляду було внесено законопроект, у якому вони пропонують зробити процедуру досудового розслідування спрощеною. Прийняття документу планується на січень 2020 року.

Особливості законопроекту полягають у наступному:

  • чинний КПК України зніме навантаження з робітників правоохоронних органів, тому спеціалісти зможуть займатися виконанням прямих посадових обов’язків, а саме заплутаними та тяжкими злочинами, які в багатьох випадках залишаються нерозкритими
  • новий законопроект передбачає находження водія за кермом у алкогольному сп’янінні, як кримінальне порушення, тому адміністративне покарання планує бути жорстоким  та дорогим (адміністративний штраф складе 17-34 тис. грн., або заборона на керування машиною до 3-х років, повторне порушення пропоную санкції до 51 тис. грн., та заборону на керування від 3-х років);
  • відповідальними за розгляд кримінальних справ особами становитимуть дізнавачі;
  • терміни для розгляду однієї кримінальної справи, згідно із новим законопроектом, становитимуть 72 години.

В тяжких випадках справа може розглядатися на протязі місяця.

Посадові обов’язки дізнавачів

Якими будуть зміни у КПК України 2020 можна дізнатися з таблиці, розташованої на офіційному сайті Міністерства юстиції. Згідно вказаних в неї даних дізнавачам будуть надані усі необхідні повноваження.

Наприклад, якщо справа має бути важкою та мати невідкладний випадок, робітник повинен до внесення її у реєстр прибути на місце скоєння злочину та провести необхідне для її вирішення розслідування, яке передбачає пояснення свідків, медичне обслідування потерпілого та інше.

Якщо у вирішення справи знаходяться додаткові докази вчинення злочину у вигляді знаряддя, особистих документів та інших дізнавач має право на їх вилучення. Іншими словами спеціалісту наділені повноваження слідчого.

Відносно прав порушника слід знати, що він може затримуватися при намірі вчинення втечи або інших неправомірних дій. Термін затримки підозрюваного складає 24 години.

Нововведення у встановленні покарання

Новий КПК має всі необхідні пояснення, вони містяться до кожної статті. Новий КПК України станом на 2020 рік визначає обов’язки прокурору.

Прокуратура України

Наприклад, при отриманні інформації про підозру він має право на протязі 3 діб закрити кримінальну справу. Також він може повернути справу дізнавачу з метою проведення додаткового розслідування.

Акт про обвинувачення в обов’язковому порядку направляється до суду, де на протязі 5 днів визначається день її розгляду. Спрощена процедура розгляду кримінальної справи передбачає винесення вироку без учасників справи.

Особливостями нового КПК є спрощення роботи працівників правоохоронних органів щодо виконання посадкових обов’язків, а також доцільний розподіл справ між робітниками.

Резюме

Законопроект нового КПК пропонує набрати чинності у січні 2020 році. Зміни чинного документа пропонують спрощення багатьох процедур.З нового року дізнавачі зможуть виконувати роботу слідчого, чим прискорять розгляд складних справ, нові статті будуть доповненні поясненнями, які облегшать вирішення проблемних питань. Ознайомитись з документом можна на інформаційному порталі.

Читайте також:  Все что может нас заинтересовать в Юлии Светличной

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.