Меню

Чинний КЗПП України 2020 року

Цілий ряд реформ запланував уряд Олексія Гончарука. Не усі вони будуть реалізовані в перший рік роботи партії «слуг», однак, як вже стало відомо, багато нововведень в Україні почне діяти вже з першого січня.

Обов’язково будуть внесені зміни в чинний КЗПП України 2020. На прийнятті такого особливо наполягає Президент Зеленський. То ж чого чекати громадянам? Чи покращаться їхні умови праці?

Трудовий Кодекс України

Чим поганий старий варіант КЗПП?

Трудовий кодекс законів про працю вже давним-давно перестав відповідати реальним потребам часу. Більшість законів повністю повторюють ще радянський варіант Трудового кодексу.

Бажаючи осучаснити його та узаконити ті чи інші правила, варіанти співпраці, депутати доповнювали його «змінами» та «поправками» до закону. Таких виправлень сьогодні назбиралося вже не один десяток. Від так сама збірка вже просто тріщить «по швах».

Як запевняють досвідчені юристи, обов’язково в законні рамки потрібно ввести механізм регулювання дистанційної роботи. Ані  аутстафінгу, ані фрілансу, ані аутсорсингу старий варіант не передбачає. Відтак, люди, які працюють за такими варіантами, не порушують жодних законів та можуть не платити податків.

Календар на рік

Окрім самого терміну та механізму роботи людей дистанційно важливо також узаконити методи контролю за такою діяльністю.

Що буде новим в КЗПП України 2020?

Варто сказати, що новим кодексом уряд намагався догодити і роботодавцям, і працевлаштованим. Тому в ньому є щось добре та не дуже добре для двох сторін.

Декрет та звільнення

Одне із найбільш суперечливих питань, яке повинен визначити КЗПП України чинний з коментарями. Заборону звільняти вагітних жінок та матерів, які перебувають у декретній відпустці, буде знято.

Читайте також:  Календарь учебного 2020-2021 года в Украине

Проте, як і раніше ця категорія працівників буде звільнятись від нічних чергувань, понаднормової роботи. Корисна для матусь новина – в кодексі може бути закріплено право відвідувати лікаря, проходити медичне обстеження без «відпрошувань» та із збереженням середньомісячної заробітної плати.

Збільшення тривалості відпустки

Вже давно звична норма відпустки в рік становить 24 дні. Новим законом вона може бути продовжена ще на 4 дні.

Окремим терміном, що, ймовірно, з’явиться в законодавстві України стануть «експрес-лікарніяні». Це буде 7-10 днів, які із числа тих ще ж 28-ми, коли людина може подзвонити роботодавцю та сказати, що на роботу не вийде.

Оновлення кодекса праці України

Причиною такому може бути, наприклад втома, стрес, емоційне виснаження чи інші обставини. Така норма стане особливо корисною в сучасному світі.

Окрім цього, це ще один інструмент до боротьби з корупцією, адже «експрес-лікаряні» не потребують жодних довідок від лікаря. Тому не доведеться «підплачувати» сімейним лікарям за «кількаденний відпочинок».

Фріланс

Як вже було сказано раніше, дистанційна робота, за задумом уряду, стане такою ж легальною та контрольованою, як і офісна. Відтак, і самі фрілансери будуть більше захищені та матимуть змогу збирати собі «стаж».

Сієста

Поки що це питання ще не визначене остаточно, але обговорюється ініціативною групою. Нововведення передбачають збільшення тривалості обідньої перерви до 4-х годин.

Щоправда, така можливість буде для усіх, а лише для деяких професій. Список тих, хто матиме сієсту ще не визначений.

Разом із тим, варто вказати, що сієста є лише потенційною можливістю. Тобто працівник не в обов’язковому порядку повинен її використовувати. Відпрацювати йому в будь-якому разі доведеться усі 8 робочих годин.Неофіційне працевлаштування

З полегшенням видихнути можуть роботодавці, котрі дають змогу заробляти офіційно не працевлаштованим особам. Як стає відомо з останніх новин про КЗПП, порушників не будуть відразу штрафувати. Спочатку їм будуть робити попередження.

Читайте також:  Классифікатор кодів УКТ ЗЕД України 2018

Іншою новиною, яку поки що оцінюють, як позитивну, є повне скасування трудових книжок. Вони будуть переведені в електронний формат.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.