Меню

КЗПП України 2021 року чинний

Поки депутати планували писати і переписувати законодавчі акти, Україна жила і працювала за трудовим кодексом 1971 року. Його давно критикували як роботодавці і профспілки, так і самі працівники.

У новому періоді чинний КЗПП 2021 стане іншим. Як обіцяють в Мінсоцполітики, він дасть більше можливостей для впровадження різних умов трудових угод.

КЗПП в Україні в 2021 році

КЗПП України чинний з коментарями

Перше анонсування нового документу відбулося у вересні 2019 року, коли Володимир Зеленський доручив прийняти новий Трудовий кодекс до початку 2020 року.

Зараз проект нового кодексу доопрацьовується, оскільки при його обговоренні виявилося, що в ньому ще більше сюрпризів і спірних моментів, ніж у старому.

З нововведень автори виділяють:

  • розширення спектру договірних відносин при прийомі на роботу;
  • звільнення молодих людей від сплати ПДФО;
  • введення електронного документообігу між роботодавцем і найманим працівником;
  • право на страйк;
  • більше оплачуваних вихідних і лікарняних;
  • спрощення звільнення і найму працівників.

А ось профспілки по-справжньому б’ють на сполох – на їхню думку, новий КЗПП України 2021 здорово вдарить по прав працюючих українців, та й взагалі суперечить Конституції. Серед дискримінаційних моментів: спрощення процедури звільнення, відмова від фіксації робочого часу і графіків, розширення списку проходять випробувальний термін і серйозні зміни для працюючих матерів-одинаків.

І хоча, на думку авторів законопроекту, спрощення трудового законодавства у сфері найму повинно буде вивести роботодавців і працівників «з тіні», але сам закон жодним чином не вирішує проблему нелегального працевлаштування.

Думка експертів про КЗПП 2021

Експертне середовище також оцінило цей проект як такий, що порушує цілу низку конвенцій Міжнародної організації праці, ратифікованих Україною, зокрема щодо пріоритету стабільної зайнятості, необхідності достатніх підстав для звільнення, а також прав професійних об’єднань.

Зміни в КЗПП в Україні

«Такі норми трудового законодавства можуть стати підставою для того, щоб дешевше звільняти велику кількість співробітників без зайвих судових витрат, а також боротися із зародженням реального профспілкового руху», — вважає лідер профспілки «Свобода праці» Ігор Токовенко.

Читайте також:  Робота без посередників в Польщі на 2021 рік

Законодавчі зміни можуть спровокувати соціальний бунт і підштовхнути працівників багатьох галузей до самоорганізації і відвойовування трудових прав – починаючи з рівня підприємств і закінчуючи державою.

При цьому міністр Тимофій Милованов впевнений, що насправді при детальному розгляді закону, права робітників якраз посилюються. А всі профспілкові питання описуються не в цьому законопроекті, а в законопроекті Про профспілки.

Автори рознесли трудові відносини і права і обов’язки профспілок в різні проекти законів, але відзначають, що ці законопроекти повинні прийматися пакетом для того, щоб була зрозуміла загальна картина.
Вивчая КЗПП України чинний з коментарями становиться відомо про неприємний сюрприз, який очікує працівників у статтях проекту Про відпустки.

В новому документі українці не знайдуть додаткової відпустки на дітей, творчої, профспілкової відпустки для підготовки та участі в спортивних змаганнях. Тривалість щорічної основної оплачуваної відпустки – 24 дні, неповнолітнім належить відпочити 31 день. При звільненні роботодавець компенсує невикористану щорічну відпустку тільки за поточний і попередній робочі роки. Законопроект скасовує відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці, а також за особливий характер праці, які зараз передбачені статтею 76 КЗпП.

Резюме

Чи буде прийнятий новий КЗПП у 2021 році залишається загадкою, оскільки питань профспілок та простих українців до нового документу дуже багато. Зараз нормативний акт знаходиться на обговоренні. Чи буде він прийнятий стане відомо з дня на день.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.