Меню

Декларування доходів державних службовців у 2021 році

Електронні декларації актуальні декілька років. У 2020 році їх вперше стали подавати депутати і вище керівництво офісу президента. Чи зміниться електронне декларування в 2021 році і кого зобов’яжуть надавати дані, пропонуємо розібратися докладніше.

Що декларували держслужбовці

Етапи подання декларації

Деклараційна компанія розпочнеться з 1 січня 2021 року. До 30.04.2021 громадяни України в обов’язковому порядку повинні задекларувати доходи, отримані протягом 2020 року.

Згідно з вимогами законодавства та податковими нормативними документами подача електронних декларацій у 2021 році в Україні проводиться 3 способами:

 • за допомогою особистого приходу в податкові органи або залученням уповноваженої особи;
 • направленням паперового варіанту документа поштою (лист повинен бути відправлений з повідомленням);
 • в електронному вигляді згідно з вимогами законодавства.

Перед заповненням форми не забувайте по граничні терміни, порушення яких тягне за собою адміністративну відповідальність.

Хто подає електронну декларацію в Україні?

Відповідно до законодавчих актів, спрямованих на попередження корупційних діянь, визначено перелік осіб, для яких подання декларації є обов’язковим. Отримати повну відповідь на питання, хто подає електронну декларацію в Україні можна за допомогою ознайомлення з нововведеннями в законодавстві або за допомогою спілкування на тематичних форумах.

У 2021 році особами, які зобов’язані подати декларацію, є:

 • представники депутатського корпусу незалежно від рівнів влади;
 • керівники структурних підрозділів органів влади;
 • суб’єкти, основна робота яких пов’язана з Державною службою;
 • особи, які працюють у судовій системі;
 • державні службовці, які працюють у правоохоронних та податкових органах, цивільному захисті, ДБР;
 • особи, які перебувають на службі в прокуратурі, СБУ, дипломати, митники, працівники органів місцевого самоврядування;
 • суб’єкти, діяльність яких пов’язана з роботою в публічному секторі (державні нотаріуси, аудитори, експерти, оцінювачі та інші).;
 • банківські працівники;
 • учасники конкурсних комісій, діяльність яких пов’язана з кадрами та реалізацією антикорупційних програм;
 • депутати і кандидати в депутатський корпус.
Читайте також:  Мораторій на проведення перевірок до кінця 2019 року

Зі свого боку, податкова служба зробила деякі уточнення та зробила висновки про особливості електронного декларування. Обов’язок надання документа виникає при отриманні прибутку не від податкових агентів, а від інших фізосіб, не зареєстрованих як самозайняті.

Доходи, що підлягають обов’язковому декларуванню

До таких доходів належать такі:

 • отримання прибутку від надання нерухомості в оренду іншим особам;
 • отримання спадщини не від родичів 1 і 2 ступеня споріднення;
 • отримання доходів з-за кордону.
Що декларують держслужбовці в різних странах?

Ті, хто заповнюють електронну декларацію в Україні зобов’язані знати про можливість отримання податкової знижки. Право на неї визначено в Податковому кодексі. Інформацію про надання знижки можна дізнатися про консультанта податкової служби або зателефонувавши на гарячу лінію податківців.

Цікаво! У 2020 році задекларовано понад 95 млрд. грн., отриманих за 2019 рік. Статистичні відомості показують, що кількість доходів українців збільшилася на 39%. Електронне декларування показало, що податкова знижка була отримана 114 тис. українцями.

Адміністративна відповідальність за порушення строків декларування

Згідно зі ст. 120 ПКУ несвоєчасне надання даних до податкової інспекції є приводом для адміністративного покарання. Сума штрафних санкцій становить 17-1020 грн. Помилки при заповненні документа неприпустимі.

Етапи заповнення декларації 2021

Для заповнення електронної декларації необхідно відвідати офіційний сайт податкової служби, зайти в електронний кабінет. Заповнити документ неможливо без електронного ключа. Отримати ключ можна у провідних банків України. За часом процедура займає не більше 5 хвилин.

Читайте також:  План-графік перевірок ДФС на 2020 рік

Увійшовши до кабінету знайдіть форму електронної декларації та заповнити відповідні поля (звітний період, доходи). Після заповнення ще раз перевірте вказане, підпишіть документ і відправте на перевірку. Після перевірки документа на правильність заповнення і наявність помилок накладається підпис електронним ключем і декларація готова до відправки.

Доставку документа до одержувача підтверджує прийшла на електронну адресу квитанція. Друга квитанція приходить з інформацією про помилки або про те, що декларація прийнята інспектором. Зі слів платників податків стало ясно, що термін приходу квитанцій з залишає 1-2 доби.

Декларація президента

Президент України поряд з громадянами, які мають прибуток задекларував власні доходи. Інформація знаходиться у вільному доступі в інтернет-ресурсах. Згідно з поданою деклараціями, у попередньому 2019 році загальні доходи сім’ї склали 28,6 млрд.грн., що згідно з валютним курсом дорівнює 1 млрд.доларів. Кількість сплачених до державної скарбниці податків склала 3,6 млн.грн.

Відомо, що президент з травня 2019 року не займається бізнесом, живе виключно на зарплату, розмір якої за рік склав 208,8 тис.грн. У декларації зазначено, що 4,4 млрд. грн отримано від продажу нерухомості його дружиною.

Також у 2019 році сім’я Зеленського продала корпоративні права на 12 українських підприємств. Отриманий прибуток склав 246 млн.грн. Ще 3,2 млн. грн. отримано від оренди нерухомості у Великобританії.

Резюме

Декларування доходів державних службовців у 2021 році проводитиметься за аналогією цього року. Список осіб, для яких подання електронної декларації обов’язкове, не розширився. Головними моментами заповнення документа є правдивість заповнення полів і відсутність помилок.

Аналіз інтернет-запитів цього року показав, що питання Як заповнити електронну декларацію найпопулярніше. Хтось лякається адміністративної відповідальності, хтось занадто відповідальний. Незалежно від цього, кожен платник податків оформляє електронний документ і звітує про власні доходи.

Читайте також:  Коли Україна переходить на зимовий час в 2020 році?
Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *