Меню

Декларування доходів державних службовців у 2021 році

Електронні декларації актуальні декілька років. У 2020 році їх вперше стали подавати депутати і вище керівництво офісу президента. Чи зміниться електронне декларування в 2021 році і кого зобов’яжуть надавати дані, пропонуємо розібратися докладніше.

Що декларували держслужбовці

Етапи подання декларації

Деклараційна компанія розпочнеться з 1 січня 2021 року. До 30.04.2021 громадяни України в обов’язковому порядку повинні задекларувати доходи, отримані протягом 2020 року.

Згідно з вимогами законодавства та податковими нормативними документами подача електронних декларацій у 2021 році в Україні проводиться 3 способами:

 • за допомогою особистого приходу в податкові органи або залученням уповноваженої особи;
 • направленням паперового варіанту документа поштою (лист повинен бути відправлений з повідомленням);
 • в електронному вигляді згідно з вимогами законодавства.

Перед заповненням форми не забувайте по граничні терміни, порушення яких тягне за собою адміністративну відповідальність.

Хто подає електронну декларацію в Україні?

Відповідно до законодавчих актів, спрямованих на попередження корупційних діянь, визначено перелік осіб, для яких подання декларації є обов’язковим. Отримати повну відповідь на питання, хто подає електронну декларацію в Україні можна за допомогою ознайомлення з нововведеннями в законодавстві або за допомогою спілкування на тематичних форумах.

У 2021 році особами, які зобов’язані подати декларацію, є:

 • представники депутатського корпусу незалежно від рівнів влади;
 • керівники структурних підрозділів органів влади;
 • суб’єкти, основна робота яких пов’язана з Державною службою;
 • особи, які працюють у судовій системі;
 • державні службовці, які працюють у правоохоронних та податкових органах, цивільному захисті, ДБР;
 • особи, які перебувають на службі в прокуратурі, СБУ, дипломати, митники, працівники органів місцевого самоврядування;
 • суб’єкти, діяльність яких пов’язана з роботою в публічному секторі (державні нотаріуси, аудитори, експерти, оцінювачі та інші).;
 • банківські працівники;
 • учасники конкурсних комісій, діяльність яких пов’язана з кадрами та реалізацією антикорупційних програм;
 • депутати і кандидати в депутатський корпус.
Читайте також:  Розклад руху електричок Фастів-Київ на 2020 рік

Зі свого боку, податкова служба зробила деякі уточнення та зробила висновки про особливості електронного декларування. Обов’язок надання документа виникає при отриманні прибутку не від податкових агентів, а від інших фізосіб, не зареєстрованих як самозайняті.

Доходи, що підлягають обов’язковому декларуванню

До таких доходів належать такі:

 • отримання прибутку від надання нерухомості в оренду іншим особам;
 • отримання спадщини не від родичів 1 і 2 ступеня споріднення;
 • отримання доходів з-за кордону.
Що декларують держслужбовці в різних странах?

Ті, хто заповнюють електронну декларацію в Україні зобов’язані знати про можливість отримання податкової знижки. Право на неї визначено в Податковому кодексі. Інформацію про надання знижки можна дізнатися про консультанта податкової служби або зателефонувавши на гарячу лінію податківців.

Цікаво! У 2020 році задекларовано понад 95 млрд. грн., отриманих за 2019 рік. Статистичні відомості показують, що кількість доходів українців збільшилася на 39%. Електронне декларування показало, що податкова знижка була отримана 114 тис. українцями.

Адміністративна відповідальність за порушення строків декларування

Згідно зі ст. 120 ПКУ несвоєчасне надання даних до податкової інспекції є приводом для адміністративного покарання. Сума штрафних санкцій становить 17-1020 грн. Помилки при заповненні документа неприпустимі.

Етапи заповнення декларації 2021

Для заповнення електронної декларації необхідно відвідати офіційний сайт податкової служби, зайти в електронний кабінет. Заповнити документ неможливо без електронного ключа. Отримати ключ можна у провідних банків України. За часом процедура займає не більше 5 хвилин.

Читайте також:  Параметры спутниковых каналов в Украине в 2021 году

Увійшовши до кабінету знайдіть форму електронної декларації та заповнити відповідні поля (звітний період, доходи). Після заповнення ще раз перевірте вказане, підпишіть документ і відправте на перевірку. Після перевірки документа на правильність заповнення і наявність помилок накладається підпис електронним ключем і декларація готова до відправки.

Доставку документа до одержувача підтверджує прийшла на електронну адресу квитанція. Друга квитанція приходить з інформацією про помилки або про те, що декларація прийнята інспектором. Зі слів платників податків стало ясно, що термін приходу квитанцій з залишає 1-2 доби.

Декларація президента

Президент України поряд з громадянами, які мають прибуток задекларував власні доходи. Інформація знаходиться у вільному доступі в інтернет-ресурсах. Згідно з поданою деклараціями, у попередньому 2019 році загальні доходи сім’ї склали 28,6 млрд.грн., що згідно з валютним курсом дорівнює 1 млрд.доларів. Кількість сплачених до державної скарбниці податків склала 3,6 млн.грн.

Відомо, що президент з травня 2019 року не займається бізнесом, живе виключно на зарплату, розмір якої за рік склав 208,8 тис.грн. У декларації зазначено, що 4,4 млрд. грн отримано від продажу нерухомості його дружиною.

Також у 2019 році сім’я Зеленського продала корпоративні права на 12 українських підприємств. Отриманий прибуток склав 246 млн.грн. Ще 3,2 млн. грн. отримано від оренди нерухомості у Великобританії.

Резюме

Декларування доходів державних службовців у 2021 році проводитиметься за аналогією цього року. Список осіб, для яких подання електронної декларації обов’язкове, не розширився. Головними моментами заповнення документа є правдивість заповнення полів і відсутність помилок.

Аналіз інтернет-запитів цього року показав, що питання Як заповнити електронну декларацію найпопулярніше. Хтось лякається адміністративної відповідальності, хтось занадто відповідальний. Незалежно від цього, кожен платник податків оформляє електронний документ і звітує про власні доходи.

Читайте також:  Налаштування каналів супутникового телебачення на 2020 рік
Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *