Меню

Матеріальна допомога при народженні дитини в Україні в 2019 році

Без сумніву, для кожної родити народження малюка – це велика та радісна подія. Разом із тим, все частіше, як показує статистика, українські родини відмовляють собі у щасті повторного батьківства. Сьогодні Україна знаходиться аж на 173 місці за рівнем народжуваності у світі і, в значній мірі, це пов’язано із недостатнім грошовим забезпеченням. Українська влада вже повідомила, що в цій сфері обов’язково відбудуться кардинальні зміни. Тому природно, що так часто виникає питання: яка одноразова допомога при народженні дитини 2019. народження малюка – це велика та радісна подія

До реформи

Вже протягом кількох років, включно із 2018-м роком, поспіль соціальна допомога при народженні дитини становила 41280 гривень. Лише чверть із названої суми оплачувалась відразу після оформлення усіх потрібних документів, решта ж рівними сумами ділилось на 36 місяців (3 роки) та виплачувалось рівними частинами. Таким чином кожного місяця матуся дитини отримувала по 860 гривень. При цьому, зовсім жодного значення не мало яка за рахунком дитина в родині народилась: перша, друга, третя…

Звісно, таку схему нарахування більшість громадян, а також експертів та соціальних працівників вважали недосконалою, адже чим більше в родині дітей – тим більші витрати. Окрім цього, до уваги також потрібно брати і інфляцію за останні роки, а отже і підвищення цін як на необхідні для малюка товари, так і послуги.

Скільки будуть платити в новому році?

Одночасно кілька ініціативних депутатських груп подало свої варіанти законопроектів щодо збільшення виплат на малюків. Найбільш справедливо та економічно правильно, запевняють експерти, перераховувати суму одноразових виплат відповідно до встановленого державою прожиткового мінімуму. Таким чином, щорічно зростатиме і одноразова допомога.

За основу розрахунку суми для виплат буде використовуватись ПМ не для дорослого, а саме на дитину у віці до 6 років.

Якщо законопроект буде затверджено, тоді одноразова допомога при народженні дитини 2019 в Україні буде прямо залежати і від того, якою за рахунком дитина появилась у своїй сім’ї. Так, на першу дитину передбачається 52 ПМ, на другу – 70, а на третю – 120. Окрім цього, відсоток миттєвої (одразу після оформлення)  допомоги також зросте. Він буде залежати від кількості дітей в родині. Мінімальна цифру, яку вже назвали депутати, 40%.Скільки будуть платити в новому році

Бейбі-бокси

Збільшена грошова допомого при народженні дитини – не єдина позитивна новина для майбутніх батьків. Так звані «дитячі пакуночки» будуть видаватись в пологовому будинку кожній родині, як тільки дитятко появиться на світ. Такі сюрпризи батькам вже давно видають за кордоном, а з 2019-го року будуть ними тішити і українські родини.

Бейбі-бокс – це середнього розміру картонна коробка, котра вміщує найбільш необхідні побутові товари для малюка в перший місяць його життя. З вересня 2018-го року українські матусі вже почали отримувати такі.

В коробках для малят містяться такі товари:

 • повзунки – 2 шт.;
 • шкарпетки для новонародженого – 2 пари;
 • «чоловічок»;
 • шапочка;
 • боді з коротким рукавом;
 • боді з довгим рукавом;
 • підгузники – 4 упаковки;
 • дитячий крем;
 • дитячий шампунь;
 • рушник;
 • пелюшки;
 • ножиці для малюка;
 • термометр для вимірювання температури тіла малюка;
 • термометр для води;
 • брязкальце;
 • вологі серветки;
 • гігієнічні прокладки для грудей матері.

Поки що перелік необхідним малюку товарів вже затверджений, однак він ще не остаточний. Активно проводяться дискусії з приводу наповнення коробки. Відомо, що найбільш дискусійними виявились питання торгових марок товарів, а також доцільність подарунки-соски.Бейбі-бокси

Кожній сім’ї – няня

За прикладом європейських країн, український уряд вирішив пожвавити демографічну ситуацію за рахунок додаткових пільг та «сюрпризів». Звісно, не кожна мама  має змогу сидіти із малюком усі 3 роки в дома. Часто цей період стає вирішальним для кар’єри матусі. Саме тому, вводиться в законодавство таке поняття, як «муніципальна няня». Усім родинам, в котрих батьки виходять на роботу, держава зобов’язується компенсувати суму в один прожитковий мінімум для малюка дошкільного віку (з січня 2019-го року ця сума становить 1492 грн.). Ці кошти родина зможе використати на послуги няні.

Розумне планування

Оскільки приблизно 10% новонароджених малюків щорічно з’являються із вадами, що спричиняють смерть чи пожиттєву інвалідність, урядом країни з січня 2019-го року вводиться програма «відповідального батьківства». Головна ціль такої – виявити та попередити потенційні проблеми із здоров’ям дітей. Відтак, кожна пара, що вирішила народити малюка, має змогу попередньо пройти комплексне обстеження та отримати рекомендації лікарів (зокрема й генетиків, педіатрів, неврологів).

Читайте також:  Налоговая социальная льгота в 2022 году в Украине

Такий інститут є дуже важливим, адже допоможе підняти культурний рівень батьківства, зменшить кількість дітей-інвалідів та дорослих інвалідів в майбутньому.

Інфраструктура для дітей

Соціальні зміни, котрі точно торкнуться дітей, передбачаються і на рівні міста. Громади, котрі отримають статус дружньої до дітей та молоді, матимуть надбавку до свого бюджету. Точна сума буде розраховуватись як 1% від податку на доходи фізичних осіб. Таким чином, невеличкі міста (із кількістю жителів до 10 тис. населення) матимуть від 150 до 700 тисяч гривень щорічно додатково. Для міст-мільйонників, відповідно, ця цифра становитиме від 15 до 70 мільйонів гривень на рік. Отримані від держави кошти місто повинно витратити на розвиток дитячої інфраструктури та забезпечення комфортних для дітей умов, зокрема й на встановлення дитячих майданчиків, ремонти в бібліотеках та у школах.Інфраструктура для дітей

Що потрібно для отримання одноразової допомоги?

Оформлення допомоги при народженні дитини в 2019 році в Україні здійснюється в відділах соціального захисту населення. Звертатись потрібно або по місцю народження малюка, або по фактичному місцю проживання хоча б одного із батьків.

Важливою умовою, на котру усім батькам обов’язково потрібно звернути увагу, є термін звернення: не пізніше, аніж рік з моменту народження крихітки. В іншому випадку, матеріальна допомога при народженні дитини в Україні в 2019 році виплачуватись не буде.

Якщо ж так трапилось, що один із батьків чи опікунів, на котрого була оформлена допомога, помирає, інший (наприклад, батько чи бабуся у разі смерті матері) повинен також повідомити в органи соціального захисту про ситуацію та подати повторні документи для переоформлення грошової допомоги вже на себе.

Часто батьки не знають і які треба документи при оформленні допомоги при народженні дитини. Перелік їх, як з’ясовується, не такий вже й великий.

 1. Копія свідоцтва про появу дитину на світ.
 2. Заява, в котрі вказується дані для реєстрації новонародженого.
 3. Банківські реквізити батьків чи опікунів для нарахування коштів.

Якщо дитина була усиновленою, обов’язково також потрібно додати до пакету документів і копію рішення про встановлення опікунства.

Читайте також:  Нарахування лікарняних у 2021 році в Україні

Важливо звернути увагу, що батьки, малюк котрих помер під час пологів чи в перші дні після народження та до оформлення допомоги, не мають можливості отримувати допомогу на малюка.

Як правило, названого переліку документів повністю вистарчає для оформлення виплат. Разом із тим, в окремих ситуаціях можуть бути потрібні й інші довідки. Так, наприклад, якщо матір, котра виходить у декретну відпустку, хоче, щоб цей період було додано до загального трудового стажу, тоді вона повинна в органи соціального захисту також принести і свою трудову книгу та копію наказу про те, що декретна відпустка була надана.

В тих ситуаціях, коли один із батьків офіційно зареєстрований в іншому населеному пункті, органи соцзахисту здійснюють перевірку, адже може трапитись, що родина отримує подвійну допомогу на малюка в різних областях. А такого, відповідно до українського законодавства, бути не повинно.

Коли в оформлені допомоги відмовляють?

Законодавство на 2019-й рік передбачає існування деяких ситуацій, коли держава може припинити перерахунок коштів на малюка до трирічного віку. Не будуть нараховуватись кошти, якщо:

 • малюк помирає;
 • дитина встановлюється на державне забезпечення (потрапляє в дитячий будинок);
 • опікун звільняється від виконання своїх обов’язків щодо дитини;
 • помирає та людина, на котру була оформлена грошова допомога;
 • той із батьків, на котрого оформлювалась свого часу грошова виплата, був офіційно судом позбавлений батьківських прав;
 • органи соціального захисту забирають з родини малюка, ще до того, як було прийнято рішення про позбавлення батьків їхніх прав;
 • батьки (чи один із них) самостійно відмовляються від подальшого виховання малюка;
 • кошти, котрі отримує родина, не використовуються на потреби дитяти, а сам малюк проживає в неналежних на переконання органів соцзахисту умовах.документи при оформленні допомоги при народженні дитини

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.