Меню

Дата дня Соборності України в 2021 році

Безумовно, кожен народ має такі свята, як об’єднують їх та роблять окремою одиницею та тлі політичної карти світу. Українці ж можуть похвалитись не одним, а, щонайменше, трьома такими датами: святом незалежності, святом Конституції та Днем Соборності. Два перші більше уваги акцентують на державності країни, а от третє – на єдність українців. Тому кожен, хто проживає в нашій державі, повинен знати якого числа день Соборності України в 2021 році.

Коли цей день?

22 січня – дата дня Соборності України в 2021 році. Такою ж вона була і в минулому, і позаминулому році. Завдяки відповідному президентському указу, вона є сталою та не підлягає зміні, незалежно від того, на який саме день тижня припаде.

Важливо вказати, що 22-ге число першого місяця не вважається офіційним вихідним, хоча й дуже важливе державне свято. Тому попри усі святкування та урочистості, усі державні установи, банки, організації та магазини також будуть працювати у звичайному режимі.Коли цей день

Історія святкування

Вперше на офіційному рівні незалежність України в теперішніх її масштабах була проголошена ще в 1918-му році. На Софійському майдані, в самому серці Києва було оголошено про прийнятий Українською Центральною Радою Четвертий Універсал. Це особливо важливий для всієї української державності документ, котрий об’єднав дві частини України в єдину та зробив її самостійною.

Ініціатором злуки через своїх лідерів стала Західноукраїнська Республіка. Як повідомляють історики та політики, це був свідомий та обдуманий крок. На території ЗУНР навіть діяв окремий політичний та громадсько-соціальний напрямок, спрямований на досягнення незалежності та єдності всієї країни.

По суті, 22-ге січня є справжньою історичною датою незалежності України, а не 24-те серпня.

Перше масове святкування єдності України відбулось ще в 1939-му році в місті Хуст, що тоді був столицею Карпатської України. Щоправда, тоді ця територія входила до складу Чехословаччини, а Карпатська Україна була проголошеною самими українцями. На демонстрацію, яку організували лідери українських політичних рухів, вийшло 30 тисяч осіб. За останні 20 років це був найбільш масштабний захід, ще й із конкретним патріотичним спрямуванням.

Це змусило керівництво фактично усіх сусідніх держав задуматись над силою українського дужу та непокірністю. Разом із тим, увесь світ побачив, що українська нація попри усі поділи та роздирання територій на шматки, залишається живою та дружною, а, отже, заслуговує на свою окрему державу.

Звісно, в період радянської окупації країни про жодне святкування цієї дати і мови не могло бути. Саме свято вважалось «контрреволюційним», а уся документація та будь-які згадки про нього ретельно знищувалось.Історія святкування

В дев’яностих

Ще до проголошення офіційної незалежності країни, в 1990-му році святкування на честь Акту Злуки відновились. Щоправда, тоді свято вважалось неофіційним. На державному рівні воно відновилось в 1999-му році. Указ про його відзначення підписав свого часу Леонід Кучма.

В 2011-му році президент-утікач Янукович окремим указом скасував відзначення святкування на офіційному рівні. Відтак, будь-які заходи на державному році протягом трьох років поспіль вже не проводились. З 2014-го року все було повернено на своє місце указом президента Порошенко. Свято з цього часу не тільки не втратило своєї актуальності, а почало проводитись ще з більшою активністю.

Головний символ Дня єдності – живий ланцюг

Називаючи традиції святкування дня Соборності в Україні, просто не можливо не згадати про найбільшу та найдавнішу із них – формування живого ланцюга. Вперше такий флешмоб було проведено в 1990-му році. Тоді усі патріотично налаштовані жителі країни домовились вийти на вулиці свого міста із патріотичною символікою та об’єднатись в «живий ланцюг». Смужка із жовто-синіх прапорів та пов’язок протяглась на тисячі кілометрів від Києва до Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Рівного, Житомира та Стрия.

Читайте також:  День защитника Украины в 2020 году

Це дивовижне явище на підтвердження української єдності було зафільмовано. Його часто крутять під час святкувань найбільш державних свят.

Починаючи з 2000-го року кожного року в Києві відбувається така ж акція на мості Патона. Взявшись за руки, жителі та міста гості об’єднують живим ланцюгом правий та лівий берег Києва, символізуючи об’єднання двох частин України. Акція «Об’єднаємо Україні!» зазвичай розпочинається із самого ранку. Тому щорічно приблизно з 9:00 припиняється автомобільний рух на вулицях Городецького та Заньковецької. До півдня (12:00) рух традиційно вже відновлюється.

З повагою до свята, дізнавшись коли день Соборності України, на вулицях своїх міст влаштовують диві ланцюги українські громади.Головний символ Дня єдності – живий ланцюг

Особливості святкування

Звісно, про цей важливий історичний факт українці просто таки не можуть мовчати, адже він чітко підкреслює їхню спорідненість, дружелюбність, бажання до самостійності.

Тому із наймолодших років дітям починають розповідати про особливості цієї дати. Виховна година на день Соборності в України в початкових класах – неодмінний захід. Часто діти в класі також відтворюють свої живі ланцюги.

Особливою популярністю 22-го січня користується патріотична жовто-синя символіка. Прапори вивішують на вулицях міст та сіл, ними старається в цей день прикрасити свій дім кожна родина.

Свої цікавинки для школярів придумує адміністрація кожного закладу. Конкурс малюнків на патріотичну тематику – мабуть, найбільш популярний виховний захід в школі до святкування. Діти старших класів збираються на шкільні конференції для обговорення історичного аспекту події.

Не один сценарій до дня Соборності України 2021 можна вже зараз знайти в мережі.

Ідеї для проведення свята

Цікаві ідеї щодо відзначення Дня Соборності можна реалізувати через соціальні мережі. Так, доречним стане флешмоб фотографій «живого українського ланцюга» будь-якого року.

Читайте також:  Дата дня Соборності України в 2022 році

Можна зняти відеоролик, в котрому найкращі українські вірші будуть декламуватись по черзі представниками різних регіонів та частинок країни. Це також свого року єднання спільною ідеєю.

Старшокласники та студенти можуть організувати дискотеки чи вечірки із виключно українською музикою. Доречно в такому разі буде ввести патріотичний дрес-код.

Квіти варто в цей день покласти до пам’ятників найбільш відомих українців, зокрема й до пам’ятників Тараса Шевченка, Лесі Українки, Василя Стуса.

По телевізору будуть транслюватись документальні фільми та ток-шоу на тему Акту злуки.

Супутніми та надто актуальними для країни залишаються й інші дуже близькі до Дня Соборності теми. Перша з них, звісно ж стосується складних подій на сході та окупаційний режим в Криму. Як і тридцять років тому деякі території, а з ними і українські родини, на превеликий жаль, залишаються відірваними від своєї країни. Знову і знову піднімати цю тему повинні не тільки українці, але й дружні до країни зарубіжні партнери.

Друга тема пов’язана з українськими емігрантами, які внаслідок працевлаштування в іншій країні сьогодні залишаються відірваними від батьківщини. Як показує досвід минулих років, кордони не заважають українській діаспорі щиро співпереживати за долю країни.Ідеї для проведення свята

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.