Меню

Медична реформа в Україні 2021 року

Медреформа в Україні проводиться протягом декількох років. На сьогоднішній день стартував другий етап. Що буде з такою важливою для населення сферою в критичний для всього населення період, залишається загадкою.

Єтапи медичної реформи в Україні

Якщо вірити, що говорять останні новини медичної реформи в Україні, Ми знаходимося на межі виживання і нам потрібна екстрена допомога.

Реформа медицини в Україні-що буде з 1 червня 2020 року?

Зі слів президента і депутатів, раніше задіяна реформа не дала результатів. На практиці не відбулося жодних змін. Народ як і раніше відчуває нестачу кадрів, обладнання та професіоналів. Зі свого боку медики постійно нагадують про низькі зарплати, які негативно позначаються на лікуванні пацієнтів і життя самих фахівців.

Раніше вибрані напрямки медичної реформи в в Україні 2021 році показали недоцільність вже зараз. Аналіз ситуації, що склалася дозволив зробити відповідні висновки і знайти шляхи вирішення. Прийдешні зміни передбачають переведення закладів охорони здоров’я на перехідне фінансування, яке в порівнянні з попереднім буде великим.

На сьогоднішній день законопроект знаходиться на розгляді КМУ, вимагає доповнень і пропозицій. Остаточні цифри не узгоджені. При цьому стає ясно, що виділених медицині грошових коштів вистачить на те, щоб державні лікарні не закрилися, а медики якось виживали.

Також було внесено пропозиції:

  • перерахувати тарифікацію на лікування таких захворювань, як інфаркти та інсульти – зі слів медиків існуючі цінники є заниженими і не виправдовують витрати, тому, що надійшли в лікарні пацієнтам доведеться доплачувати за надання послуг зі своєї кишені;
  • переглянути зарплату медиків залежно від послуг, що надаються, – яким чином буде проводитися Нова тарифікація медиків поки невідомо.

Звідки візьмуться гроші, щоб реформа медицини в Україні стала реальністю, ніхто не знає. Несприятлива економічна і політична ситуація, тривалий карантин негативно позначилися на поповненні державної скарбниці, головним джерелом якої були податки.

Другий етап медичної реформи в 2021 році

Які заходи прийме уряд і президент для відновлення економіки, стане відомо трохи пізніше. У разі її стабілізації медицину очікують зміни кардинального масштабу.

Читайте також:  Медична реформа в Україні 2022

Інші законодавчі зміни у сфері медицини 2021

Збільшення тарифів за деякими напрямками медицини планується впровадити з 1 липня 2020 року. Зміни торкнуться наступних напрямків:

  • екстрену допомогу-на сьогоднішній день надання послуг одній людині обходиться державі в 116,6 грн., після нововведень вона стане рівною 163,9 грн.;
  • на лікування хворих з діагнозом гострий інсульт державою виділялося 19,3 тис.грн., новий показник складе 30,1 тис. грн., при цьому не виключена оплата певної частини послуг особисто пацієнтами;
  • аналогічна ситуація з пацієнтами, яким діагностовано інфаркт, за останніми даними кількість таких людей збільшилася в 2 рази в порівнянні з попереднім періодом.

Решта тарифів поки залишаться незачепленими. Незважаючи на підвищення вартості надання послуг, медики впевнені, що тарифи як і раніше залишаються завищеними і їх потрібно міняти відповідно до європейських вимог.

Причини зміни тарифікації на лікування

Підвищення вартості надання медичних послуг викличе негатив серед населення, особливо, соціально незахищених слів. Зрозуміти першопричину змін допоможуть приклади, з якими повинен бути ознайомлений кожен українець.

Приклад №1

При надходженні до медичного закладу людини з інфарктом хворому призначається примітивне лікування у вигляді крапельниць і таблеток. Якщо процес відновлення тривалий, загальні витрати можуть скласти 30 тис. грн. При критичній ситуації хворому потрібен індивідуальний перегляд лікування.

З установкою стента вартістю не менше 22 тис. грн. і призначення інноваційних методик лікування, загальна сума відновлення організму може скласти 200 тис.грн, що не по кишені кожному українцю. У цих ситуаціях на допомогу хворому приходить страхова медицина в Україні. Але і вона іноді не дає істотних результатів.

Скільки отримає ліар за паціента

Приклад № 2

На лікування соціально незахищеного пацієнта лікарня витрачає сили і медикаменти, які в більшості випадків представлені обмеженою кількістю. Їх відсутність тягне ускладнення діагнозу, а в деяких ситуаціях смерть. Виправити ситуацію здатна реформа, спрямована на підвищення цінника і позитивні зміни в частині фінансування медицини, як окремої галузі.

Читайте також:  Таблица штрафов на 2020 год за нарушение ПДД Украины

З появою коронавірусної інфкекції життя і робота медиків загострилася. Деяка частина звільнилася зі своїх посад. Решта фахівці працюють в підвищеному режимі, піддаю власне життя ризику.

Ситуація із заробітною платою медиків – чи буде підвищення виплат у 2021 році?

Сьогодні не кожен фахівець розуміє суть медичної реформи в Україні в 2021 році для медсестер та іншого персоналу. Спочатку, працівники були впевнені в правильності нововведень. Сьогодні всі розуміють, що змін відбулося не багато і всі вони не торкнулися зарплати медиків.

У новому проекті, який планується реалізувати до кінця цього року перехідне фінансування, Суми якого розраховуються за законодавчо встановленою методикою. Останні новини свідчать, що фахівцям буде виплачуватися 100% глобальної ставки (до Вересня 2020 року), надалі, зазначена сума буде зменшена до 90%.

Зміни кардинального характеру очікують медицину і фахівців в 2021 році. Наскільки буде збільшено фінансування, стане відомо ближче до кінця звітного періоду. Сума додаткових асигнувань у проекті не вказана.

Сімейна медицина в медичній реформі

Впровадження сімейної медицини в Україні вже відбулося. Поява сімейних лікарів у медичній реформі сподобалась більшій частині українців. Деякі з них самостійно визначилися з вибором лікаря, інші, були прикріплені до лікаря в автоматичному режимі. Підвищення кваліфікації фахівців зняло навантаження з вузько кваліфікованих фахівців, до яких часто зверталися пацієнти не за призначенням.

Сьогодні, сімейний лікар вміє самостійно поставити діагноз, призначити лікування і при необхідності дати направлення до іншого лікаря. Зміни, які відбулися в медичній реформі, дозволили збільшити рівень зарплати. Сьогодні грошове забезпечення доктора оцінюється по заслугах, залежить від кількості прийнятих пацієнтів. Щодо вузько кваліфікованих фахівців, нарахування зарплати проводяться за іншою системою, яка безпосередньо пов’язана з економічною ситуацією в країні.

Читайте також:  Публічна Кадастрова карта України 2022 року

Незважаючи на зміну зарплат медиків у бік підвищення вони як і раніше вимагають перегляду тарифікації. Причини того пов’язані зі зростанням цін на соціально значущі продукти і появою небезпечної для всіх коронавірусної інфекцією. Законопроекти про перегляд грошової винагороди медиків перебувають на розгляді в КМУ.

Резюме

Результати проведеної в Україні медичної реформи виправдали себе не повністю. З цих причин деяка частина депутатів вимагає відмовитися від неї. Інша націлена на виконання поставлених Євросоюзом вимог і вважає, що без труднощів позитивного результату домогтися неможливо.

Прийдешні зміни 2020 року гарантують перегляд тарифікації лікування на окрему групу захворювань, в новому періоді КМУ розгляне законопроект про створення комфортних умов праці та підвищення зарплат медикам.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.