Меню

Мінімальна пенсія з 1 травня 2022 року

Ще декілька років тому в Україні розпочалася страшна економічна криза, що має купу наслідків. Через це в державі не тільки збільшився відсоток безробітних, а ще з’явилася страшна інфляція, тощо. В результаті ціни в магазинах не тільки на харчі, а ще й на різні непродовольчі товари та навіть послуги почали активно збільшуватися. Й досі ті виплати, які отримують громадяни, не відповідають цінам. Особливо на собі такі зміни відчули пенсіонери, які й так жили не дуже добре. Вони дуже часто цікавляться, яка пенсія на 1 травня 2022 року в Україні. Пенсіонери очікують, що вони нарешті почнуть отримувати більшу допомогу, а не мізерні кошти та почнуть жити трохи краще, в достатку.

З метою поетапного збільшення пенсій, що дасть змогу покращити матеріальне становище однієї із найбільш вразливих верств населення, Кабінетом Міністрів України 16 вересня 2022 року прийнято постанову за № 849 “Деякі питання підвищення пенсійних виплат для окремої категорії осіб у 2022 році та в подальшому”.

Влада держави вирішила докорінно змінити пенсійну систему. Через це буде впроваджуватися не лише пенсійна реформа, а ще й буде відбуватися осучаснення пенсій. Такі зміни будуть спрямовані на те, щоб люди самі почали формувати свої майбутні виплати, а також вони допоможуть залатати дірки у пенсійному фонді. Основна модель нововведень була запозичена у європейських держав. Таким чином, Україна, використавши досвід інших держав, зможе побудувати дійсно гарну та функціонуючу пенсійну систему.страшна економічна криза

Вимоги Міжнародного валютного фонду

Не дивлячись на потребу у докорінних змінах, влада України не поспішала змінювати пенсійну систему. Тільки після того, як це стало основною вимогою Міжнародного валютного фонду, українська влада почала впроваджувати зміни. Тільки якщо нововведення будуть проведені правильно, держава зможе отримати черговий транш. Це робиться для того щоб допомогти Україні йти шляхом правильних реформ, які виведуть її на рівень інших європейських країн. Насправді в Європі дуже велика увага приділяється пенсіонерам, а також тому, скільки коштів вони отримують. Це основна причина, чому буде відбуватися підвищення пенсії з 1 травня 2022 року, а також на протязі наступних років. Однак представники МВФ повідомили, що всі нововведення української пенсійної реформи не вважать доцільними. А тому положення мають бути переглянуті та перероблені.

Що сталося за останні декілька років?

Кризова ситуація нависла над Україною вже досить давно. Нестабільність спостерігається навіть зараз, а тому робити якісь прогнози навіть на найближчий час досить важко. В будь-який момент ситуація може змінитися. Аби хоч якось боротися з інфляцією, урядом було створено особливий законопроект. Він встановлює, що пенсійні виплати будуть потроху збільшуватися декілька разів на рік. Треба розуміти, що за один раз збільшити грошове забезпечення літніх людей, наприклад, на 1000 гривень не можна. Це створить великий тиск на економіку України. Аби уникнути великих проблем, було вирішено зробити це зростання пенсії невеликими, але систематичними. Отже, можна очікувати, що розмір пенсії з травня 2022 року зросте, але невідомо наскільки. Деякі люди говорять навіть про надбавку у розмірі 30%. Однак такі зміни виглядатимуть по різному для тих осіб, що давно є пенсіонерами, та для тих, хто найближчим часом буде залишати свою роботи на виходити на заслужений відпочинок.

Читайте також:  Підвищення пенсії за втратою годувальника в 2021 році в Україні

На жаль ресурси у влади обмежені, однак влада усіма силами намагається хоч якось покращити життя українських пенсіонерів. Якщо повернутися на декілька років назад, то можна побачити, що пенсіонери жили майже за межею бідності, їх виплати були мізерні. Ситуація почала покращуватися у 2015 році, коли забезпечення було збільшено приблизно на 8%. Наступна ціль була досягнута у 2016 році – виплати стали на цілих 12% більшими. Минулорічне підвищення скало цілих 15%, а це досить непогано. Через це люди похилого віку очікують, що зростання пенсійних виплат у 2022 році складатиме щонайменше 20%.Що сталося за останні декілька років

Чого саме варто чекати?

Насправді разом з тим самим законопроектом розроблявся спеціальний графік, згідно з яким будуть робитися збільшуватися нарахування. В плані було визначено, що це все буде відбуватися у три етапи.

Завдяки підвищенню мінімальної зарплати із 5 до 6 тисяч гривень пенсії з 1 січня 2022 року зростуть на 300 грн – до 2400 грн, підвищення охопить тих, кому більше 65 років і чий стаж сягає 30 років – для жінок і 35 років – для чоловіків.

Індексація пенсій повинна пройти 1 травня 2022 року. Також в уряді розробили п’ятиступінчастий план щодо підвищення пенсійних виплат; згідно з ним, з 1 липня 2022 року пенсії зростуть з 2400 грн до 2600 для пенсіонерів від 65 років, зі стажем 30 років – для жінок і 35 років – для чоловіків

Однак існує одна дуже важлива проблема. Річ у тім, що на перший погляд усі ці зміни можуть здаватися суттєвими. Проте треба одразу згадати про те, які нині рівні цін та як швидко вони зростають. Підвищення майже не змінять ситуацію та пенсіонери й надалі будуть жити досить бідно. Уряд дав невеличку надію на те, що іноді можуть траплятися позачергові зростання пенсійного забезпечення. Це буде тільки в тому випадку, коли економічна ситуація в державі нарешті почне покращуватися.

Довгоочікуване осучаснення

Пенсійна реформа принесе дуже велику кількість змін. Вони стосуватимуться навіть тих осіб, які знаходяться на пенсії вже довгий час. Для них буде проводитися така річ, як осучаснення. Насправді осучаснення – це усього лише новомодна назва відомого кожному перерахунку. Можна очікувати, що мінімальна пенсія з 1 травня 2022 року також зросте через проведення перерахунку. Однак він буде не зовсім таким, до якого звикли громадяни України. Перш за все, будуть братися до уваги не середні показники заробітної плати за п’ять років, а показники лише за останні три роки. Через це люди отримають невеличке підвищення, а хтось повинен буде задовольнятися нинішнім рівнем пенсій.

Згідно з законопроектом, осучаснення пенсійних виплат повинно було призвести до того, що грошове забезпечення нарешті зрівняється та усі пенсіонери нарешті будуть отримувати приблизно однакові пенсії. Бувало так, що хтось отримує допомогу, розміром близько 10 тисяч гривень, а хтось має лише мінімальну пенсію. На жаль, зрівняння так і не відбулося, проте цей розрив став набагато меншим.

Читайте також:  Пенсія інвалідам в 2020 році

Ще одною приємною новиною є скасування податку на дохід для пенсіонерів, що продовжують працювати. Раніше стягнення забирали суттєву частину прибутку, а також працюючі пенсіонери отримували не повне грошове забезпечення. Однак тепер до них більше не будуть застосовуватися такого роду стягнення. Що стосується поганих змін, то були скасовані спеціальні пенсійні виплати. А тому більшість категорій робітників більше не зможе припинити працювати набагато раніше та отримувати спеціальні виплати. Проте це не стосується військовослужбовців, а тому для них й надалі буде доступною пенсія по вислузі років з травня.Довгоочікуване осучаснення

Чи будуть зміни мінімальних пенсій?

Оскільки велика частина осіб похилого віку в Україні отримує саме мінімальні пенсії, то дуже часто виникають питання стосовно збільшення цього соціального стандарту. На жаль з цього приводу поки не має якихось новин, а тому залишається чекати, що державна влада найближчим часом оприлюднить хоч якусь інформацію. Наразі ситуація в державі склалася так, що далеко не всі люди навіть при досягненні шістдесятирічного віку Річ у тім, що влада змінює необхідну для отримання виплат величину трудового стажу. Однією з вимог МВФ було збільшити пенсійний вік. Уряд України вирішив виконувати цю вимогу не відкрито, а трохи інакше. А тому українця треба буде працювати більше й більше, аби почати нарешті отримувати хоча б мінімальну пенсію. Влада дозволила докупляти роки трудового стажу, яких вам не вистачає. Проте це буде коштувати досить дорого, була названа сума у 17 тисяч гривень. Однак навряд хтось захоче витрачати такі величезні кошти щоб отримувати мінімалку. Десь у 2030 році, якщо нічого не зміниться, людям не зможуть виходити на пенсію навіть у 65-67 років. Отже, невідомо, чи збільшиться мінімальна пенсія з травня.

Грошове забезпечення для інвалідів

В Україні також проживають люди з обмеженими можливостями. Вони мають свої потреби, які обходять набагато дорожче, ніж для працездатних осіб. Більшості з них треба постійно купувати ліки, які коштують дуже багато. Окрім того, ще треба витрачати гроші на їжу, одяг, комунальні послуги, тощо. А тому нерідко люди цікавляться, чи стане більшим розмір пенсії по інвалідності з травня 2022 року.

Для початку треба сказати, що почати отримувати пенсійне забезпечення по інвалідності не так вже й просто. Перш за все, треба пройти досить довгу медичну експертизу, тільки за результатами якої ви можете розраховувати на нарахування. У 2017 році влада не робила яких спеціальних змін для інвалідів, а тому їм треба було задовольнятися старим рівнем пенсій. Однак у 2022 році все ж буде довгоочікуване підвищення. Поки, на жаль, не має якихось цікавих подробиць. Відомо, що буде відбуватися обов’язкове індексування.

Грошова допомога за втратою годувальника

Бойові дії, які й досі розвивають на сході України, калічать життя багатьох людей, а також чимало людей помирає. Нерідко родини зостаються без єдиного годувальника, а їх потрібно на щось жити. Неодноразово українська влада повідомляла, що люди, які віддали своє життя за суверенність та єдність України, мають шануватися. Немає тієї похвали, що коштувала б їх життя. А  тому уряд повідомляє, що пенсія за травень 2022 року за втратою годувальника точно стане більшою. Треба також знати, що ті родини, годувальних яких загинув у зоні АТО, яка зараз змінює назву, будуть отримувати додаткові надбавки. Але щоб не було якихось зловживань, грошове забезпечення буде надаватися тільки тим дружинам, які не вступили в новий шлюб.

Читайте також:  Перерахунок пенсій пенсіонерам МВС у 2020 році

Мінімальні пенсійні виплати рідним українських військовослужбовців, які загинули в ході АТО / ООС, з 1 січня 2022 року будуть збільшені до 7800 грн. Таке рішення ухвалив український уряд під час наради 11 жовтня.

Про це повідомив Урядовий портал.

“Уряд на позачерговому засіданні 11 жовтня підтримав рішення про встановлення з 1 січня 2022 року мінімальної пенсійної виплати на рівні не менше 7 800 грн кожному з непрацездатних батьків, дружині (чоловікові) захисників, які загинули в зоні проведення АТО/ООС» – сказано в повідомленні.

Інакший спосіб нарахування виплат

Ще треба згадати, що через впровадження пенсійної реформи майже докорінно зміниться спосіб нарахування грошового забезпечення для осіб похилого віку. Можна сказати, що тепер від громадян напряму залежить те, як виглядатимуть їх пенсії. Пенсійні виплати будуть формуватися на основі відрахувань, що люди будуть робити з кожної своєї заробітної плати. Кошти надходитимуть одразу до декількох коштів. Така спеціальна система буде використовуватися лише для тих людей. Які вийдуть на законний відпочинок найближчим часом. А от усі інші залишатимуть на старій пенсійній системі, проте за власним бажанням можна перевестися й на нову.

Треба знати, що такі зміни впроваджують не тільки для того щоб відбулося підвищення пенсії з 1 травня, а ще й для владнання низки важливих проблем. Пенсійний фонд трохи потерпає від страшної нестачі коштів. В результаті може статися так, що пенсії перестануть виплачуватися, а сама пенсійна система взагалі може перестати існувати. Через це треба терміново вирішувати проблему нестачі коштів. Перш за все, відрахування, що будуть робитися людьми, йтимуть одразу до декількох фондів. Варто знати, що один з них є інвестиційним фондом. Його запаси держава зможе використовувати у власних цілях, інвестуючи у прибуткові проекти та отримуючи непоганий прибуток, що дозволить покращити економічну ситуацію. Таким чином, зміни є досить непоганими та дозволять нарешті побороти чимало актуальних проблем.Інакший спосіб нарахування виплат

3 комментария
  1. людмила 14 мая, 2018 / Ответить
  2. ірма 4 июня, 2018 / Ответить
  3. ірма 4 июня, 2018 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.