Меню

Мінімальний прожитковий мінімум на 2022 рік в Україні

Мінімальний прожитковий мінімум на 2022 рік в Україні хвилює багатьох українців, адже від цьогопоказника залежать багато інших соціальніх виплат в країні.

Мінфін із КабМіном запланували роль на прикінці 2021 року ПМ на наступний рік, на основі роста цін, та річної инфляціх, так щоб сума покривала потребчі трати. Це загальновідома інформація, тому її в свобідному достуі можна буде побачити на офіційному сайті ВР. Цк показник, який затверджується державним держбюджетом, прийнятим у грудні 2021 року.

Прожитковий мінімум – це цінна величина для гарантії нормального функціонування країни, а також забезпечення громадянину мінімального набору непродовольчих товарів з невеликим набором послуг, які можуть стати в нагоді для задоволення соціальних потреб.  Цей показник може корегуватись в залежності від статуса громадянина, наприклад, до працездатних осіб належать ті особи, які не досягли пенсійного віку і для них встановлюється окрема сума ПМ.

Мінімальний прожитковий мінімум на 2022 рік в Україні

2 червня Верховна Рада підтримала проект закону, який встановлює розмір мінімального прожиткового мінімума на 2022 рік для працездатних осіб, також на основі нового показника ПМ були переглянуті посадові оклади для деяких професій:

 • працівники податкових органів: з 1 січня – 2102 гривень;
 • прокурори окружної прокуратури: з 1 січня – 1600 гривень.

Зі зростанням прожиткового мінімуму змінюватиметься і розмір інших виплат у 2022 році, це:

 • сума індексованої виплати праці;
 • найменший розмір пенсії виплати за віком;
 • найбільший розмір допомоги по безробіттю;
 • малі розміри аліментів для дитини відповідного віку.

На що впливатиме прожиткова мала кількість у 2022 році

Розмір проміжного мінімуму впливатиме на інші економічні показники :

 1. Індексація заробітної плати. Індексувати необхідно лише ту частину заробітної плати, яка підходитиме під 100 відсотків прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
 2. Розмір мінімальної пенсії за віком та найбільшою пенсією. На них впливатиме показник ПМ для тих людей, які втратили працездатність.
 3. Розмір державної допомоги малозабезпеченим сім’ям, дітям над якими встановлено опіку та діти, у яких присутня інвалідність. Найменша сума проміжного мінімуму становить 50 % від встановленого показника.
 4. Середня заробітна плата з інфляцією. На розмір проміжного мінімуму впливає середня цифра з інфляцією. Але, не варто чекати на те, що сильно зростуть найменші пенсії із соціальними виплатами.
 5. Найменшу пенсію не варто розраховувати на 100 % від прожиткового мінімуму для тих, хто втратив працездатність.
 6. Найменший розмір допомоги з безробіття. Він не повинен перевищувати 4 прожиткові мінімуми для працездатних людей.
 7. Розмір допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами для непрацюючих жінок на данний час. Цей показник має становити 25 % для працездатних людей.
Читайте також:  Виплати при народженні другої дитини в 2022 році в Україні

У 2022 році президент заявляє, що буде робити кроки, щоб більшість соціальних виплат відв’язати від цього показника. Це дозволить в майбутньому збільшувати деякі соціальні віплати, незалежно від ПМ. До того часу, поки законопроект очікує розглянути у другому читанні, де його можуть ухвалити. Як і кожен рік нового прожиткового мінімуму слід чекати тільки 2023 році.

Мінімальний прожитковий мінімум в Україні

Якою буде «мінімалка» у 2022 році?

Прожитковий мінімум 2022 року збільшиться до 2684 гривень. Це розповідається у законопроекті держбюджета на 2022 рік, який зареєстрований у Верховній Раді, згідно офіційних данних ПМ у 2022 році збільшиться у 2 рази.

Процедура підвищення мінімального прожиткового мінімума на 2022 рік будет проводитись декілька разів за рік, наприклад, з 1 липня за законопроектом бюджету він дотягуватиме до 2600 гривень, з грудня 2022 року – збільшитись на 84 гривень. Його приблизна сума становитиме 2684 гривні.

Відповідна таблиця відображає показник ПМ для різних демографічних груп населення:

 1. Для дітей віком до 6 років, конкретна сума буде мати таку залежність: з 1 січня  по грудень сума зросте з 2100 до 2833 гривень.
 2. Для дітей у 6-18 років з першого по останній місяць з 2618  по 2833 гривень.

Влада узгодила законопроект із відповідними обгрунтуючіми матеріалами для того, щоб розглянути його у Верховній Раді. Навіть ця сума не є достатньою для достойного життя українців, тому у Мінсоцполітики розповіли, що хочуть збільшити ПМ. Цього року хочуть покращити прожиткову мінімалку на 14 відсотків, у 2023 році – на 15 відсотків. Але, а у 2024 – на 25 відсотків. Це покрокова реформа нової влади, щоб покращити єкономічні показники країни та кожного громадянина окремо.

Від ПМ залежить не тільки соціальна допомога деяким групам населення, але і заробітна плата бюджетних працівників, наприклад, вчителів, медичніх фахівців, пожежних і т.д. У 2022 році оклади будуть зростати для всіх груп робітників  організацій працюючих за державний кошт, корегування окладів формується у межах професійних показників, які на цей рік були передбачені у держбюджеті.

Читайте також:  Підвищення мінімального прожиткового мінімума на 2018 рік

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.