Меню

Соціальна допомога інвалідам з дитинства 2020 року

Піклування про людей, що мають обмежені можливості — один з пріоритетів нашої країни, закріплений в Конституції. Одним з напрямків підтримки є надання спеціальних грошових виплат (пенсій, одноразових грошових виплат). Соціальна допомога інвалідам з дитинства у 2020 році є одним з видів такого державного грошового забезпечення.

Дитина-інвалід

 Як нараховують допомогу

Базою для нарахування соціальних виплат в нашій країні є розмір прожиткового мінімуму. Він вираховується на підставі внутрішніх економічних показників та змінюється декілька разів на рік.

Соціальна допомога дітям інвалідам в Україні коригується прожитковим мінімумом та розраховується на підстави статистичних даних. Кожен вид грошового забезпечення має свої коефіцієнти для нарахування, а про суму виплат для окремої сім’ї можна дізнатися в місцевому відділенні управління захисту населення.

Для отримання грошового забезпечення треба подати заяву, копії паспорту на ІПН, свідоцтва про народження, виписки, що підтверджують місце постійного проживання, а також документи, що надають можливість отримання грошової виплати на неповнолітнього.

Порядок встановлення інвалідності

 Підставою для нарахування виплати неповнолітнім громадянам є медичний висновок, який надається представниками лікарьско-консультативної комісії. Висновок надається на підстави обстеження та висновків з медичної карти хворого. В триденний термін після розгляду питання висновки комісії надаються:

  • органам соціального захисту;
  • лікувальному закладу.

Зверніть увагу! Підставою для нарахування грошової допомоги є саме висновок, а не витяг з медичної карти и не довідка лікаря!

Якщо до місцевого відділу УСЗН така довідка надана не була, управління має право припинити нарахування допомоги. Відновлення допомоги настає тільки після надходження довідки МСЕК. За час очікування рішення МСЕК допомога не нараховується.

Льготи для інвалідів

 У випадку затримки надходження документів кожен має право зателефонувати на гарячу лінію управління соцзахисту, та отримати роз’яснення щодо свого питання.

Читайте також:  Розмір допомоги на поховання 2020 рік

 Принципи нарахування допомоги

 Нарахування соціальних виплат для неповнолітніх громадян-інвалідів відбувається згідно чинного закону України, який був доповнений низкою змін і наразі визначає розміри державної соціальної допомоги на поточний рік. Сам розмір виплати в поточному році може мінятися в залежності від постанов керівництва країни.

Згідно правилам, розмір допомоги буде коригуватися декілька разів протягом поточного року. В 2020 році передбачено підвищення допомоги декілька разів на рік. В поточному році збільшення виплати відбудеться в липні та в грудні. Також передбачено надавати різне грошове забезпеченні для дітей, залежно від віку останніх.

Соціальна допомога інвалідам з дитинства в 2020 році для дітей до шести років відрізнятиметься від розміру виплати на дітей шкільного віку. Затверджені дані виплат наведені у таблиці:

Категорія дітей для нарахування допомоги

Вид категорії інвалідності призначається згідно поточного стану дитини та важкості захворювання. Підтвердження стану та категорії — обов’язок лікувальної комісії.

Діти-чорнобильці

Також держава подбала про тих дітей, чия інвалідність була спричинена хворобами, отриманими внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Категорія чорнобильців

Які виплати можна отримувати

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства в Україні— не єдина виплата, яка пропонується державою сім’ям, де живе дитина з обмеженими можливостями. В місцевому відділені УСЗН вам можуть запропонувати оформлення таких виплат, як:

  • допомога для малозабезпечених сімей;
  • допомога на утримання дітей;
  • тимчасова допомога для дітей, чиї батьки не сплачують аліменти;
  • надання житлової субсидії;

Кожен вид допомоги розглядається та надається окремо. Для отримання допомоги потрібно заповнити декларацію про доходи членів сім’. Такі декларації є підставою для нарахування допомоги.

Зверніть увагу! Якщо людина з обмеженими можливостями має право на пільгу за декількома причинами, береться до уваги лиш одна з причин, на вибір самого громадянина, незалежно від підстав отримання такої пільги.

Деякі види грошової допомоги нараховуються двічі на рік, тому кожного разу документи треба надавати заново. Так, ступінь інвалідності визначатиме рішення медико-консультативної комісії, яке має обмежений термін дії. Тому для отримання довідки про підтвердження інвалідності треба періодично відновлювати.

Зверніть увагу! Працівники центрів захисту населення попереджують про відповідальність за декларування недостовірних даних про доходи сім’ї. Якщо обман буде підтверджено, допомога скасовується, а перераховані гроші мають буду поверненні в державний бюджет за рішенням суду.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.