Меню

Мораторій на проведення перевірок до кінця 2021 року

У 2019 році президентом України дано доручення КМУ розробити законопроект про дворічний мораторій на перевірки щодо малого та середнього бізнесу.

Указ, про мораторій на проведення перевірок до кінця 2021 року опублікований 17.10.2019 року. Про що в ньому йдеться, пропонуємо ознайомитися в подробицях.

Мораторій на перевірки в Україні

Останні новини про мораторій на перевірки

Президент почув підприємців і пішов їм назустріч. Підписаний указ спрямований на захист легальної діяльності від недобросовісної конкуренції, виведення готівки з тіньового обороту, поліпшення ефективності роботи адміністративного та податкового апарату, забезпечення контролю за проведенням розрахункових операцій.

Останні новини про мораторій про перевірки передбачив у підписаних документах такі нюанси:

 • створення Координаційної ради в частині малого та середнього бізнесу (до роботи планується залучення громадських діячів, що представляють мале та середнє підприємництво);
 • розробка законодавчих актів щодо звільнення підприємництва від жорстких санкцій;
 • мораторій на перевірки 2021 ДФС, пом’якшення відповідальності при неправильному наданні звітності фізичними особами-підприємцями;
 • створення умов для забезпечення прозорості бізнесу та простоти ведення РРО з реалізації продукції за допомогою використання інтернет-ресурсів;
 • надання консультацій та роз’яснень в частині забезпечення прозорості та легальності діяльності;
 • запровадження податковими органами у 2020 році додатка для видачі електронних чеків (тестове);
 • введення повноцінного додатка видачі електронних чеків;
 • реалізація проекту по кэшбеку для покупців, яким продавці не надали товарні чеки (згідно з вимогами законопроекту, споживач має право поскаржитися на відмову у видачі чека і отримати за це компенсацію за придбаний товар, відповідальна особа або недобросовісний підприємець карається штрафом механізм передбачений на здійснення покупки вартістю від 850 грн.);
 • підвищення максимального порогу за спрощенкою з 1,5 до 1,5 млн.грн.

Указ опублікований на урядовому сайті. Питання щодо продовження мораторію на перевірки у 2021 році залишається відкритим, оскільки потребує доопрацювань.

Читайте також:  Трудовий кодекс України 2021 року зі змінами та доповненнями

Підтримка підприємництва 2020

Новини з ВР підтверджують, що мораторій на проведення перевірок бізнесу в 2021 році буде підписаний. На сьогоднішній день сили уряду кинуті на боротьбу з коронавірусом, що зробив негативний вплив на мале і середнє підприємництво.

Введення карантину змусило підприємців призупинити діяльність. З метою підтримки підприємництва на позачерговому засіданні парламенту було прийнято рішення про внесення змін до законодавства в частині підтримки підприємництва на момент дії карантину.

Пропонуємо ознайомитися з деякими з них.

Звільнення підприємництва від штрафів і пені

У період з 1 по 31 березня, а можливо і далі запропоновано не застосовувати штрафні санкції за:

 • порушення вимог законодавства відносно обліку, виробництва та обігу етилового спирту;
 • відчуження нерухомості, яка знаходиться в податковій заставі;
 • недотримання вимог довгострокового страхування;
 • порушення вимог декларування, сплати акцизу та рентної плати.
ФОП протестують

Протягом обумовленого законопроектом терміну підприємництво може не переживати за нарахування пені.

Мораторій на проведення перевірок

З 18.03.2020 по 31.05.2020 прийнята постанова про мораторій на перевірки. Винятком єпозапланова перевірка (передумови для її проведення зазначені в ПКУ).

У документі зазначено, що раніше розпочаті перевірки підприємців повинні бути припинені до зазначеного терміну. Також до 31 травня цього року заборонена перевірка підприємництва всіма органами держнагляду у сфері господарської діяльності та контролю з питань:

 • діяльності фізичних осіб-підприємців із затвердженими КМУ критеріями ризику;
 • встановлення правомірності формування та застосування підприємцями регульованих цін;
 • санітарного та епідеміологічного благополуччя населення.
Читайте також:  Учасниці в Міс Україна в 2020 році

Іншими словами, перевірки ФОП на зазначені в документі період припинені повністю. Але це не говорить, що робота контролюючих органів з відстеження недобросовісних підприємців припинена.

Зміщення строків декларації доходів ФОП

У прийнятому документі уряд дозволив змістити терміни подачі головою декларації. Цього року підприємцям необхідно до 01.10.2020 сплатити податкові зобов’язання.

Крім зазначеного, фізичним особам-підприємцям у зв’язку з введенням карантину надано пільги наступного характеру: звільнення від плати за землю, звільнення від штрафів та пені (підприємцям, особам, які займаються веденням фермерського господарства, особам, які ведуть незалежну професійну діяльність.

Важливо-старт РРО тимчасово перенесено

Згідно Указу президента в новому році підприємці зобов’язані перейти на РРО. Терміни переходу змістили на 3 місяці. Таким чином, Мале та середнє підприємництво перейде на обов’язкове використання РРО 01.04.2020 року.

Штрафи для підприемців в Україні

Думка експертів про дворічний мораторій

Введення мораторію на перевірки передбачає створення максимально комфортних умов для малого та середнього бізнесу.

Мораторій вводиться для всіх підприємств, крім ризикових. Зі слів наближених до президента особистостей, таке рішення далося керівнику не просто. До нього підштовхнули консультації з юристами, підприємцями та народними депутатами.

Підписання Указу пом’якшило реакцію суб’єктів господарювання після прийняття законів щодо обов’язкового застосування РРО, виведення бізнесу з тіні та обов’язкового надання електронних чеків.

Керівник президентського офісу зазначила, Закон спрямований не проти малого і середнього бізнесу, а проти великих бізнесменів, які вважають за краще вести діяльність в якості декількох ФОП. Саме цій категорії знадобиться виведення бізнесу з тіні. Малому підприємництву побоюватися нічого. Зароблені ним кошти є краплею в морі в порівнянні з великим бізнесом.

Аналіз документа показав, що купівля РРО для обслуговування покупців не є обов’язковою вимогою. Для надання чека підприємцю достатньо мати на робочому місці гаджет з відповідним додатком (безкоштовною програмою ДФС).

Читайте також:  Правила дорожнього руху України 2019

Випробувати додаток стало можливим починаючи з цього року. Зеленський впевнений, що поспішати не треба. Підприємцям потрібно звикнути до ведення звітів. У новому році вони стануть електронними, а не паперовими, приховувати буде нічого.

Експерти вважають, що швидке пристосування ФОП до нової системи полегшить підприємницьку діяльність. Поряд з цим впевнені, що негативу з боку суб’єктів господарювання не уникнути.

Резюме

У новому році президент України виконав ще один етап передвиборчої кампанії: дав вказівку КМУ підготувати документ про дворічний мораторій на перевірки для ФОП.

Законодавчі нововведення спрямовані на полегшення діяльності малого та середнього підприємництва, виведення великого бізнесу з тіні, легалізацію діяльності інших суб’єктів.

У зв’язку з карантином і коронавірусною інфекцією на території України продовжений мораторій на 2021 рік трохи затягнеться. Мінімізувати негатив серед ФОП зможу пільги, якими суб’єкти можуть скористатися вже сьогодні.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.