Меню

Надбавки до пенсії учасникам бойових дій 2021 року

На початку 2021 року влада анонсувала підвищення пенсійних виплат. Як змінилася пенсія військовослужбовцям в країні пенсіонери дізналися в лютому після отримання виплат за січень.

Надбавки до пенсії учасникам бойових дій 2021 року

Отримання пенсії ВВВ в Україні 2021 – чи підвищиться вона?

Ветеранами ВВВ вважаються колишні солдати, старшини, мічмани і офіцери, які взяли участь у бойових діях з Німеччиною та її союзниками в період з 1941 по 1945 рік хоча б протягом 6 місяців. Те ж стосується працівників тилу, які були нагороджені орденами і медалями За відмінну роботу в зазначений період часу.

Крім військовослужбовців, до учасників ВВВ прирівняні:

 • вихованці бойових частин, юнги, що служили в діючих підрозділах ВМФ;
 • партизани, діячі підпільних організацій на окупованих територіях;
 • співробітники інших силових відомств, які брали участь в обороні країни;
 • фронтові журналісти, фото, кінооператори, що знімали кінохроніки;
 • артисти, які брали участь в гастролях для підняття духу в підрозділах;
 • цивільні особи, які пережили блокаду Ленінграда.

Довідка: навіть якщо підпільна і партизанська боротьба велася на території іноземних держав, її учасники також мають право розраховувати на пільги.

Пенсія інвалідам війни з таким статусом – підвищена. Крім цього, законодавчими актами 2021 року передбачена інші види допомоги. Мінімальні та максимальні виплати складають 612 – 4421 грн.

З 05.05.2021 року почнеться виплата разової допомоги у сумі:

 • інвалідам ВВВ, яким на час війни не виповнилося 14 років 1 гр. – 4,421 тис.грн.;
 • пенсія інвалідам війни 2 групи 2021 – 3,906 тис.грн.;
 • розмір пенсії інвалідам війни 3 групи 2021 – 3,391 тис.грн.

Також блокадники мають право отримувати такі пільги:

 • знижка на оплату комунальних послуг;
 • лікування в оздоровлювальних санаторіях, додаткова медична допомога;
 • знижки на використання громадського транспорту, відвідування культурних місць;
 • житло.
Надбавки до пенсії учасникам бойових дій

Бувають ситуації, коли трудівник тилу одночасно має статус ветерана. В такому випадку йому необхідно вибрати найбільш вигідний вид відрахувань. Якщо пенсіонер не зміг визначитися, він автоматично отримує пенсію за більш вигідним статусом.

Увага! Учасники ВВВ, блокадники мають право отримувати нарахування по обох пенсіях: по старості і по інвалідності.

Докладніше про допомогу ВВВ можна дізнатися за допомогою дзвінка на гарячу лінію ПФУ.

Читайте також:  Підвищення пенсії працюючим пенсіонерам в 2021 році в Україні

Як платять військові пенсії по інвалідності в 2021 році?

Вихід на пенсію учасників бойових дій можливий як за віком, так ы за інших умов. Родичам також гарантована допомога при смерті годувальника.

Розмір пенсії залежить від посади та звання військовослужбовця, тривалості служби та надбавок. Коли тривалість служби військового досягає певного рівня, йому призначають пенсію за вислугу років.

Військова пенсія призначається відповідно діючого законодавства, а саме:

 • призначення пенсії відбувається за вислугу років або по інвалідності;
 • звертатися з документами потрібно до військкомату за місцем проживання.

Для призначення військової пенсії за вислугою років ключове значення мають підстави звільнення, стаж служби в рядах України, право на пенсію за вислугу років мають офіцери, прапорщики і мічмани, а також солдати, матроси, сержанти і старшини, які служили за контрактом.

Пенсія по інвалідності встановлюється за висновком ВВК при безпосередньому звільненні зі служби, або при проходженні комісії після розірвання контракту.

Військові пенсії по інвалідності встановлюються в таких розмірах:

 • інвалідам внаслідок військової травми I і II груп – 100 % та 80% грошового забезпечення відповідно;
 • інвалідам внаслідок військової травми III групи – 60 % грошового забезпечення;
 • інвалідам внаслідок захворювання, отриманого в період військової служби, I і II груп – 70 % та 60% грошового забезпечення відповідно;
 • інвалідам внаслідок захворювання, отриманого в період служби, III групи – 40% грошового забезпечення.

Для військових пенсіонерів по інвалідності пенсія військовослужбовцям буде більше при умові, що на утриманні пенсіонера є непрацездатні утриманці.

Пенсія учасникам бойових дій в Афганістані у 2021 році

Війна в Афганістані, яка тривала близько 10 років і припала, переважно, на 80-ті роки минулого століття, залишила глибокий слід в історії нашої країни.Тривалість і масштабність військової присутності в цій країні, а також відносно невеликий період часу, що минув з тих подій, обумовлює наявність в Україні досить широкої групи населення, яка безпосередньо брала участь в бойових діях.

Читайте також:  Перерахунок пенсій пенсіонерам МВС у 2020 році

Така категорія населення називає себе «афганці». Учасники бойових дій в Афганістані мають право на певні пільги, пов’язані з їх статусом. Стосуються вони, в тому числі, і питань їх пенсійного забезпечення.

Надбавки до пенсії учасникам бойових дій 2021 року в Україні

До пільгових категорій, яким покладена пенсія учасникам бойових дій в Афганістані є наступні особи:

 • які проходили строкову службу в Радянській Армії в період з 1979 по 1989 рік на території Афганістану;
 • з числа офіцерського складу, а також інших професійних військових фахівців, які виконували обов’язки військової служби в Афганістані в період введення туди військ.

Важливо! Ветеранами Афганістану визнаються не тільки військові, які безпосередньо брали участь у виконанні бойових завдань, а й особи з числа військовослужбовців, що доставляли різні вантажі для потреб радянського військового контингенту.

Статус ветерана афганської війни є офіційним, а основним підтверджуючим його документом виступає спеціальне посвідчення, що видається громадянам в органах військового управління.

Ветерани Афганістану мають право на пенсійне забезпечення, так само як і інші громадяни України. При цьому розраховувати вони можуть на різні види пенсій – страхову, соціальну, військову або по інвалідності. Відповідно, для одержувачів різних видів пенсійного забезпечення вік виходу на відпочинок буде різнитися.

Реальні виплати афганцям

Сьогодні на території країни мешкає 2628 афганців та 951 ветеранів війни, які проходили бойові дії на території іншої держави. Середнє грошове забезпечення таких пенсіонерів складає 3333 грн. – 5396 грн. Якщо воїн-інтернаціоналіст є інвалідом, він може отримувати наступні виплати:

 • 1 гр. інвалідів – 884,5 грн.;
 • 2гр. інвалідів – 707,6 грн.;
 • 3 гр. інвалідів – 530,7 грн.
 • особи зі  статусом учасник бойових дій – 442,25 грн.

Також воїни-інтернаціоналісти та учасники бойових дій можуть розраховувати на адресну допомогу з боку країни, яка складає:

 • 1 гр. інвалідів – 11,499 тис.грн., або 650 % від ПМ;
 • 2гр. інвалідів – 9,287 тис. грн., або 525 % від ПМ;
 • 3 гр. інвалідів – 6,368 тим.грн., або 360% від ПМ;

особи зі  статусом учасник бойових дій – 2,920 тис.грн., або 165 від ПМ.

Читайте також:  Перерасчет пенсий в 2021 году пенсионерам МВД в Украине

Для поліпшення матеріального становища воїнів у скрутний для економіці час країни надала усім грошову цільову  допомогу у розмірі:

 • 1 гр. інвалідів – 70 грн.;
 • 2гр. інвалідів – 50 грн.;
 • 3 гр. інвалідів – 40 грн.

Також на обліку в державних установах перебуває 11 отримувачів  пенсійних виплата в разі втрати годувальника у зв’язку зі смертю в Афганістані. Середній розмір осіб складає 4848,37 грн., де підвищення виплат у 2021 році склало 442,25 грн.

Пенсія по інвалідності учасникам АТО

Кроваві події 2014-2015 років змусили депутатів переглянути діюче законодавства. Саме тому пенсія по інвалідності учасникам АТО на сьогоднішній час є гідною. Також військові можуть розраховувати на додаткові гроші, якими є надбавки до пенсії учасникам бойових дій 2021. Вони призначаються після огляду солдата в профільному медичному закладі. Розмір грошового забезпечення залежить від групи інвалідності и складає:

 • 1 гр., 2 гр. – 85%;
 • 3 гр. – 50%.

При цьому бійцям України покладається безкоштовне лікування, оздоровлення в санаторіях, пільги на проїзд в міському транспорті, пільги на комунальні послуги та інші. Щоб скористуватися пільгами необхідно звернутися до Фонду соцзахисту. З собою треба мати стандартні документи для підтвердження особи та статусу. В цілому військові інваліди АТО захищені з боку законодавства. Підтвердження тому є гідна пенсія та максимальні пільги.

Резюме

Влада разом з президентом щорічно переглядає пенсії незахищених верств населення, до яких відносяться афганці, учасники ВВВ, АТО, інших бойових дій та інваліди. 2021 рік не став виключенням. Влада сподіваються, що українці залишаться задоволеними. При цьому не слід забувати що разом з підвищенням ПМ пенсіонерів очікує підвищення грошового забезпечення.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.