Меню

Пенсія в 55 років для жінок в 2021 році в Україні

З настанням квітня пенсійний вік в Україні збільшився на піврока і склав 60 років. Так зазначено в законодавчому акті стосовно пенсійного забезпечення в країні. Чи належить пенсія в 55 років для жінок 2021, і як скористатися такими перевагами стало відомо вже сьогодні.

Пенсія в 55 років для жінок в 2021 році в Україні

Пенсія жінкам в Україні за віком

У 60 років на пенсію зможуть вийти представниці слабкої статі, які народилися в період з 01.10.1960 р. по 31.03.1961 р. При досягненні зазначеного віку вони можуть розраховувати на щомісячні грошові виплати з боку держави.

При цьому законодавці відзначають, в 2021 році змінилися вимоги до страхового стажу. Вони стали наступними:

 • пенсія за віком для жінок покладена за умови, що кількість страхового стажу становитиме повних 28 років (торік зазначений показник був на рік меншим);
 • для отримання пенсії в 63 роки знадобиться від 18 до 28 років трудового стажу;
 • у 65 років також можна вийти на пенсію при стажі 15-18 років.

До 2028 року показник збільшиться до 35 років страхового стажу. При його відсутності певна категорія українців зможе вийти на пенсію в 63 роки. При відсутності 25 років страхового стажу в 65 років громадянам України буде нарахована соціальна пенсія.

Стажу не вистачає – шляхи вирішення проблеми

Ні для кого не секрет, що є категорія працівників, влаштованих на підприємствах неофіційно. Зазначені порушення виявляються на приватних підприємствах. Державні, не порушують Закон, дотримуються конституційних вимог і норм КЗпП. Перші матеріальні труднощі дають про себе знати при настанні пенсійного віку.

Недостатня кількість страхового стажу, проблеми зі здоров’ям ставлять українців у глухий кут. Для оформлення пенсії в 2021 році таким категоріям громадян (чоловікам і жінкам) доведеться вибрати один з нижче зазначених варіантів:

 • влаштуватися на роботу офіційно і доопрацювати відсутню для пенсії кількість років, після цього вийти на заслужений відпочинок в 63 або 65 років;
 • проплатити з власної кишені страховий стаж, зокрема укласти договір про добровільну проплату мінімального ЄСВ у кількості визначеного часу.
Пенсія в 55 років для жінок

Щоб скористатися останнім варіантом необхідно відвідати податкову службу і надати фахівцям наступний пакет документів:

 • заява про добровільну покупку відсутньої кількості страхового стажу;
 • копію документа з інформацією про трудову діяльність;
 • виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
 • копію паспорта, ІПН.

На сьогоднішній день мінімальна сума щомісячного вкладу становить 22% від мінімалки або 1320 грн. При збільшенні мінімальної зарплати по Україні щомісячна сума “покупки” страхового стажу також зростатиме.

Пільгові категорії професій – кому покладена пенсія в 55 років

Незважаючи на те, що зменшення пенсійного віку жінкам до 55 років не передбачається і основна частина вийде на заслужений відпочинок в терміни, передбачені реформою, існує категорія працівників, яким покладено ранній відхід на пенсію. До таких професій відносяться наступні:

 • українці, робота яких пов’язана з важкими і шкідливими умовами, які повний робочий день зайняті підземними роботами (такі працівники можуть вийти на пенсію достроково, в 50 років при наявності 20 років трудового стажу у представниць слабкої статі, де 7 років на важкій роботі – список № 1);
 • за списком № 2 пенсія в 55 років для жінок 2021 покладається за умови, що вони повний робочий день працювали на важкій роботі зі шкідливими умовами і мають трудовий стаж не менше 25 років з яких 10 років на проблемному виробництві зі шкідливими умовами праці);
 • також пенсія жінкам 55 років покладається жінкам, зайнятим в сільському господарстві і працюючим за професією тракторист-машиніст (у зазначеній ситуації трудовий стаж повинен становити не менше 30 років, з яких 20 років жінка пропрацювали за фахом тракторист-машиніст);
 • на достроковий вихід на заслужений відпочинок в Україні можуть розраховувати жінки, задіяний у сфері будівництва, які пропрацювали трактористами, машиністами на спеціалізованій техніці (загальний трудовий стаж повинен становити не менше 25 років з яких 15 років робота за вказаною професією);
 • в Україні як і раніше почесною вважається спеціальність оператори машинного доїння, свинарки, працівниці з вирощування тютюну, фахівці текстильної промисловості, вони також можуть розраховувати на вихід на пенсію в 55 років за умови трудового стажу не менше 25 років з яких 10 років на зазначеній посаді.
Читайте також:  Пенсія інвалідам чорнобильцям в 2021 році в Україні

Пенсія в 55 років для жінок в Україні 2021 існує, і це не подарунок долі. Щоб скористатися зазначеною пільгою, необхідно з початку трудової діяльності віддавати всі сили праці.

Новини – 55-річні українки до 2022 року зможуть достроково

Нещодавно в інформаційних джерелах з’явилися позитивні для українських жінок новини. Депутати прийняли рішення про продовження мораторію до 2022 року. В цьому році 55-річні українки до 2022 року зможуть достроково виходити на пенсію за умови наявності 30 років страхового стажу.

Ініціатива була підтримана основною кількістю депутатів. Раніше достроковий вихід на пенсію був передбачений до 01.01.2015 року. Сьогодні ситуація змінилася в позитивну для жінок сторону.

Легальні способи піти на пенсію в 55 років

Пенсія за віком для жінок надається при настанні певного віку. На жаль не кожну жінку влаштовує така ситуація. Прискорити її наступ штучному шляхом можна наступними легальними способами:

 • працювати посилено на підприємствах зі шкідливими умовами праці (з кількістю необхідного для дострокового виходу на відпочинок трудового стажу можна ознайомитися із законодавчих актів);
 • народжувати і виховувати дітей – пенсія для жінок в 55 років 2021 є нагородою з боку держави за участь в поліпшенні демографічної ситуації в країні;
 • піти на пенсію раніше можна через хворобу або при наявності в сім’ї дитини інваліда, що вимагає постійного щоденного догляду за ним.
Пенсія в 55 років для жінок в Україні

При наявності одного з обставин можна сміливо направлятися в ПФУ з документами для оформлення пенсії.

Про зниження пенсійного віку для жінок

Пенсійна реформа в Україні була болісно сприйнята громадянами. По сьогоднішній день велика частина населення обурена рішенням уряду. Несприятлива екологічна ситуація, недотримання умов праці працівників-фактори, що негативно відбиваються на здоров’ї українців.

Читайте також:  Коли підвищать пенсії в 2019 році?

Багато з них впевнені, дожити до бажаної пенсії вийде не у всіх. Велика частина зіткнеться з хворобами і піде з життя раніше покладеного терміну. Порівнювати умови праці, життя і зарплати українців з жителями європейських країн неможливо і неправильно. По сьогоднішній день уряд не почув українців, пенсійна реформа триває і триватиме за задуманим раніше планом.

Резюме

У 2021 і 2022 роках деяка категорія жінок може вийти на пенсію раніше покладеного терміну. У 55 років покладено достроковий Пенсійний відпочинок українкам, які працюють у шкідливих умовах праці, багатодітним представницям слабкої статі, жінкам-інвалідам і виховують дітей-інвалідів.

Необхідну кількість трудового стажу можна дізнатися з тематичних форумів або законодавчих актів. У новому році не виключені законодавчі зміни. Тому не варто дивуватися, що тривалість страхового стажу може збільшитися на рік.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.