Меню

Неоподатковуваний мінімум доходів громадян у 2022 році в Україні

Під неоподатковуваним мінімумом доходів громадян в Україні мається на увазі сума в розмірі 17 грн. Протягом тривалого часу вона залишається незмінною. У світлі останніх економічних змін багатьох цікавить питання, яким буде розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян у 2022 році. Це питання важливе при розгляді адміністративних правопорушень, кримінальних справ та інших процесів.

Неоподатковуваний мінімум доходів громадян у 2022 році в Україні

Важливість показника – навіщо він потрібен?

Показник важливий для кожного українця. Невідомо, що чекає звичайних людей у житті. Вони можуть зіткнутися з судовими спорами та іншими проблематичними процесами.

НМДГ допоможе визначитися з тяжкістю заподіяної шкоди, професійно визначити розмір штрафу, який залежить від ступеню правопорушення та покарати порушника належним чином. Останнє є важливим нюансом для контролюючих органів т населення країни.

Крім вищевказаного неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для кримінальних (НМДГ) справ дозволяє визначити ступінь протиправності дій громадян:

  • в частині порушення законодавства про працю;
  • порушення, пов’язані з виконанням посадових обов’язків;
  • кримінальні порушення, пов’язані з крадіжкою матеріальних цінностей, нанесення шкоди чужій нерухомості;
  • ухилення від оподаткування.

При сучасному економічному становищі показник НМДГ залишається незмінним. Чи будуть надалі зміни, дізнатися, який неоподаткований мінімум доходів громадян на 2022 рік становить на даний період часу дозволить вивчення нормативних актів і нововведень до них. Очікується, що більша частина з них буде змінена ближче до кінця 2021 року, оскільки деякі з них знаходяться на розгляді і доопрацюванні у ВР.

Який розмір має НМДГ буде враховуватися при розгляді адміністративних справ та яким буде покарання порушників можна дізнатися за допомогою ознайомлення з нормативними актами. Основна інформація вказана в Кодексі про правопорушення, ПК та інших документах.

Розмір НМДГ у 2022 році – що слід очікувати?

Зараз показник становить 17 грн. Не слід вважати суму занадто маленькою. При розгляді масштабних правопорушень у 2022 році в Україні вона моментально стає великою, що подобається не кожному українцю.

Наприклад, відповідно до деяких статей Кодексу адмінпорушень сума штрафних санкцій може сягати 50 неоподатковуваних мінімумів, що становить 850 грн. При несвоєчасної оплаті штрафу зазначена сума збільшується вдвічі, втричі і так до тих пір, поки порушник не виконає власні цивільні обов’язки-сплатить штраф за адмінпорушення.

Також існують інші порушення, завдяки яким штрафні санкції можуть піднятися до 100 неоподаткованих мінімумів.

Поряд з цим багато законодавці впевнені в мізерній сумі неоподатковуваного мінімуму доходів українців. Вони вважають, показник повинен бути переглянутий і збільшений в обов’язковому порядку. Тільки таким чином можна навести порядок в країні і мінімізувати кількість адміністративних і кримінальних порушень.

Неоподатковуваний мінімум доходів громадян в Україні

Незмінний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян є серйозною проблемою, з якою знайома влада. Вона повинна вирішуватися стрімко, інакше ситуація може змінитися в гірший  бік.

Звідки з’явилися 17 грн і чому цифра довго не змінюється?

У 2021 році неоподатковуваний мінімум залишився незмінним внаслідок скрутної економічної ситуації і спалаху коронавірусної інфекції, яка лягла тяжким тягарем на український народ. Низький прожитковий мінімум, великі ціни на продукти харчування затримали дії збоку влади.

Причини такої мінімальної суми нікому не зрозумілі. Вона стала фіксованою протягом багатьох десятиліть. З яких розрахунків вона виникла – ніхто конкретно не скаже.

Читайте також:  Податок на прибуток на 2022 рік

Ситуація залишається незмінною протягом тривалого часу. На сьогоднішній день показник активно використовується при розгляді адміністративних і кримінальних справ, реєстрації фізичних і юридичних осіб, відновлення порядку в сфері законодавства.

З точки зору контролюючих органів цифра вважається абсурдною і маленькою, вимагає обов’язкового перегляду.  Погодьтеся самі, при винесенні штрафу з порушення Правил торгівлі на ринках мінімальний становить 17 грн., максимальний – 51 грн.

Такі суми підприємці готові оплатити на місці, без перевірки. Вказане ніхто не приховує, не маскує. З такими штрафами можна порушувати законодавство далі. Принаймні так думають порушники. Дешевше сплатити штраф, ніж виправити порушення.

Резюме

В новому 2022 році неоподаткований мінімум для адміністративних правопорушень може змінитися в більшу сторону. Зміни стануть довгоочікуваними для контролюючих органів і несподіваними для звичайного населення. Яким стане НМДГ конкретно стане відомо в кінці року. При цьому не виключено, що показник залишиться колишнім. Передумов для цього безліч залишається почекати зовсім недовго.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.