Меню

Неоподатковуваний мінімум доходів громадян у 2021 році в Україні

Поняття неоподатковуваний податком мінімум або НМДГ знайоме кожному українцю. У грошовому еквіваленті він становить 17 грн. Зазначена цифра залишається незмінною багато років.

Деякі законодавці впевнені, що вона повинна бути змінена в терміновому порядку, інші впевнені, що травмувати громадян нічого. З цих причин питання, скільки неоподатковуваний мінімум доходів громадян на 2021 рік становить і чи буде він змінюватися не втрачає своєї актуальності.

Розрахунок неоподаткованного мінімума в Україні

Значимість НМДГ-навіщо його знати?

Показник неоподатковуваного мінімуму повинен знати кожен громадянин України. Зазначені знання важливі при вирішенні адміністративних справ, дозволяють визначити тяжкість збитку, призначити суму штрафних санкцій, встановити серйозність матеріального збитку.

Крім зазначеного станом на 2021 рік в країні показник застосовується для визначення протиправної дії, а саме:

  • порушення вимог трудового законодавства;
  • неправомірність в службовій діяльності;
  • крадіжка матеріальних цінностей;
  • нанесення шкоди чужій власності;
  • приховування істинного матеріального становища з метою отримання державної матеріальної допомоги або ухилення від податків.

Який розмір має неоподаткований мінімум для адміністративних правопорушень можна дізнатися за допомогою ознайомлення з нормативними актами.

Розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян при розгляді справ

Незважаючи на дрібненьку суму НМДГ в деяких ситуаціях показник може негативно позначитися на матеріальному становищі незаконослухняних громадян.

Наприклад, при звершення протиправних дій, зазначених у кримінальному кодексі сума штрафних санкцій може скласти 50 і більше неоподатковуваних мінімумів. При несвоєчасному погашенні штрафу або його ігнорування справа передається на контроль фахівців юстиції, а розмір штрафних санкцій збільшується вдвічі.

Фахівці контролюючих органів вважають, що 17 грн. занадто маленька сума для покарання. Підприємців влаштовує розмір неоподатковуваного мінімума доходів громадян на сьогоднішній день, тому порушники готові платити 17 грн. в якості штрафу хоч кожен день. Кілька років деякі законодавці піднімають питання перегляду НМДГ. Наступаючий 2021 рік не став винятком.

Що таке неоподаткований мінімум?

На сьогоднішній день пропозиції залишаються недоторканими і непрочитаними через епідемію коронавірусу. Зі слів компетентних осіб розмір неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для кримінальних справ буде розглянуто в найближчому майбутньому. Швидше за все це відбудеться в кінці року.

Читайте також:  Податковий кодекс України на 2021 рік

Чому саме 17 грн.?

Звідки з’явилася настільки “велика цифра”, питання, що цікавить кожного сучасного законодавця і фахівця контролюючих органів. Відповісти на нього допоможе нормативний акт, пов’язаний з прибутковим податком громадян. Вперше показник був згаданий в 1992 році. З тих пір він не змінювався.

Причини видимого відставання НМДГ від законодавчо встановленої на цей рік мінімалки по сьогоднішній день залишаються незрозумілими. У Податковому кодексі зазначено, що, якщо норми законодавчих актів передбачають використання неоподатковуваного мінімуму, необхідно використовувати показник 17 грн. (крім адміністративних і кримінальних справ правопорушень у 2021 році в Україні, в яких під НМДГ розуміється сума на рівні соціальної податкової пільги).

Де використовується НМДГ?

Неоподатковуваний мінімальний дохід громадян у розмірі 17 грн. застосовується в понад 600 законодавчих документів, часто використовуваними з яких є:

  • Кримінальний кодекс;
  • кодекс про адмінпорушення;
  • закон про держреєстрацію юр-і фізосіб підприємців •

Зазначений перелік часто використовується на практиці. Відсутність змін у сумі НМДГ викликає подив у контролюючих органів. Одні законодавці впевнені, що спиратися на 17 грн. при відновленні порядку не завжди вважається правильним. У деяких ситуаціях до порушників необхідні кардинальні заходи.

Другі вважають, що зміна суми здатне завдати шкоди суспільству. Тому внесення пропозицій має бути обґрунтований, що вимагає наявність додаткового часу. Необхідно прийняти рішення, що краще: безкарність, яка часто зустрічається при порушенні ПДР або впевненість пішоходів і водіїв в законослухняності всіх учасників руху.

Планується, що ближче до кінця 2020 року будуть розглянуті нові законопроекти та пропозиції до діючих документів в частині НМДГ. Терміни розгляду залежать від тривалості карантину на території України та інших суттєвих для країни проблем.

Резюме

Найближчим часом контролюючі органи очікують перегляду неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, який використовується при винесенні рішення при адміністративних і деяких кримінальних правопорушеннях. Думки щодо перегляду НМДГ розділилися. Тому сказати в який бік буде прийнято рішення проблематично.

Читайте також:  Налог на прибыль на 2022 год

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.