Меню

Розмір пенсії по інвалідності в 2021 році

Інваліди – категорія населення, яка є в будь-якій країні світу. Вказані люди втратили можливість вести нормальний спосіб життя, саме тому їм призначається пенсія по інвалідності. Який розмір буде в 2021 році залежить від розміру прожиткового мінімуму (ПМ). Скоріш за усе достовірна інформація стане ближче до восени 2020 року.

Громадяни з інвалідністю в Україні

Категорії інвалідів в Україні 2021

На Україні інвалідність призначається у випадках, коли людина має вроджену ваду, яка частково або повністю обмежує працездатність. Згідно з чинним законодавством в однаковій мірі призначається пенсія і тим, хто втратив працездатність на виробництві або ж в інших обставинах, не пов’язаних з трудовою діяльністю (наприклад, через хворобу, в результаті травми).

Пенсії по інвалідності поділяються на три групи, в залежності від того, наскільки важка хвороба або травма, і як вона вплинула на працездатність людини:

1 група

В цьому випадку людина абсолютно втрачає працездатність і вимагає догляду. Критеріями для встановлення 1 групи інвалідності є обмеженість у:

 • самообслуговуванні;
 • орієнтації у місцевості;
 • спілкуванні з іншими особами;
 • самостійному навчанні;
 • участі у трудової діяльності;
 • неможливості самостійного пересування;
 • відсутності контролю поведінки.

Перша група розділена на підгрупи А і Б:

 • А-інваліди повністю втратили здоров’я, залежні в побуті та догляді від інших осіб;
 • Б – рівень втрати здоров’я високий, людині потрібна допомога інших.

2 група

Людина може працювати за скороченим графіком і в полегшеному режимі (іноді до цієї групи належать інваліди дитинства).Фактори для отримання 2 групи:

 • необхідність у спеціалізований засобах при самообслуговуванні і пересуванні;
 • навчання можливе тільки в спеціальних закладах або вдома;
 • людина нездатна виконувати деякі види трудової діяльності або потребує обладнання спеціального робочого місця;
 • спілкування відбувається з використанням приладів або за допомогою сторонніх;
 • неповний контроль пересування і спілкування.
Перелік пенсій українцям

3 група

Люди мають обмеження в результаті перенесеного захворювання або травми, але при цьому цілком працездатні і можуть працювати на виробництві, отримуючи підтримку України. Критеріями для встановлення 3 групи інвалідності є обмеження в таких сферах:

 • самообслуговування за допомогою допоміжних засобів;
 • самостійне пересування з великими труднощами;
 • складнощі в освоєнні професійних навичок;
 • втрата повноцінної трудової діяльності або зменшення обсягу робіт більш ніж на 25%;
 • орієнтація з допоміжними засобами;
 • знижена швидкість і інтенсивність передачі інформації при спілкуванні;
 • необхідність в сторонній допомозі при контролі поведінки в деяких ситуаціях.
Читайте також:  Пенсии инвалидам войны в 2020 году в Украине

Вказані категорії потребують допомоги з боку держави, саме тому їм призначається пенсія інвалідам в Україні.

Нововведення в пенсійних виплатах у зв’язку з COVID-19

В Україні на період карантину громадянам, які отримують пенсію по інвалідності, і у яких підходить термін перекомісії, виплати пенсії не будуть припинені. Їм необхідно пройти перекомісію після закінчення карантину. Вказане повідомляється на інформаційних українських сайтах.

Згідно з законодавчими актами щодо пенсійних нарахувань виплати інвалідних пенсій під перекомісією розуміється проходження медичного огляду та надання контролюючому засобу відповідної довідки. припинені не будуть. При пропуску термінів чи ігноруванні вимог передбачених постановою КМУ виплати припиняться до надання необхідного пакету паперів.

Аналогічні умови діють для соцпенсій. Таким чином інвалід та соціально незахищена особа зможе звернутися до управління праці з метою відновлення пенсії інвалідам дитинства чи інших категорій. Крім того в законодавчих актах вказано, що військові пенсіонери, в тому числі і інваліди можуть претендувати на індексацію виплат після закінчення карантину.

Розмір пенсії по інвалідності в 2021 році в Україні – від чого вона залежить?

Нарахування пенсійних виплат залежить від групи інвалідності та стажу роботи, а саме:

 • 1,2 група – в малому ступені залежить від стажу роботи, хоча і вимагає його;
 • 3 група – робочий стаж є необхідним.

Для отримання пенсії по інвалідності необхідний мінімальний стаж. При його наявності пенсія буде об’єктивно відображати ті трудові зусилля, які витратила людина до отримання травми або хвороби, що спричинила інвалідність. Статус інваліда може змінюватися в міру одужання.

Для підтвердження ступеню інвалідності, необхідно щороку проходити медичний огляд. У разі його відсутності –   виплати припиняються.

Сучасна пенсія залежить від розміру одержуваної зарплати під час трудової діяльності та трудового стажу. У разі визнання пенсіонера, який не досяг пенсійного віку, працездатним пенсія виплачується йому до кінця місяця, в якому він визнаний працездатним, але не більше, ніж до дня, по який встановлена інвалідність.

Розмір пенсії по інвалідності в 2021 році в Україні для інших людей, які придбали інвалідність з певного віку в результаті травми, хвороби, буде нараховуватися в залежності від попереднього їй стажу. Але є варіанти, коли людина не має необхідного стажу на момент отримання інвалідності.

Читайте також:  Розмір пенсії з серпня 2021 року

У цьому випадку, при наявності необхідних документів, що підтверджують інвалідність, громадянин отримує виплати за наступною схемою:

 • 100% прожиткового мінімуму при 1 групі;
 • 80 % – при 2 групі;
 • 60 % – при 3 групі.

Реальний розмір щомісячних виплат для кожної категорії буде виглядати наступним чином: 2700 грн., 1250 грн., 1250 грн, для 1,2, 3 груп відповідно.

Пенсія військовослужбовців

В новому році збільшення пенсійних виплат по інвалідності буде проходити по схемі 2020 року. Іншими словами державна допомога буде рости разом з ростом із підвищенням розміру грошового забезпечення.

Перерахування військових виплат можливо при погіршенні стану здоров’я інваліду, або збільшенням потреб на реабілітацію, придбання ліків та інше. Для цього людина з вадами повинна донести до відповідних організацій перечень підтверджуючих документів. У деяких випадках може буте розглянуто питання про перегляд групи інвалідності.

Головним документом при назначені військової пенсії є довідка від медико-соціальної експертної комісії. Її відсутність може привести до призупинення виплат.

У разі пропуску строків проходження комісії з поважної причини виплата може бути поновлена знову, але не більше ніж за 3 роки до дня переогляду (при умові якщо медично-соціальна експертна комісія признає факт інвалідності людини). Якщо це станеться, пенсійні виплати інваліду виплатяться згідно з колишньою групою інвалідності.

Пенсійне забезпечення воєнних інвалідів згідно з вимогами законодавства визначається на весь термін інвалідності, який встановлений МСЕК, а особам з вадами, які вийшли на пенсію в силу досягнення пенсійного віку – грошове забезпечення надається. Повторний огляд чи перегляд інвалідських виплат проводиться тільки за їх заявою.

Для інвалідів, які брали участь в АТО в якості членів військових підрозділів, учасників добровольчих формувань і волонтерів, призначені наступні щомісячні виплати: 1 група — 3500 грн.,  2 група – 3200 грн., 3 група – 2800грн.

Гроші виплачуються з моменту отримання каліцтва, яке призвело до тієї чи іншої групи інвалідності.

Пенсія інвалідам ВВВ

Пенсійним законодавством передбачені для інвалідів ВВВ, а також учасників бойових дій у розмірі 60, 80 і 100% відповідно для 3, 2 і 1 групи. Мінімальна пенсія по інвалідності 2021 в Україні стане рішучою при нарахуванні надбавки особам з вадами, в тому числі і для інвалідів війни 3 групи.

Сама пенсія інвалідам війни в 2021 році не може бути нижчою за наступні суми:

 • 1 група — мінімальний розмір пенсії по інвалідності для 1 групи 2021 складе 2560 грн.;
 • розмір пенсії по інвалідності 2 групи  складе 2300 грн.;
 • пенсія по інвалідності для 3 групи 2021 складе 2000 грн.
Читайте також:  Підвищення пенсії працюючим пенсіонерам в 2022 році в Україні

Учасники бойових дій не можуть отримувати менш ніж 1500 грн. Також законодавством передбачені цільові виплати у розмірі 70 грн., 61 грн., 43 грн, для 1,2 та 3 груп відповідно.

Якщо людина відповідає умовам соціальної виплати, йому потрібно звернутися в служби соціального типу з проханням оформити виплату.

Важливо! Слід врахувати, що звернення в служби можливо, якщо з моменту отримання виплати пройшло 30 днів.

Перелік документів для оформлення пенсії та пільг по інвалідності

Для отримання пенсійних виплат пенсіонерам слід звернутися до ПФУ (за пропискою). Необхідні документи для оформлення пенсії слід уточнити у фахівців Пенсійного фонду. Зробити це необхідно не пізніше одного місяця після виникнення права на отримання пенсійної виплати. Список документів для оформлення пенсії по інвалідності буде наступним:

 • заява про призначення пенсійної допомоги;
 • заява про виплату грошових коштів через поштове відділення або банківську установу;
 • ідентифікаційний код;
 • паспорт;
 • трудова книжка;
 • військовий квиток (для чоловіків);
 • довідка про заробітну плату до 2000 року (за бажанням);
 • кольорова фотокартка розміром 4х6;
 • диплом про вищу освіту (враховується тільки денна форма навчання);
 • жінкам необхідно надати свідоцтво про шлюб і свідоцтво про народження дітей.

До заяви в обов’язковому порядку має бути додано висновок МСЕК, що підтверджує факт встановлення тієї чи іншої категорії втрати працездатності.

Резюме

Після закінчення коронавірусної інфекції на території України очікується перегляд деяких нормативних актів. Саме тому в новому році відбудеться підвищення пенсійних виплат інвалідів. Крім цього люди з вагами можуть розраховувати на додаткові надбавки, які стануть допомогою при придбанні ліків на обслуговуванні у приватних лікарнях.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.