Меню

Останні новини про підвищення зарплати працівників прикордонної служби в Україні

Більшість людей має одне джерело прибутку — і це заробітна плата. Військовослужбовці не є виключенням. Вони не можуть похвалитися дуже високою заробітною платою. У зв’язку з подіями в Україні та війною військовослужбовці, а особливо прикордонники постійно знаходяться у стані бойової готовності. Для них важливо знати, як держава оцінить їх роботу та якою буде зарплата прикордонників у 2022 році в Україні.

Заробітна плата прикордонника

Вже у період прийняття бюджету на 2022 рік говорили, що відрахування на оборону та безпеку будуть максимальні за усі роки незалежності. Так, заплановано, що 323,1 млрд.грн буде витрачено на військові потреби. Частина цієї суми мала піти і на збільшення заробітної плати. По словам профільного міністра, при розгляді бюджету їм вдалося збільшити витрати на оборону на 3,7 млрд гривень, з яких 3,5 млрд мали піти на збільшення заробітної плати.

pidvyshchennya zarplaty prykordonnykiv5 - Останні новини про підвищення зарплати працівників прикордонної служби в Україні

Ну поки розглядались загальні цифри, цікаво з чого складається заробітна плата саме прикордонника. Вона складається усього з двох частин, а саме окладу та надбавок. Розмір окладу залежить від військового звання та кількості років у армії. Що стосується надбавок, то на їх розмір впливає багато чинників, таких як:

 • нагороди;
 • важливість виконуємих завдань;
 • місце несення служби;
 • види завдань та можливі ризики для здоров’я та життя;
 • кількість відпрацьованних годин.

Якщо брати максимальний розмір надбавок, то він може досягати 65% від окладу. Надбавки до окладу було введено з метою зацікавити чоловіків залишатися у армії після проходження строкової служби.

pidvyshchennya zarplaty prykordonnykiv3 - Останні новини про підвищення зарплати працівників прикордонної служби в Україні

Причини для підвищення зарплати

Відношення до військовослужбовців кардинально змінилось ще у 2014 році. При цьому, як відношення простих громадян, так і уряду. Вже тоді почалися розроблятися програми фінансування потреб, заробітних плат прикордонників та інших служб. Останні шість років у бюджеті плануються значні суми на прикордонні війська та щорічно збільшується заробітна плата.

Читайте також:  Должностные оклады на 2020 год в Украине

Ще у мирний час планувалось, що розмір заробітної плати прикордонника в 2022 році в Україні зросте. Для цього було декілька передумов.

 1. Збільшення мінімальної заробітної плати до 6500 гривень з 1 січня.
 2. Зростання мінімалки на 200 гривень до 6700 гривень з 1 жовтня.
 3. Також урядом планувалось, що до 2023 року мінімальна заробітна плата повинна була складати 7176 гривень.

Відповідно до зростання мінімалки планувалось зростання і заробітної плати прикордонникам.

pidvyshchennya zarplaty prykordonnykiv6 - Останні новини про підвищення зарплати працівників прикордонної служби в Україні

Це у минулому році до уряду було подано проєкт наказу згідно з яким планувалось значне підвищення оплати праці. Тоді до цього наказу було скептичне ставлення. Ніхто не мав сумнівів, що його буде підписано, але були сумніви щодо його виконання. Грошове забезпечення працівникам прикордонної служби у бюджеті 2022 року залишалось на тому ж рівні.

Але все змінилось у 2022 році. У лютому, а саме 14 числа президентом було підписано указ № 53/2002. він містив усього два пункти. Перший пункт передбачав святкування дня єднання 16 лютого. Другий пункт мав зацікавити усіх військових ЗСУ, у тому числі і прикордонників. У ньому йшлося про підвищення заробітних плат на 30%. Таке збільшення мало відбутися вже 1 березня.

Останні новини про підвищення зарплати працівників прикордонної служби в Україні свідчили, що особисто президент взяв на контроль питання оплати праці та пообіцяв знайти гроші на її підвищення.

pidvyshchennya zarplaty prykordonnykiv7 - Останні новини про підвищення зарплати працівників прикордонної служби в Україні

Що пропонують прикордонникам

На сайті прикордонної служби України можна ознайомитися у відкритому доступі з умовами праці та соціальним гарантіями під час служби. Окрім окладу та надбавок тим, хто підписав контракт гарантовано сплачується одноразова грошова допомога. Потім військовим щороку нараховується матеріальна грошова допомога на оздоровлення та на вирішення матеріальних питань. У разі, якщо працівник переводиться на інше місце служби, то йому виділяється підйомна допомога. Вона нараховується, яе на працівника, та і на членів його родини.

Читайте також:  Розмір заробітної плати бюджетників в 2020 році в Україні

Що стосується соціальних гарантій, то тут їх доволі великий перелік. Прикордонникам гарантовано декілька видів відпусток, а саме;

 • щорічна основна відпустка, тривалістю від 30 до 45 днів;
 • щорічна додаткова відпустка 7 днів у разі служби на кордоні, але при оголошенні воєнного стану вона не надається;
 • відпустка на лікування;
 • відпустка за сімейними обставинами 10 днів зі збереженням заробітної плати, у разі наявності її обгрунтування.

У разі служби у прикордонних військах службовець та його родина забезпечується житлом, або у разі його оренди, вона сплачується за рахунок держави. Також діти службовців мають першечергове право на місце у дитячих садочках та школах. Це тільки частина пільг та гарантій для прикордонників.

pidvyshchennya zarplaty prykordonnykiv8 - Останні новини про підвищення зарплати працівників прикордонної служби в Україні

Кадрові зміни та скорочення

У 2022 році підвищення зарплати військовим в наслідок війни відбулося на значну величину. Звичайно, що в такий час скорочення прикордонників в 2022 році в Україні не планується. Більш того, уряд та прикордонна служба робить усе можливе, щоб більша кількість чоловіків та жінок підписувала контракти.

Висновки з приводу кадрової ситуації у прикордонній службі можна бути зробити трохи пізніше. А ось у минулих роках службовців не стримував ні ріст, ні індексація зарплати прикордонників в Україні. За даними служби статистики щорічно звілянось близько 5 тисяч військовослужбовців. Вони намагались знайти роботу у інших сферах, не пов’язаних з військовою службою.

Окрім підвищення заробітної плати Міністерство оборони запропонувало ще одне нововведення. Це підготовка офіцерів та солдат. Так розроблена спеціальна программа, згідно з якою усі проходять атестацію та перепідготовку. Метою цієї програми є рівні умови на кар’єрне зростання. У разі, якщо хтось відмовляється від атестації, його можуть понизити у званні та зменшити оклад. На цей час, приоритетним завданням є захист кордонів нашої держави від російської армії. Саме зараз необхідно знайти баланс між рівнем заробітної плати та бажанням захистити державу. Хочеться сподіватися, що не тільки висока зарплата мотивує прикордонників якісно виконувати своє завдання.

Читайте також:  Средняя заработная плата в Киеве в 2020 году

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.