Меню

Пенсійний вік в Україні на 2022 рік

Кожна людина рано чи пізно замислюється про своє майбутнє. Чим старше вона становиться, тим більше її турбує питання, яким буде життя при виході на пенсію. Це питання досить актуальне, якщо поглянути , як живуть пенсіонери, більшість з яких отримує мізерні пенсії.

Незрозуміла ситуація сталась з пенсійним віком. Кожен уряд, який знаходиться при владі обіцяє повернути його на попередній рівень, але при цьому він не зменшується. Останні новини про пенсійний вік в Україні в 2022 році кажуть, що майбутнім пенсіонерам варто чекати “сюрпризів” від уряду.

Пенсійний вік в Україні на 2022 рік

Пенсійна реформа у дії

У 2011 році на державному рівні було прийнято рішення про підвищення пенсійного віку. Таким чином було розпочато пенсійну реформу, про яку говорили багато років. Основною метою її було наповнити пенсійний фонд внесками від працюючих людей. Для цього було прийнято рішенні про поступове підвищення пенсійного віку для жінок.

У рамках реформи було передбачено, що починаючи з 2011 року та по 1 квітня 2021 року, пенсійний вік для жінок в Україні буде підвищуватися на пів року. Відповідно до цього жінки, які народилися в період з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року мали право піти на пенсію у 59,5 років. Ті, хто народився 1 квітня 1961 року повинен працювати на 6 місяців більше, а саме до 60 років. При цьому пенсійний вік для чоловіків в Україні залишається незмінним. Таким чином в Україні чоловіки та жінки виходять на пенсію у 60 років.

Вік став не єдиним критерієм виходу на пенсію робітника. Починаючи з 2017 року з’явився ще один критерій. Це — страховий стаж, період, який робітник сплачував обов’язкові внески до пенсійного фонду. Це у 2021 році страховий стаж необхідний для виходу на пенсію становить 28 років, але радіти рано. Реформою передбачено, що кожен рік цей показник буде збільшуватися на рік. Це буде продовжуватися включно до 2027 року. Тоді, щоб вийти на пенсію, буде необхідно мати 35 років страхового стажу.

Читайте також:  Почему полипропиленовые мешки выгоднее покупать у производителя?

На сьогоднішній день умовно існує дві можливості виходу на пенсію. Можна отримати пенсійне посвідчення за віком, а саме у 60 років. Але є один нюанс. Якщо майбутній пенсіонер не має 28 років страхового стажу, то йому буде призначено мінімальну пенсію. У разі якщо відрахування здійснювались необхідну кількість років, то пенсіонер може розраховувати на призначення пенсії відповідно до заробітної плати.

У разі якщо страхового стажу недостатньо, то є два варіанти вирішення питання.

  1. Самий простий та очевидний — працювати до тих пір, поки кількість років відрахувань не буде дорівнювати нормативну кількість років.
  2. Необхідну кількість років можна докупити, але це досить недешево. Зараз за кожен рік страхового стажу необхідно буде заплатити 34,32 тисяч гривень. Якщо майбутній пенсіонер з якихось причин не працює і йому не вистачає стажу, то ця сума є для нього нереальною.
Пенсійний вік в Україні

Пенсійний вік для жінок та чоловіків у 2022 році буде становити 60 років, якщо перед виходом на пенсію робітник буде мати 29 років страхового стажу. Якщо у майбутнього пенсіонера стаж буде становити від 19 до 29 років, то піде він на пенсію у 63 роки. Якщо за своє трудове життя людина напрацювала лише 19 років, то йому доведеться працювати до 65 років. Слід звернути увагу, що у 2028 році ті, хто буде виходити на пенсію у 65 років, повинен мати 25 років страхового стажу.

Якщо він буде менше, то пенсію такому робітнику нараховувати не будуть. Йому призначать соціальну допомогу. Таким чином робітників стимулюють працювати офіційно у роботодавців, які сплачують податку до пенсійного фонду.

Читайте також:  Последние новости о пенсионной реформе в Украине в 2021 году

Новини пенсійного законодавства у 2022 році

Починаючи з вересня місяця уряд анонсував зміни до пенсійного законодавства України в 2022 році. Їх умовно можна поділити на два напрямки. Один з них стосується пенсійного віку, другий — розміру пенсій. Навіть робітникам, які це не досягли пенсійного віку, цікаво, що чекає їх у майбутньому. Люди, вік яких наближається до пенсійного, хвилюються, чи буде у них можливість вийти на пенсію.

Поки що уряд не відміняє вихід на пенсію, але вносить зміни до Закону України “Про загальнообов’язкове соціальне страхування”. Також 9 вересня Верховна рада прийняла до розгляду проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення пенсійного законодавства”. Проєкт закону зареєстровано за номером 4668. Чим Законом передбачаються наступні зміни:

  • починаючи з 2022 року щорічно буде проводитися індексація пенсійних виплат 1 березня;
  • індексація виплат військовим, держслужбовцям та іншим категоріям пенсіонерів буде проводитися на загальних умовах;
  • у разі, якщо з робітником було розірвано договір по причині деяких змін на підприємстві за 1,5 роки до виходу на пенсію, то такий робітник буде мати право оформити її достроково;
  • батьки дітей, які мають рідке захворювання, але не є інвалідами, мають право оформлювати пенсію.

На сьогоднішній день проєкт направлено на доопрацювання. З усіма змінами та доповненнями депутати готуються розглядати його у другому читанні.

Також одним з хвилюючих питань для пенсіонерів є розмір пенсії. У час, коли стрімко дорожчають основні продукти харчування, ліки та комунальні послуги, підвищення виплат чекають мільйони громадян України пенсійного віку. Наразі відомо коли та на скільки планується підвищити мінімальну пенсію у 2022 році. Відповідно до мінімальній пенсії будуть зростати виплати пенсіонерам.

Пенсійний вік на 2022 рік

Відомо, що розмір мінімальної пенсії залежить від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Так, станом на листопад 2021 року, мінімальна виплата пенсіонерам становить 1854 гривні. У кінці 2021 та у 2022 роках плануються наступні підвищення:

  • з 1 грудня 2021 року пенсія буде становити 1934 гривні;
  • з 1 липня 2022 року — 2027 гривні;
  • з 1 грудня 2022 року — 2093 гривні.

Варто відзначити, хоча Закон 4668 це не ухвалено, але у бюджеті на 2022 рік урядом закладено індексацію пенсійних виплат в березні місяці. На це буде виділено 28,2 мільярда гривень. Також у основному кошторисі країни передбачено кошти на підвищення пенсій військовим. Ця сума становить 10,6 мільярда гривень.

Останні новини про пенсійний вік в Україні в 2022 році невтішні. З одного боку зростання виплат пенсіонерам чудова та правильна ініціатива з боку уряду, але з іншого боку у пенсійного фонду на це немає необхідних коштів. Що робити тоді?

Читайте також:  Зміни до пенсійного законодавства України в 2018 році

Тоді уряд підвищує пенсійний вік. З одного боку виплатами від робітників та підприємств наповнюється пенсійний фонд, з іншого боку зменшується кількість осіб, які отримують пенсію. На цьому фоні можна казати про зростання пенсій.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.