Меню

Пенсія інвалідам 2 і 3 групи в 2021 році в Україні

Пенсія – одна з грошових заходів підтримки інвалідів в Україні. Підвищення грошового забезпечення очікує кожна людина з обмеженими властивостями. Як отримати пенсію по інвалідності, яка буде пенсія інваліда 2 групи в Україні та інші види виплат, повідомляє ПФУ та нововведення в законодавчих актах.

Пенсія інвалідам 2 і 3 групи в 2021 році в Україні

Пенсія по інвалідності в 2021 році

Пенсія по інвалідності – це матеріальна підтримка від держави для людей з обмеженими можливостями здоров’я. Вона буває страхова, державна і соціальна.

Страхова пенсія покладена тим, хто пропрацював хоча б один день і має стаж. Якщо ж людина з інвалідністю ніколи не працював і у нього немає страхового стажу, ПФУ встановлює соціальну пенсію. А ось державна призначається тим, хто став інвалідом на військовій службі, при підготовці особливих завдань державного призначення, а також через радіаційні або техногенні катастрофи різного ступеню масштабу.

Крім того, інвалідам покладаються інші пільги. Вони можуть бути як фінансові (щомісячна грошова виплата), так і інші: безкоштовний телефонний зв’язок, проїзд в санаторій 1 раз на рік, зубне протезування 1 раз в 5 років та інші.

Кому надається пенсія і умови призначення?          

Виплати від держави можуть отримувати всі інваліди, які офіційно підтвердили свій статус – отримали в спеціальної установі медико-соціальної експертизи висновок про стійке зниження здоров’я і встановлення 1, 2 або 3 групи інвалідності (для громадян у віці до 18 років – категорія «дитина-інвалід»).

Для окремих груп необхідне підтвердження статусу інваліда. Воно проводиться в різні проміжки часу. Це пов’язано з тим, що в результаті реабілітації у деяких з пенсіонерів-інвалідів може поліпшуватися фізичний стан. Існує ймовірність відновлення функцій організму, які раніше були втрачені.

Розшифровка груп інвалідності

Чинним законодавством встановлено, що претендувати на виплати можуть громадяни, у яких є інвалідність. З урахуванням законодавчих нововведень можна виділити наступні категорії інвалідності.

Інваліди 3 групи

Така інвалідність вважається найбільш «легкою». У цих громадян повністю збережена здатність до самообслуговування, обмеження працездатності носять частковий характер. Вони можуть працювати, проте не у всіх сферах діяльності.

Інваліди 2 групи

Громадяни, які мають інвалідність даної групи, в більшості своїй непрацездатні, хоча закон і не забороняє їм займатися трудовою діяльністю за певних умов. Також у них збережена здатність до самостійного побутового обслуговування себе.

Читайте також:  Пенсія інвалідам чорнобильцям в 2020 році в Україні

Інваліди 1 групи

Ці пенсіонери повністю непрацездатні, а також у них відсутня можливість здійснювати звичайні побутові дії.

Інваліди дитинства

До цієї категорії осіб належать громадяни, які отримали інвалідність у дитячому віці. Більшість з них отримують соціальну пенсію, проте ті, які, будучи неповнолітніми, здійснювали будь-яку трудову діяльність і мають відповідний стаж, можуть претендувати на страхову пенсію.

Пенсія інвалідам 1, 2 і 3 групи

Особи, які стали непрацездатними за станом здоров’я з числа колишніх військовослужбовців контрактної служби, АТО, отримують державну пенсію по лінії Міноборони, тобто не за рахунок коштів ПФУ.

Розмір пенсії по інвалідності в 2021 році

У 2021 році страхові пенсії проіндексували, саме тому щомісячні грошові виплати зросли.

Розмір пенсії по інвалідності в Україні (страхової) за даними ПФУ, станом на 01.01.2021, становить:

 • для 1 групи – 1900-2500 грн.;
 • для 2 групи – 1250 грн.+1250 грн. за піклування;
 • для 3 групи – 1670 грн.+1250 грн. за піклування;
 • малюкі до 6 років+піклування – 2250 грн.;
 • діти підгрупи А, які потребують піклування та є жертвами вибуху на ЧАЕС – 1270 грн.;
 • діти підгрупи А, які отримали інвалідність внаслідок вибуху на ЧАЕС – 2500 грн.;
 • діти-інваліди підгрупи А, захворювання які пов’язані з вибухом на ЧАЕС – 3000 грн.

Соціальна пенсія інвалідам, які не мають ні року стажу внаслідок захворювання в 2021 році складе:

 • соціальна допомога інвалідам 1 групи  – 2700 грн..;
 • для 2 групи – 1250 грн.;
 • для 3 групи – 1250 грн.

Нова державна пенсія для інвалідів АТО в 2021 році складе:

 • для 1 групи – 3500 грн..;
 • для 2 групи – 3200 грн.;
 • пенсія інвалідам 3 групи в 2021 році – 2800 грн.

Остання пенсія починається виплачуватися з моменту отримання каліцтва. Пенсія інвалідам війни 3 групи в 2021 році також змінилася. Крім основних виплат українські ветерани отримають додаткові державні виплати від влади на тематичні свята.

Як оформити пенсію по інвалідності?

В даний час в Україні пенсія по інвалідності оформлюється за певними правилами. Людині необхідно зібрати певний макет документів для медико-соціальної експертизи (МСЕ), а потім особисто прийти на комісію. У зв’язку з пандемією коронавірусної інфекцією правила збору документів змінилися. Необхідні дані повинна направляти медична організація, в якій поставили відповідний діагноз.

При первинному встановленні інвалідності після отримання відомостей з МСЕ фахівці ПФУ зв’яжуться з громадянином і проінформують його про можливість подачі заяви на призначення пенсії через особистий кабінет.

Читайте також:  Пенсия инвалидам 2 и 3 группы в 2021 году в Украине

Якщо у громадянина немає доступу до комп’ютер ПФУ по телефону. Тимчасовий спрощений порядок поширюється і на продовження раніше встановленої групи інвалідності. Інвалідність буде продовжена з дати, з якої була встановлена при попередньому огляді.

Пільги, покладені інвалідам

Соціальна допомога інвалідам 3 групи в 2021 році, а також іншим групам полягає не тільки в збільшенні виплат, а й наданні інших пільг.  Всі інваліди отримують субсидію 50% на оплату ЖКГ і палива, якщо в будинку немає центрального опалення. Це працює так: він сплачує повну суму, а в кінці місяця половина грошей повертається людині. Але якщо в квартирі прописаний хтось ще, то повернуть менше, тому що квартплату розподіляють між усіма мешканцями.

Льготи 1, 2 і 3 групи в Україні

Пільги для інвалідів

 1. Робота. За законодавством інвалідів не можна змусити працювати понаднормово, у вихідні або вночі — спочатку потрібно отримати їх згоду. Сама професійна діяльність не повинна завдавати шкоди їхньому здоров’ю. Інвалідам також покладено відпустку 30 днів на рік замість 28. Інвалідам 1 і 2 груп не можна працювати більше 35 годин на тиждень, при цьому платити їм повинні як за повний робочий день.
 2. Автомобіль. Інваліди всіх груп мають право встановити на машині знак «Інвалід». З ним можна безкоштовно паркуватися на будь-яких парковках і в спеціальних місцях для інвалідів.Крім того, інваліди 1 і 2 груп, діти-інваліди та водії, які їх перевозять, можуть не дотримуватися деяких обмежень, наприклад знаки «Рух заборонено» і «Стоянка заборонена».
 3. Податок. У інвалідів 1 і 2 груп, інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів є пільги з майнових податків. Наприклад, вони звільняються від податків за будинок і квартиру, можуть зменшити земельний податок і в залежності від регіону отримати знижку з транспортного податку. За спеціально обладнані машини податок взагалі не нарахують.
 4. Юридичні пільги. За послуги нотаріусів інваліди 1 і 2 груп платять за пільговим тарифом. Крім того, вони користуються звільненням від держмита за звернення до судів загальної юрисдикції.
 5. Громадський транспорт безкоштовний для інвалідів 1 і 2 груп, які мають обмеження по зору або не можуть пересуватися, наприклад через параліч або втрати ноги. Крім того, за проїзд не треба платити дітям-інвалідам і тим, хто їх супроводжує. Для супроводжуючих інвалідів 1 групи теж діє звільнення від оплати проїзду.
 6. Міжміський транспорт для інвалідів дешевше. Інваліди 1 і 2 груп отримують знижку 50% з 1 січня по 15 травня, а в інший час вони можуть безкоштовно з’їздити один раз туди-назад.
 7. Черга. Інвалідів 1 і 2 груп без черги приймають скрізь, де лікують або обслуговують людей: в поліклініках, магазинах, музеях, кабінетах чиновників. Їх дітей без черги пускають в лікарні, поліклініки, санаторії, дитсадки.
 8. Медичні пільги. Знижка на лікарські препарати та медичну техніку залежить від того, працює інвалід чи ні. Для непрацюючих осіб соціальна допомога інвалідам 2 групи та 3 групи покладається у знижці 50%. Інваліди 1 групи, діти-інваліди та непрацюючі інваліди 2 групи все це отримують безкоштовно.
 9. Пільги для дітей-інвалідів. Для дітей зі слабким здоров’ям існують спеціальні пільги. Їх без черги кладуть в лікарню, беруть в санаторій і записують в дитячий сад. Все це для них безкоштовно. Якщо вони справляються зі вступними іспитами до вузу, їх приймають поза конкурсом.
Читайте також:  Работающие пенсионеры в 2019 году в Украине

Інваліди всіх груп раз на рік забезпечуються безкоштовними путівками на лікування в санаторії — але тільки за медичними показаннями. Для дорослих тривалість санаторно-курортного лікування становить 18 днів, для дітей-інвалідів — 21 день. Пільгові путівки видають в порядку черги і тільки тим, хто не відмовився від набору соціальних послуг.

Індексація та підвищення соціальної виплати в 2021 році: останні новини

Щороку завдяки індексації, яка формується з рівня інфляції, здійснюється перерахунок суми соціальної виплати для різних груп інвалідів. В цьому році індексація відбудеться неодноразово. Відповідно, на те ж значення зросте і розмір набору соціальних послуг. Яка пенсія інваліда 3 групи буде в липні 2021 року (нова) стане відомо вже через пару місяців. На сьогоднішній час законодавці готуються до наступного підвищення виплат.

Резюме

В цьому році пенсія по 3 групі інвалідності 2021 та виплати іншим категоріям соціально незахищених верств населення підвищилися. Наступні зміни відбудуться у липні та наприкінці року. Держава робить можливе, щоб інваліди відчували піклування країни. Саме тому законодавці на кожному засіданні неодноразово ставлять питання щодо збільшення виплат.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.