Меню

Останні новини про пенсійну реформу в Україні в 2018 році

Та пенсійна система, що наразі дії в Україні вже давно застаріла. Це породило свого роду нечесність в процесі нарахування пенсійних виплат. Саме тому було вирішено створити та впровадити Пенсійну реформу. Більш того, подібних змін вимагає навіть Міжнародний валютний фонд, виконання умов якого дозволить Україні отримати черговий транш. Останні новини про пенсійну реформу в Україні в 2018 році доводять до відома, що проект вже майже повністю завершено. Окрім того, сама реформа принесе чимало нового, що дозволить нарешті вирішити низку важливих проблем.пенсійна система

Що нового принесе сама реформа

Звісно, всі нововведення були добре продуманими, а на їх доопрацювання було витрачено чимало часу. Більш за все урядовці приділили увагу тому, як пенсійна реформа в Україні 2018 вплине на процес нарахування самих виплат. Після довгих роздумів, було вирішено, що призначення соціальної допомоги від держави повинно відбуватися наступним чином:

  • можна вийти на пенсію за віком. Відбуватиметься це, звісно, після 60 років. Однак офіційний відпочинок чекає тільки на тих людей, котрі сумлінно відпрацювали щонайменше 25 років. Ще однією умовою є справна сплата податків до Пенсійного фонду держави, що повинно було також відбуватися на протязі усього життя. Однак є одне неприємне нововведення. Починаючи з 2018, щороку до загальної величини необхідного стажу уже додаватися один рік. Таким чином, наприклад, якщо людина досягне 60 років та захоче вийти на пенсію у 2018, то страховий стаж повинен буде складати усього лише 25 років, але якщо та сама ситуація буде відбуватися у 2023 році, то тоді страховий стаж має бути 30 років;
  • люди, що продовжуватимуть працювати навіть після досягнення пенсійного віку, будуть отримувати соціальну виплату. Проте їм гарантовано будуть нараховуватися певні бонуси. Таким чином, вони будуть додатково отримувати 0,5% від назначених пенсій за кожен пропрацьований термін за перші п’ять років. Те саме стосується й наступного часу праці, проте в такому випадку буде додатково нараховуватися буде вже 0,75%, що певним чином дозволить збільшувати свій прибуток.
  • і, нарешті, у 63 роки на заслужений відпочинок можуть вийти особи чоловічої та жіночої статі, які чесно та офіційно відпрацювали на благо держави від 15 до 25 років.

Наразі уряд планує зробити так, щоб народ з 2018 року при умові, що він має страховий стаж усього лише 15 років міг вийти на пенсію лише у 65. Якщо зробити хоч якісь висновки, то стає зрозуміло наступне: пенсійна реформа в Україні з 2018 року передбачає те, що люди, які не мають страхового стажу, який дорівнює 15 рокам або більше, не будуть взагалі отримувати пенсійні виплати.

Читайте також:  Підвищення військових пенсій в 2019 році в Україні

Однак влада пам’ятає про складну економічну ситуацію в Україні, а тому вирішила зробити одне особливе нововведення. Таким чином, тепер страховий стаж можна купити. Необхідні 15 років коштуватимуть усього лише близько 17 тисяч гривень.Що нового принесе сама реформа

Інші особливості пенсійної реформи

Треба також сказати про те, що Україна усіляко використовує досвід європейських країн. А тому було вирішено, що тепер треба буде скасувати усі особливі умови виходу на пенсію. Те. Наскільки це гарне рішення, судити поки що рано. Але згідно зі змінами, тепер учителі, науковці, педагоги, пожежники та представники інших професій не зможуть піти на заслужений відпочинок раніше. Проте в той же час таке нововведення не стосуватиметься військовослужбовців. Вони й надалі будуть виходити на пенсію за своєю особливою системою.

Є також гарні новини для працюючих пенсіонерів. Раніше було так, що якщо люди бажали далі працювати, то виплати, які їм нараховувалися, були трохи зменшеними. Врешті решт влада вирішила відмінити таку практику. Тепер працюючі пенсіонери отримуватимуть повні пенсійні виплати, що, звісно, є гарною для них новиною.

Але є також і погана новина. Раніш якщо особа передпенсійного віку потрапляла під скорочення, то їй дозволялося оформляти пенсійні виплати раніше строку. Тепер цього не буде та особам доведеться знов шукати собі роботу аби заробити той самий бажаний трудовий стаж.

Влада добре знає про те, наскільки великими зараз є ціни не тільки на продукти харчування, а ще й на різні види послуг. В результаті цього політики вирішили прикласти чималі зусилля аби збільшити рівень соціальної допомоги та забезпечити пенсіонерам достатній рівень життя. Поки що говорилося про поетапне підвищення пенсій, яке, на думку спеціалістів, не буде створювати істотного навантаження на державний бюджет.

Як будуть формуватися пенсійні виплати та куди будуть йти відрахування

Нова пенсійна реформа 2018 року в Україні передбачає, що тепер в Україні будуть діяти три фонди, до яких будуть надходити відрахування громадян:

  • Страховий фонд;
  • Пенсійний фонд;
  • Накопичувальний фонд;

Результатом усього цього буде те, що влада гарантуватиме кожному лише мінімальні пенсії. Якщо ви бажаєте отримувати більше, то треба справно платити усі податки. Саме фони формуватимуть розмір вашої майбутньої пенсії. Окрім того, усе накоплене також дозволятиметься передавати у спадок свої дітям.

Читайте також:  Розмір пенсії з липня 2022 року

Треба також окремо сказати про те, що раніше надходження направлялися виключно у Пенсійний фонд. Наразі там є величезний дефіцит коштів, який невідомо як буде впливати на саму пенсійну систему надалі. Деякі експерти кажуть про те, що надходження до фонду тепер будуть меншими, атому проблем буде виникати ще більше. Інші навпаки кажуть, що коли виплати будуть формуватися з декількох фондів, Пенсійний фонд буде отримувати значно менше навантаження та нарешті зможе здихатися дефіциту коштів, проте приблизно щонайменше через 5 років.

Насправді положень у проекті пенсійної реформи чимало, а тому важко сказати, чи будуть вони усі впроваджуватися як треба. Більш того, сама реформа отримала чималий шквал крити у свою адресу. А тому можна очікувати, що буде введена лише накопичувальна пенсія, а інші елементи проекту відправляться на доопрацювання.Як будуть формуватися пенсійні виплати

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.