Меню

Пенсія в 2022 році в Україні

Набираюча темпи інфляція дісталася і до пенсій, день за днем знижуючи їх купівельну спроможність. Саме тому питання,  коли буде підвищення пенсії в 2022 році в Україні ніколи не втратить актуальності. Якщо так піде далі, то восени доведеться вносити зміни в закон про підвищення пенсійного віку – інакше неможливо виконати дані літнім українцям обіцянки. Якщо влада, звичайно, хоче їх не формально, а чесно виконувати.

Пенсія в 2022 році в Україні

Резолюція попередніх років

Український уряд регулярно підвищує мінімальні пенсійні виплати для одержувачів пенсій. Згідно з планами Кабміну підвищення повинно було скласти 2403 гривень. У Міністерстві фінансів заявили, що кошти на подібне відчутне підвищення вже знайдені.

Повідомляється, що одночасно з підвищеннями мінімальної заробітної плати по країні в Україні також будуть рости і мінімальні пенсії. У Кабінеті Міністрів розпланували цілих сім етапів підвищення виплат літнім українцям.

Глава відомства Сергій Марченко підтвердив інформацію про те, що виплати будуть підвищуватися поетапно, а також запевнив, що кошти на подібний захід вже знайдені.

У Кабміні затвердили нову бюджетну резолюцію, в якій позначені принципи, за якими уряд прийматиме державний бюджет на період 2022-2024 років.

У резолюції позначено сім етапів зміни мінімальної пенсії для українців.

  1. Перший етап цього плану буде здійснено в грудні поточного року, коли мінімальні пенсійні виплати після перерахунку підвищяться і складуть 1934 гривень.
  2. Після цього буде досить довге затишшя, а ж до 1 липня 2022 року, коли пенсійні виплати підвищать до 2027 гривень.
  3. У тому ж році, 1 грудня, пенсії знову підвищиться до 2093 гривень.
  4. На всі наступні роки також планується по два підвищення: в 2023 році пенсії підвищиться 1 липня і 1 грудня, до 2193 і 2246 гривень відповідно, а в 2024 році — 1 липня і 1 грудня виплати підвищиться до 2354 і 2403 гривень відповідно.

Раніше повідомлялося, що з 1 липня в Україні підвищили пенсії і надбавки для деяких категорій

Сюрпризи 2021 року

За даними Укрстату, інфляція в червні досягла 6,5% до червня минулого року. Деякі аналітики прогнозують, що липнева взагалі виявиться приблизно на рівні 6,9% в річному вираженні.

Читайте також:  Останні новини про пенсійну реформу в Україні в 2018 році

Ощадбанк не дуже вірить в те, що навіть традиційне сезонне зниження цін на овочі і фрукти серйозно переломить тривожну тенденцію. І навіть Мінекономрозвитку, зазвичай виступає в ролі записного оптиміста, визнало недавно: за підсумками року буде не менше 5%, а не 3,7%, як прогнозувалося минулої осені при прийнятті бюджету на 2021-2023 роки.

Пенсія в Україні

Зростання цін не могло не позначитися на пенсіях: вже за січень-травень, констатує Укрстат, реальна пенсія скоротилася на 0,1% в порівнянні з січнем-травнем минулого року. З кінця травня, як ми всі бачимо, зростання цін не припинилося. Тобто пенсіонери можуть купити на належні їм виплати все менше-і вже точно менше, ніж роком раніше, не врятувало січневе «коригування» на «цілих» 6,3%.

Саме тому пенсіонери очікують, що індексація пенсій у 2022 році відбудеться обов’язково.

А з 1 січня 2022 року пенсії, як обіцяє влада, пенсійні виплати повинні зрости на 40%. Це, звичайно, забезпечить шукану середню «плюс декілька гривень до нарахованої. Та й формально можна буде сказати, що коригування – вище рівня інфляції, якщо інфляція в 2021 році виявиться рівною нехай і 5,7%, наприклад. Але реальне зростання і навіть збереження реального наповнення пенсій на нинішньому рівні це вже не забезпечить. Саме тому перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам в 2022 році в Україні повинен бути значним, таким, як сьогодні обіцяє влада.

Коли підвищать пенсії в 2022 році?

Залишилося почекати трошки, і мінімальна пенсія в Україні покращиться, підвищиться приблизно на 466 грн. Кардинальних змін новачкам-пенсіонерам очікувати не варто. Можна сказати, що зазначена категорія не помітить змін. Їм доведеться задовольнятися вже отримуваними виплатами.

Збільшення стане помітним для вже існуючих пенсіонерів, давно вийшли на заслужений відпочинок. Для зазначених осіб мінімалка і максимальна пенсія будуть різними. За попередньою інформацією виплати складуть:

  • з 01.12.2021 – 2600 грн. за умови, що мінімальна з / п-6500 грн.;
  • з 01.10.2022-пенсія збільшиться на 80 грн. і складе 2680 грн. при мінімальній з / п 6700 грн.;
  • з 01.01.2023-2870 грн. при з / п 7176 грн.;
  • з 01.01.2024-3066 грн. при зарплаті 7665 грн.

До відома! Зміни в пенсійних виплатах торкнуться осіб, які досягли відповідного віку і мають стаж на розрахунку виплат 30 і 35 років для жінок і чоловіків відповідно.

Також певну частину українців цікавить питання, коли підвищать пенсії в 2022 році особам 75-річного і більше віку. Держава на чолі з президентом турбуються про зазначену категорію населення, роблять можливе, щоб вони не пізнали злиднів в умовах підвищення цін на соціально-значиму групу товарів.

Читайте також:  Пенсия в 55 лет для женщин в 2021 году в Украине

Очікується, що в жовтні 2021 року відбудеться перше підвищення. Воно складе близько 400 грн. Враховуючи кількість громадян така сума вважається пристойною для країни. Вже скоро люди зазначеного віку, які отримують мінімалку будуть задоволені підвищеними виплатами.

Також розбираючись в пенсійних виплатах по Україні варто враховувати, що щорічно, протягом декількох разів держава підвищує прожитковий мінімум, який надалі позитивно позначається на зарплатах та інших нарахуваннях. Пенсіонерів це також стосується.

Розмір пенсійної допомоги в різних країнах світу

На пенсію громадяни Німеччини йдуть в 67 років-цей віковий поріг не залежить від статевої приналежності. Однак можливий достроковий вихід на заслужений відпочинок, якщо пенсіонер з власних заощаджень виплатить суму, яка компенсує недоотримані Пенсійним фондом кошти (це 0,3% від наявних накопичень за кожен невідпрацьований місяць).

Середня пенсія по Німеччині близько 1300$ в місяць. Протягом трудової діяльності громадянин робить відрахування до Пенсійного фонду від заробітної плати – розмір становить 20%. Причому 10% виплачує роботодавець, а 10% стягують безпосередньо з працівника.

У США пенсійний вік для чоловіків становить 67 років, а для жінок 65 років. І середня пенсія близько 1100$ в місяць. Одна з особливостей пенсійної системи США полягає в тому, що для накопичення пенсійної суми громадянину досить відпрацювати 10 років. Багато за період своєї роботи встигають накопичити на 2, а то і 3 пенсії.

Аналізуючи вказану інформацію всі зрозуміють, що сьогоднішня пенсія в Україні ніщенська, а українців, які отримають максимальні виплати (пенсію у розмірі 10 прожиткових мінімумів) можна перерахувати на пальцях. При цьому пенсіонери не втрачають віри у здоровий розум влади, хоча б і те, що буде проведена індексація в 2022 році пенсії в Україні .

Читайте також:  Пенсии в 2019 году получат не все переселенцы в Украине

Резюме

Незважаючи на складну політичну та економічну ситуацію в країні українці як і раніше розраховують на позитивне вирішення питання щодо пенсій. Перший результати стануть помітні в жовтні, коли до виплат будуть додані «крихти».

Зазначених грошей недостатньо для повноцінного забезпечення життєдіяльності. Досить сходити на ринок і самим вивчити ціни на борщовий набір. Сьогоднішніх пенсій навряд чи вистачить на покупку ліків, одягу, побутової хімії та походи на культурно-масові заходи. Пенсіонерам потрібно урізати потреби і задовольнятися необхідним.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.